Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul Victor Ponta, creditat cu șanse reale în fața lui Mircea Geoană. Să amintim că Victor Moraru și-a depus candidatura la șefia PSD în semn de protest față de situația creată în cadrul Organizației PSD Ialomița, la ședința Conferinței Extraordinare a filialei fiind introdusă pe ordinea de zi și alegerea președintelui de organizație. Potrivit primarului din Amara, adoptarea unei astfel de decizii a fost nestatutară, Victor Moraru, a doua zi, depunîndu-și candidatura la șefia PSD și devenind unul dintre contracandidații lui Mircea Geoană.
Mai mult, potrivit unor surse din cadrul PSD Ialomița, președintele reales al PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, surprins de decizia primarului Victor Moraru, ar fi intenționat să-și depună candidatura la o funcție de vicepreședinte al organizației centrale a PSD. Aspect neconcretizat, Ciupercă neregăsindu-se pe lista de pretendenți la o funcție de vicepreședinte.

20 Februarie 2010, 17:20 (13900 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


traian:
(21 Februarie 2010, 08:34)
ba baieti voi v-ati intors de lacongres si nuaveati ce face in CLK?
unul priceput:
(21 Februarie 2010, 04:10)
morales, n-ai avut suficientes cojones para candidar alaturi de victor poanta sau mircea prostanacul? Pacat! Sau ti-a dat na-na Ciupercus Judeteanus pt ca ai deschis gurita neintrebat la alerile PSD locale si apoi ai avut tupeul sa vrei sa fii seful lui Ciupercaru?