Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Tînăr care corupea fetițe de 7-8 ani în scara blocurilor, arestat preventiv

În cursul zilei de joi, 30 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, un bărbat de 33 de ani, din Slobozia, acuzat de comiterea a patru infracțiuni de corupție sexuală. Parchetul și-a însușit propunerea Poliției și l-a prezentat instanței de judecată, care a emis pe numele suspectului un mandat de arestare preventivă.
Potrivit cercetărilor, în perioada septembrie 2007-ianuarie 2010, suspectul acosta pe scara blocurilor, în jurul prînzului, după finalizarea orelor de curs, minore, cu vîrste cuprinse între 7 și 8 ani, și, folosindu-se de diferite pretexte, se apropia de ele, le lua în brațe, le dezbrăca de ciorapi și le atingea în zonele genitale.
În baza probatoriului administrat, polițiștii au dispus măsura reținerii pe bază de ordonanță pentru 24 de ore a principalului suspect, care în cadrului audierilor a recunoscut comiterea faptelor.
Suspectul este cunoscut cu antecedente penale, fiind condamnat ulterior de comiterea infracțiunilor de tîlhărie și înșelăciune, pentru care a executat o pedeapsă privativă de libertate, de 2 ani 8 luni, fapte comise tot pe raza județului Ialomița.
În prezent, cel în cauză se află în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului, cercetările continuînd în vederea documentării întregii activități infracționale.

30 Septembrie 2010, 17:07 (13533 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Eu:
(1 Octombrie 2010, 07:25)
Mai bine ars pe rug, cu c..... pe nas
Ionel:
(30 Septembrie 2010, 19:12)
...sa fie spanzurat de koa..ee....