Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul Inspectoratului. Aceștia sunt învinuiți pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat, fiind reținuți de polițiști pentru 24 de ore joi, 13 mai, când au fost identificați ca fiind principalii suspecți de comiterea furtului unei bovine, în dauna uni bărbat, de 72 de ani, din comuna Adâncata.
Partea vătămată a sesizat Poliția cu privire la săvârșirea furtului în după-amiaza zilei de 13 mai, în jurul orei 14.00, bărbatul reclamând agenților de la Postul de Poliție Adâncata că o bovină, pe care o ținea priponită pe un câmp, în apropierea locuinței, a fost sustrasă de persoane necunoscute.
În urma cercetărilor și investigațiilor efectuate de agenții de la Postul de Poliție, în colaborare cu o echipă din cadrul Poliției Urziceni, bovina a fost găsită într-un canal de irigații la aproximativ un kilometru distanță față de satul Patru Frați, în același loc fiind identificat un bărbat, de 39 de ani, din comuna Dridu și o autoutilitară înmatriculată în județul Ialomița, proprietatea acestuia. Cel depistat a declarat polițiștilor că a fost contactat la domiciliul său de doi tineri din comuna Maia, care i-au solicitat să transporte o bovină bolnavă pe care au cumpărat-o din satul Patru Frați.
La scurt timp suspecții au fost depistați și identificați de polițiști, unul dintre aceștia fiind recidivist. În cadrul audierilor, cei doi au recunoscut comiterea furtului. Cercetările continuă în vederea documentării întregii activități infracționale.

15 Mai 2010, 10:50 (22880 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt

Comentariile cititorilor:


maria:
(12 Februarie 2013, 08:10)
... Astia or fi fost de soiul aluia care a violat o capra?
N-au auzit?... Taurul comunal vine din Urziceni si are facultate... asa ca lasati-va de treburi care va depasesc!
movilean:
(12 Februarie 2013, 07:02)
haideti mai super-menilor , nebunatici ce sunteti ati uitat cine aprins hotul
mirela:
(14 Iunie 2011, 16:49)
marius nu mai mintii, ca nu i-ai prins numai tu. ai uitat ca a mai fost si o colega de la Adincata, care este si in prezent acolo, plus un coleg de la jilavele.
marius:
(31 Mai 2011, 20:13)
david marius a prins ambii hoti fostul politist de la adancata primarul comunei si seful de post au ramas blocati kn marius s=a intors cu hotii incatusati acestia efectuand verificari in randul cetatenilor
cristina: