Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: 11 autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

Marți, 1 iunie, polițiștii Biroului Rutier au depistat alte 11 autovehicule ce prezentau defecțiuni tehnice în timp ce se deplasau pe drumurile publice. Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat și marți, 1 iunie, pe raza municipiului Slobozia pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor, în vederea identificării și scoaterii în afara părții carosabile a celor ce prezintă grave defecțiuni tehnice, care ar putea pune în pericol siguranța traficului rutier. Acțiunea s-a desfășurat, în intervalul orar 10,00-14,00, ocazie cu care au fost verificate peste 25 de autovehicule și aplicate 18 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor însumînd 2340 lei. Totodată, în două cazuri polițiștii au dispus și măsura complementară de reținere a permisului de conducere. Exemplificînd, în cadrul acțiunii a fost depistat în trafic, pe DN2A-E60, pe varianta de ocolire a municipiului Slobozia, un bărbat, de 39 de ani, din localitate, ce se deplasa la volanul unui autoturism ce prezenta grave defecțiuni la mecanismul de direcție. Față de conducătorul auto polițiștii au dispus măsura sancționării contravenționale, în paralel cu măsurile complementare de reținere a permisului de conducere și a certificatului de înmatriculare.

3 Iunie 2010, 12:21 (25372 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


costel:
(4 Iunie 2010, 08:46)
verificati si pe cele cu numere de bulgaria ,spania, italia ca sunt toate zarza .
ana:
(3 Iunie 2010, 13:50)
iar lau adus pe mosu de la rar? nu stiu de ce se face atita caz ca sunt toti mina in mina?hotiiiiiii