Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Ca să nu rămână fără «coledzi»

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Senatorul Gabi Ionașcu a predat șta­feta președinției PMP Ialomița în mâinile șefului de campanie al lui Mihai Neamțu, candidatul PMP de la Sectorul 3 București. Îl cheamă Cristian Mihalachioiu și săptămâna asta nu are nimic de declarat pentru electoratul ialomițean. Duminica trecută însă, acesta a făcut apelul PMP Ialomița la pădurea Peri, la un mic și-o bere. Senatorul lui Dumnezeu n-a fost prezent, deși se jură că a fost invitat. Prima decizie a noului președinte interimar a fost să mute sediul partidului într-o nouă locație, peste drum de stadionul «1 Mai». Dai un ban, dar stai în față să nu uite electoratul că exiști...

Despre senatori numai de bine Gabi Ionașcu nu mai e președinte al PMP Ialomița. Asta știm toți deja. Ce nu știți e că el și-a dat demisia încă din seara de 16 iulie 2020, la orele 23,33, pentru că n-a îndeplinit obiectivul partidului de a oferi 45 de candidaturi complete în Ialomița. Restul e istorie previzibilă, susține Gabi Ionașcu acum, după ce orașul i-a administrat o lecție usturătoare cadorisindu-l cu doar 560 de voturi în 27 septembrie 2020. «Preconizam de la bun început că se va întâmpla așa... Rezultatul, deși previzibil, a fost unul umilitor pentru mine. Dar nu regret! Am făcut tot ce-am putut... Sunt un om de onoare și am făcut ce am promis. Adică am candidat așa cum mi s-a cerut!» susține el. Și tot onoarea, ne dăm noi cu părerea, îl face să se regăsească pe listele PMP Ialomița la Alegerile Parlamentare din decembrie.

După Ionașcu, potopul Discursul public al senatorului Gabi Ionașcu este contrabalansat de declarațiile membrilor PMP rămași la sediu. Aceștia susțin că Ionașcu a avut o campanie catastrofală cu un singur banner, că banii de campanie au completat veniturile sale de senator sărac și cinstit și că a vândut candidaților afișe de 2 lei la prețuri de 10 ori mai mari. În plus, consilierii angajați de el au datorii salariale restante, reținute ilegal și pentru care domnul senator va ajunge să dea cu subsemnatul la ITM când n-o să mai beneficieze de imunitate parlamentară. Despre zgârcenia sa proverbială și atitudinea de vătaf cu care a obișnuit Slobozia foștii colegi n-au mai pomenit, că toată lumea îl știe. Dar se jură că, dacă va candida din nou, Ionașcu trebuie să își strângă singur semnăturile.

Punct. Și de la capăt. Trimis de la Centru să asaneze această cloacă politică, noul președinte interimar, Cristian Mihalachioiu, a luat două decizii importante. Prima a fost să adune la Peri, duminică, 11 octombrie a.c., la o casoletă de mici și o bere, toată suflarea PMP din județ. Adică 12 consilieri locali, foștii angajați ai senatorului și o duzină de fripturiști de serviciu pe care n-o să-i mai vadă nimeni până la Alegeri. A doua decizie a fost să închirieze un sediu nou, la stradă, peste drum de Stadionul «1 Mai», ca să arate electoratului că filiala are un președinte potent și cu dare de mână. Momentan sediul este în renovare, iar Cristian Mihalachioiu nu are nimic de declarat. Însă săptămâna viitoare începe campania pentru parlamentare și, slavă Domnului, electorat e destul!

16 Octombrie 2020, 12:05 (2132 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
«Am o datorie morală față de acești oameni!»
«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»
Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Comentariile cititorilor:


Mary:
(19 Octombrie 2020, 09:00)
Când îl văd îmi strică ziua!!! 
Victor:
(19 Octombrie 2020, 08:03)
Ce o fi in mintea acestui om?El crede ca a dus orasul spre progres dar fara apa potabila si toate strazile gaurite,cu santuri si nisip,ne-a intors cam 40 ani.In campanie se plimba tantos in fruntea unei cete de tineri ce visau la posturi promise de tovarasul inginer.Oare ce il tinea asa batos?Ca doar bunul simt si indiferenta/lasitatea a facut sa nu arunce cineva cu laturi in el.Orasul este impotmolit in datorii ale primarilor din liste psd,care ulterior au fugit in alte organizatii la fel de obscure.Peste 12 ani de blocaj administrativ,de balbe si rasete(stoica).
Slobozean:
(16 Octombrie 2020, 18:55)
când era la început...parea de treaba. În timp omul s a denaturat. Bani femei, putere....A devenit o moda la politicieni sa fie asa... oare vom avea șansa unor politicieni deștepți și patrioti? Pyt.ca acum avem hoți și prosti. Dar cu tupeu
guvidu:
(16 Octombrie 2020, 16:03)
Omul asta a fost nascut in zodia norocului absolut. A ajuns dintr-un biet subinginer la IEELIF (actualul Constrif) viceprimar iar el nu stia unde sa semneze un stat de salarii. Mai apoi , prin redistribuire, a juns senator, tot datorita norocului. Fenta este ca cel care a finantat campania din 2016, a candidat la deputati si ramas pe afara. Ghinion !!!
gogu:
(16 Octombrie 2020, 13:08)
Doamne ajuta ca am scapat odata pentru totdeauna de autorul catastrofei numita" ăpa curata pentru Slobozia". Oricum , cat ne vom mai chinui cu bidoanele pe scari ne vom mai aminti si-i vom face urari . Apoi , la cosul de gunoi cu nenorociri al orasului!