Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Miercuri, 30 septembrie 2020, PNL a cerut demisia unui număr de 7 președinți de organizații județene ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate la alegerile din 27 septembrie 2020. Printre ei se numără și președintele PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel.

Se clatină scaunul Deputatul Gheorghe Tinel și-a depus demisia din funcția de președinte al PNL Ialomița. Demisia a fost depusă miercuri dimineață, 30 septembrie a.c., în cadrul ședinței Biroului Permanent Național al PNL. BPN s-a reunit la sediul central al partidului pentru o analiză a rezultatelor Alegerilor Locale. Alături de Gheorghe Tinel au mai fost sancționați pentru rezultate slabe președinții organizațiilor județene din Buzău, Hunedoara, Bacău, Timiș, Satu Mare și Brăila. Demisia lui Gheorghe Tinel din funcție creează un vid de putere la nivel local, pentru moment nefiind stabilit oficial numele președintelui interimar al PNL Ialomița.

30 Septembrie 2020, 12:40 (5925 vizualizări - 30 comentarii)

Citiți și:
«Există un „gentlemen’s agreement“!»
Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița
Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Comentariile cititorilor:


Urziceni:
(2 Octombrie 2020, 13:25)
Sper ca PNL central să nu mai vină cu el ca și candidat la alegerile parlamentare, că o să piardă din start.
Ialomiteanu:
(2 Octombrie 2020, 13:22)
În concluzie, cred că noul Primar al Sloboziei, merită să fie Președintele PNL Ialomița.
Succes!
FERICIRE :
(1 Octombrie 2020, 22:06)
Nu pot sa cred asa ceva. Cum, l-au dat afara din marea organizatie  PNL Ialomita? Nu se poate! Cat s-a zbatul el saracul, cum si-a plimbat el burta prin mai toate colturile judetului si acum sa fie pe lista neagra? Cum i-a  primit el pe toti la el in statul Ialomita pe toti sefii lui, dar degeaba, tot nemultumiti au fost.
Merita el asa ceva? Apropo, ce meserie ai mai nea Tinele? Nu ai nicio meserie? Vezi ca angajeaza  Piedone,la salubrizare in sectorul 5, sa ai grija sa nu te frigi cu iaurtul! Breeee, i-ati si prietenul Gaina si traseistii de la PSD si directorii pe care i-ai numit la deconcentrate si pe dna Lumi si Tony!
Hai, drum bun, locuri la salubrizare cred ca prindeti si la Slobozia. Mai munciti si voi ca ati cam stat cu mana intinsa la banul public! Sa mai auzim de VOI  in politica cand se va oua porcul!
Mary :
(1 Octombrie 2020, 20:05)
Ha! Ha! Ha! Când apărea pe sticlă și nu vorbea, tare inteligent părea!!!
Si noi:
(1 Octombrie 2020, 16:27)
Cand sunt promovate si sustinute tot felul de creaturi primitive in partid, rezultatele nu pot fi altele decat slabe.
Tandarean:
(1 Octombrie 2020, 14:57)
Dupa cum a administrat situatia carantinarii Tandareiului, prin nepermiterea iesirii la munca in afara localitatii, trebuia dat afara din partid ! 
Cetățean :
(1 Octombrie 2020, 11:43)
Foarte bine! " Cancerele " trebuiesc extirpate.Chimioterapia nu dă rezultatele scontate întotdeauna. Aceste cancere politice au adus nația în stadiu de muribund. Națiunii i se injectează "Morfina" pentru a nu mai simți nimic, pentru a nu mai avea reacție, pentru a fi menținută în "Stare Vegetativă". Traducere : Starea vegetativă este definită ca fiind o stare în cadrul căreia remarcăm absența unui răspuns din partea individului, cât și absența stării de conștiență datorate unei disfuncții masive a emisferelor cerebrale.
Ialomiteanu:
(1 Octombrie 2020, 07:53)
Greseala vine de la centru, de cand l-au pus Presedinte si primarii in functie nu au fost de acord. Atunci PNL a pierdut unul din cei mai buni primari, Dragusin de la Bucu. Tinel era cu gura si cu lauda, in rest nu facea nimic pentru comunitate, de altfel el nu a iesit niciodata parlamentar pe bune si numai la redistribuire. PNL-ul daca vrea sa aiba castig in Ialomita trebuie sa puna un om capabil si bine vazut in societate, nu de-alde Tinel, Manea etc.
Am mușchi mă:
(30 Septembrie 2020, 23:02)
Mai sunt câțiva penali în rural,dați-i jos,refaceți organizațiile
George S:
(30 Septembrie 2020, 22:10)
Prin pregatirea lui, prin ceea ce a facut de-a lungul anilor si prin modul in care a fost ales de catre oameni, Dragos Soare merita sa schimbe in bine si organizatia Pnl.
Nicoleta:
(30 Septembrie 2020, 21:05)
Când un pardit ca PNL nu e condus de tineri cu viziune si e condus de Tinel care e un dezastru,de Alexandru Dinu de la Kogolniceanu un preistoric comunist partidul se duce pe tobogan!
PNL ist:
(30 Septembrie 2020, 18:37)
Este un pas imp.spre reasezarea partidului. De la PSD se aude ca au fost înțelegeri perverse ale acestui pădurar liberal cu Marele Pavel....
Emil:
(30 Septembrie 2020, 18:23)
La Amara oameni precum Doina te-a ingropat si din ce stiu mai e mare politiciana si pe la Albesti sau prin zona aia pe acolo,au fost executati toti datorita ei PNL cu oameni ca ea cu o politica de mahala si circ stradal nu poate sa mai existe,sunt oameni tineri care poate sa ii ia locul dar de.....
Turmentatul:
(30 Septembrie 2020, 18:23)
Da, ce putem spune!? decat sa ii uram multa succes in continuare!
Vine ceva mai bun, adica Sava Constantin! 
Merita!
Că cam aşa:
(30 Septembrie 2020, 17:56)
Fierbințiu l a mâncat!Prietenii stiu de ce!Dragoș Soare ,scapă și de analfabetul De gigi manea si veți câștiga parlamentarele lejer!dacă nu,rezultatele voastre vor fi "deflorabile"