Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean care, sesizînd intențiile polițiștilor, a abandonat vehiculul într-o parcare și a rupt-o la fugă. Inițial, pe strada Vînători spre bulevardul M. Basarab, ulterior printre blocurile de pe strada Răzoare. Într-un final, a fost prins și încătușat. Partea interesantă a poveștii de-abia acum urmează căci bărbatul le-a confirmat polițiștilor că, într-adevăr, în autoturismul său există aproape 2000 de pachete cu țigări. Acestea erau ambalate și sigilate în două cutii de carton, sosindu-i celui reținut printr-o firmă de curierat. Tot bărbatul prins de polițiști le expediase după ce le-a achiziționat dintr-un bazar din Suceava, expediindu-le pe propria adresă din Slobozia. Contrabandistul de ocazie s-a ales cu dosar penal.

7 Iulie 2010, 07:10 (18947 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Țigări de contrabandă vîndute la piață
Slobozia: Țigări de contrabandă prin curierat rapid
Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă
Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate
Ialomița: Contrabandă cu 200 de cartușe de țigări

Comentariile cititorilor:


anonim:
(10 Iulie 2010, 14:27)
lasati omu in pace.din ce vreti sa traiasca daca salariile sunt de mizerie.
Cineva care stie:
(10 Iulie 2010, 13:47)
Eu sper sa le dea in cap la aia care au furat judetul asta si tara asta. Adica hotilor de Ciuperca, Ionascu, militienilor corupti si spagari, lu Iliescu si tot neamu lui de comunisti, jegurilor de Berceanu si Videanu, copilului de mingii PSD - Musoiu, si mi s-a facut sila si nu mai vreau sa enumar. Deci hotilor si infractorilor daca vreti sa aveti de unde sa furati incepeti cu astia. Ca astia ne-au adus in situatia de azi.
fotograf:
(7 Iulie 2010, 09:41)
deh, cam asta or sa fie efectele crizei si ale jupuirii neamului,somaj, creste infractionalitatea,scade calitatea vietii si inca nu-i nimic,o sa se dea in cap pe strada de foame