Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele la control, motiv care a determinat percheziționarea autoturismului. În urma controlului în autoturism a fost găsită o sabie, cu lungimea de 68 de cm. Ocupanții autoturismului au fost conduși la sediul Poliției Municipiului Urziceni pentru a li se stabili identitatea.
Cei doi tineri, în vîrstă de 30, respectiv 27 de ani, sînt domiciliați în comuna ialomițeană Bărbulești. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru fapte de încălcare a normelor de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.

18 Iunie 2010, 15:58 (22630 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


bacu:
(20 Iunie 2010, 12:33)
bai nene, stie mama de ei.pai daca ei le confisca si altii spun ca nu prezinta pericol...tu d c faci pe gigi muschiu.?sa le dea lege mai puternica si atunci cand fac pe figurantii sa le inchida gura imediat la tigani se cred smenari niste ordinari care au umplut tara asta de mizerii.. niste paduchi ca ei...n-au ce manca si fac pe "smenarii".."vagabonzii"...auzi tu la ei..
hotii..!!!:
(20 Iunie 2010, 09:00)
toti au asa ceva la ei.........si cei din posta sunt si mai periculosi...dar stiu politaii de ei si nu le fac nimik