Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Mircea Geoană a confundat Făureiul cu Țăndăreiul

Mircea Geoană a confundat Făureiul cu Țăndăreiul

Mircea Geoană, prezent astăzi la Slobozia la Conferința Județeană Extraordinară a PSD Ialomița, a transformat evenimentul într-o circotecă ieftină, interesul vădit al acestuia pentru apariția în presa națională conducînd inevitabil la greșeli imaprdonabile. Astfel, cu toate că era prezent în județul Ialomița, Geoană a tot vorbit despre problemele din Făurei (județul Brăila), referindu-se, probabil, la orașul Țăndărei (județul Ialomița). La conferința de presă desfășurată ulterior, Mircea Geoană a recidivat, presa locală fiind ignorată, candidatul la Președinție din partea PSD răspunzînd doar interpelărilor pleiadei de ziariști de la presa națională cu care s-a «autoînzestrat» de la sosirea la Slobozia.

24 Septembrie 2009, 15:36 (19335 vizualizări - 26 comentarii)

Comentariile cititorilor:


poisson d'avril:
(28 Septembrie 2009, 14:29)
Randurile din gramada de pomanagii la un mic electoral.Tin sa precizez sa nu creada cumva ca l-am laudat ptr epicul randurilor scise.
poisson d'avril:
(28 Septembrie 2009, 13:01)
Dorule, mai Dorule, U'n ti-e mintea, Dorule? Ca de cand te-ai PSD-it, Nici un bec nu ti-a sclipit. Si de unde sa sclipeasca Ca ne lasasi pe toti masca. Acum ne daruram seama, Unde dara prostii iama. Si tinem sa precizam Ca nu politicizam. Noi scriem ideii si ganduri, Tu doar umpli niste randuri.
Geronimo:
(27 Septembrie 2009, 17:04)
Draga Doru, tu esti singurul din sala aia plina de retardati si lingai, despre care nu am vrut sa vorbim. Deoarece am luat acesta decizie, nu ne vom intoarce asupra ei. Daca vrei sa mananci ceva, ar fi de preferat sa nu ne informezi. Nu ne faci pofta oricat te-ai chinui. Totusi iti recomandam putina lamaie, poate ai vreo sclipire intelectuala si te apuca greata. Din punctul meu de vedere toti oamenii politici sau pupincuristii oricarui partid, sunt la fel. Dar pentru ca te vad prost (informat) tin sa-ti aduc la cunostinta ca atunci cand pupincuristii pdl nu vor mai produce destul material (...) atunci pupincuristii psd vor fi nevoiti sa si-l manance pe al lor.
adelante:
(27 Septembrie 2009, 16:41)
mai dorule, cine a zis ca e pedelist? asa ti s-a parut tie? sau esti doar un pesedist iritat?
doru:
(27 Septembrie 2009, 16:14)
pt mancatorii de ..... pd-l isti ,sa traiti bineeeeeeee!!!!!!vine vremea cand pupincurisii lui base n-o sa aiba material de .....
poisson d'avril:
(27 Septembrie 2009, 14:20)
Mda, vreo doua de dulce imi trec si mie prin minte cateodata dar ma abtin, i-am promis unui pusti ca n u mai spun vorbe urate nici macar in trafic.
adelante:
(27 Septembrie 2009, 13:34)
poate, intr-adevar, disper mai poisson. cum, probabil, pot rosti la randu-mi FUCK PSD!
poisson d'avril:
(27 Septembrie 2009, 11:59)
Dar de ce natie de tampiti Adelante? Pai daca ne desconsideram intratat clar nici o speranta. Cu o floare nu faci primavara, e clar dar nici campul nu se umple de flori din senin si deodata. Suntem asa cum suntem, poate buni la retorica si nu prea la fapte, insa poate retorica noastra se va transforma si in fapte peste generatii, daca nu au ce bun sa invete cum sa ajunga copii nostri mai bine? Atata cat putem noi, ei poate vor putea mai mult, insa sa ne consideram cu totii o natie de tampiti...
Geronimo:
(26 Septembrie 2009, 18:38)
:).. De aici din Mozambic, se vede ca ar exista cativa lideri....
adelante:
(26 Septembrie 2009, 17:44)
de la cateva randuri scrise si o poza tembela s-au iscat nenumarate comentarii. cand adevarul e atat de simplu: natie de tampiti fara de lideri!
Geronimo:
(26 Septembrie 2009, 17:28)
Privind figura ingamfata, desfigurata de orgoliu, atintita spre Calea Lactee, a personajului de mai sus, ma apuca sila si greata cand vad ce oameni ne reprezinta. Pentru functia de presedinte trebuie ales un om reprezentativ pentru acest neam, un om echilibrat, modest, inteligent, bun diplomat, patriot, dur si intransigent privind pe cei care vor raul acestui popor, etc. Pe cand aici nu vad decat un om care ar penetra-o si pe masa (n.r. mama lui draga si scumpa) numai ca sa iasa presedinte. Trist este faptul ca nu avem de unde alege. Toti sunt niste gainari, ipocriti, care isi vand sufletul ca sa acceada sau sa mai ramana in acesta functie. Si uite asa oamenii inteligenti sunt nevoiti sa aleaga intre doua lucruri. Sa renunte la dreptul castigat dupa '89 sau sa il aleaga pe cel mai putin gainar dintre acestia. Renuntand la vot nu face decat sa cresca valoarea voturilor furate sau cumparate. Votand nu face decat sa contribuie si el la distrugerea acestei tari. MMMM. Grea alegere.
Fuck PSD:
(26 Septembrie 2009, 12:43)
Ra-ti ai dreaq cu PSD-ul vostru, Partid de prosti si fosti comunisti in frunte cu Iliescu. Un mare prostanac la fel ca si Geoan. Un papagal
Bernd Muller:
(25 Septembrie 2009, 10:46)
Avea dreptate ,, tataitu " cand spunea despre tovarasul Geoana ,, un prostanac "
poisson d'avril:
(25 Septembrie 2009, 09:25)
multumesc Geronimo ptr precizare, dar vezi dumneata, aluzia aia tip metaforica eu nu prea am sesizat-o, sa acceptam ideea ca nu prea am idee de domeniul acesta insa ca mine ar putea sa vada si altii, aceeasi interpretare. Si sa folosesti metaforic "tigan" nu prea da bine oricum ptr ca daca am folosi metaforic "roman" ptr a da expresie unei atitudini nu tocmai frumoase nu mi-ar pica nici mie bine, in calitate de roman. Sa aveti o zi buna!
Geronimo:
(25 Septembrie 2009, 08:24)
Nu stiu de unde si pana unde, Poisson a dedus ca in acest articol se vorbeste despre rromi (tigani). Nici pe departe asa ceva. Iar Adelante a folosit o metafora, frumos aleasa, din pacate nu a nimerit personajul principal. Cand pronunti numele "tigan" nu te referi la o etnie anume ci la o mentalitate, la un mod de comportament al romanilor...sau mozambicanilor, ugandezilor, congolezilor, etc. Ar fi pacat sa sufocati modul ironic in care tratam noi problemele grave ale societatii. Si totusi, romanul asta pur sange care il analizam aici, are ceva la baza din daci si romani, dar peste ei mai sunt influente de la alte natii: turci, tatari, unguri, greci, sarbi, nemti, rusi, etc. Avand in vedere toate acestea nu ar trebui sa ne mire ca m-ai si "calcam in strachini" periodic.