Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Coșereni: Au tăiat cireșii și salcîmii

Polițiștii din Coșereni s-au autosesizat în seara zilei de sîmbătă, 31 martie a.c., cu privire la tăierea și furtul mai multor arbori din specia cireș și salcîm, din incinta unei unități dezafectate din Borănești. În urma activităților de investigare, polițiștii au prins în flagrant hoții, trei bărbați cu vîrste cuprinse între 14 și 47 ani, toți din Coșereni, care încercau să părăsească incinta unității cu un tractor încărcat cu lemnele furate. Mai mult, extinzînd cercetările s-a stabilit că la comiterea faptei cu participat și alte șase persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 de ani, domiciliați în localitate. Întreaga cantitate de material lemnos a fost recuperată și lăsată în custodia Primăriei Borănești, iar trei tractoare și șase remorci folosite la comiterea faptei au fost imobilizate la sediul Poliției Urziceni pînă la finalizarea cercetărilor.

3 Aprilie 2012, 06:08 (9010 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Coșereni furt lemne
Citiți și:
Coșereni: Minor prins la furat
Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!
Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei
Broșteni: Prinși la furat lemne
Fetești: I-a furat vecinului lemnele de foc

Comentariile cititorilor:


gica:
(6 Aprilie 2012, 15:44)
va rog sa aprobati mesajul anterior, sa se stie adevarul
anonim din sat:
(6 Aprilie 2012, 15:40)
Nu a fost nici o autosesizare, totul este o mare minciuna, de ce nu recunoaste public, primarul Radu Ion ca totul a fost pus la cale de el in complicitate cu politia din localitate si din imprejurimi? Tot satul stie ca primarul a inscenat aceasta capcana, laudandu-se in fata oamenilor din sat, cu isprava sa. Primarul de ce a scapat nevinovat cand a savarsit o infractiune mai mare ca asta, omorand o femeie? Tot satul stie despre asta, dar s-a facut pierdut acel caz. Intrebati-l sa vedeti ce spune. Tot cazul a fost dat uitarii, precum a disparut Elodia... Politia inchide ochii cand e vorba de bani, de mita, pentru a pastra tacerea... dar si pentru retinerea unor nevinovati. Sa iti fie rusine, primarule. Meriti o pedeapsa majora, cat varsta tuturor celor prinsi "la furat".