Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Proaspăt înființată, noua discotecă din satul ialomițean Stejaru a fost, în noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., locația unui scandal de proporții. Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților...
Motivul care a dus la izbucnirea acestui conflict pare desprins din telenovele. Se pare că un soț gelos a cărui soție a fost invitată la dans de către un alt bărbat a fost cel care a sărit la harță... El i-a cerut socoteală celui care a avut îndrăzneala de a-i invita consoarta pe ringul de dans, iar asupra sa s-ar fi năpustit o ploaie de pumni și picioare. Panicați din cauza scandalului, clienții localului au sunat la 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj de Poliție însoțit de mascați. S-ar părea că intervenția forțelor de ordine a fost împiedicată întrucît patronii localului ar fi închis discoteca înainte ca oamenii legii să ajungă la locul scandalului. În cele din urmă, mascații au reușit să pătrundă în local și să potolească spiritele încinse. Soțul gelos și molestat a ajuns în cele din urmă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia unde a primit îngrijiri medicale. În momentul de față, o anchetă a fost deschisă și de procurorii Parchetului Slobozia, pentru a stabili cu exactitate adevăratele cauze ale izbucnirii scandalului de la discoteca din Stejaru.

4 Februarie 2013, 18:20 (12158 vizualizări - 14 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Anonim :
(27 Februarie 2013, 18:31)
Bai asta cu apelativu  "Deai lu Miu" nici nu stii gramatica limbii romane , agramat taran ce esti . Ce dracu nu spui ca nenorocitii de au fost implicatii si  in scandalul de la Paltinis , nu stiu de frica autoritatilor? :)  Ce daca aveti spate credeti ca sunteti mari si tari ? Cea lalta parte , care cica-i vatamata [dar de unde , in crengi] , au provocat nenumarate scandaluri , drept dovada si cel de la Stejaru , care a urmat la 3 zile dupa cel de la Paltinis :)
am dreptate:
(10 Februarie 2013, 22:04)
Bravo Mircea nota 10,,,draga Mary tin sa te anunt ca esti o taranca cam ofticoasa si iti pare rau ca dam in dobitocii aia ai tai.
Florento te asigur eu ca nimeni nu cere taranului ceva de pomana,,,,si nu toti bea 2 l de lapte pt ca in comuna voastra nu mai sunt vaci(cu 4 picioare,cu doua da) pentru ca a avut cineva drag voua grija sa nu mai aveti islazuri,
O sa aveti islazuri  cand s-o oua primaru
mircea:
(8 Februarie 2013, 17:07)
@florenta,hai sa-ti spun eu despre virtutea  si trairile extraordinare ale taranului roman, nu ce scrie in carti, du-te la 8.30 dimineata, o sa gasesti la infectiile alimentare numite pompos ''baruri''  toate mesele ocupate, se bea pe datorie, se mananca pe datorie, cat despre ''traiul si hranirea sanatoasa'' si bautul a ''doi litri de lapte pe zi'', hai sa fim seriosi, cred ca rar de tot mai gusta taranul atat de ridicat in slavi de tine, lapte, dincolo de toate, taranii tai, sunt legume, verze, lucreaza cu ziua pe la cine stie ce sef de asociatie, se judeca ca tampitii pe paman pentru ca atunci cand s-au facut actele erau mult prea dobitoci sa faca ceva clar, si, drept urmase sunt amestecati in titluri si proprietati, si, pana la urma, toti mor in mizerie, pe o saltea de bani...cam asta este taranul slavit mai florento...
mircea:
(8 Februarie 2013, 15:27)
@mary...se pare draguto ca suferi de englezism, adicatelea, te oftici ca nu te-ai nascut peste canal, ma refer la cel al Manecii...sunt convins ca in buletin esti ori maria, ori marghioala....dar sa-ti fie rusine cu numele tau nu prea este in regula, ceva , acolo in partea de sus a corpului tau nu functioneaza normal, revenind insa la oile noastre, nu toti care scriem pe aici o facem corect gramatical, dar ca sa scrii doar din dorinta de a analiza corectitudinea din pdv gramatical a postarilor anterioare, mi se pare a fi de un snobism gretos...asadar, incearca sa vorbesti despre manelarii care ne-au invadat, despre cretinii care se cred mari si tari daca au ceva bani in buzunar....rau este ca nenorocirile astea umane, au dreptul sa voteze si sa faca copii...aici e problema draga maria....ok?  fara suparare...
Sandu:
(8 Februarie 2013, 13:33)
#Florenta Bravo, taran român! Te fericeste florenta, abia întoarsa din Spania, ca din Italia, a fost expediata în regim de urgenta! Prostie cât cuprinde! Asa tântenie...la tot pasul!!
florenta:
(7 Februarie 2013, 19:02)
mamele voastre vin de la tara .diferenta este ca acum miros a fum de tigara.candva miroseau si ele a fum de soba.TARANII SUNT PUTERNICI PENTRU CA MANANCA SANATOS,FAC SPORT 6 ORE PE ZI SI BEAU CATE 2L DE LAPTE:))...CERSITI ALIMENTE DE LA TARANI SA PUTETI DUCE O VIATA MAI SANATOASA .ATI VAZUT CE MASINI AU TARANII?BRAVO LOR,SLOBOZIA E PLINA DE MASINI DE LA BULGARI SI VIN LA TARA SA AGATE FETE,BRAVO SI VOUA ,,,,,,,,,
Mary:
(6 Februarie 2013, 22:19)
    Stati si ii criticati pe taranii din Stejaru, modul in care ei se distreaza. Dar sunt niste tarani, de unde atatea pretentii?
    Insa de la voi, comentatorii (fac referire doar la cei care nu stiu regulile simple de gramatica) si mai ales de la cel care a scris articolul, aveam niste pretentii...
 Cel care a scris articolul se pare ca lanseaza o idee pe care apoi nu o mai sustine si cand ajunge sa o sustina se incurca in declaratii:
 "Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților."(la aceasta idee ma refer)

"S-ar părea că intervenția forțelor de ordine a fost împiedicată întrucât patronii localului ar fi închis discoteca înainte ca oamenii legii să ajungă la locul scandalului"...(contrazice prima idee)
"În cele din urmă, mascații au reușit să pătrundă în local și să potolească spiritele încinse"( revine la prima idee, dar parca localul a fost inchis inainte ca fortele de ordine sa ajunga. Pe cine au mai calmat daca totul era inchis pana sa ajunga ei?
Cu speranta ca ati inteles, si aici ma refer la cei care nu stiu regulile simple de gramatica, dar apoi sa comenteze un text? :))), va pup si va las sa va chinuiti cu gandul ca desi nu ascultati manele, tot prosti sunteti :))))
Violeta:
(6 Februarie 2013, 13:15)
TOATE discotrocurile put a golánie! Intrati si prin metropola Slobozia. E destrabalare si betie! Daca n-or fi si droguri...Tinerii au nevoie de discoteca, dar sá fie ei însisi educati, cu simtul másurii! Ti-e teamá, ca mamá, sá lasi copilul la DISCOTECÁ!
am dreptate:
(6 Februarie 2013, 09:18)
Satul stejaru,un sat pustnic,o jungla cu tinere animale....ca ce dracu s-au luat la batae daca a invitato la dans!!!?FATA AIA ORICUM PUTZEA A FOC DE SOBA NU ERA O FRUMUSETE NEMARGINITA
alex:
(5 Februarie 2013, 22:48)
mircea mare dreptate ai....in discotecile de la sate e numai tiganeala batai cocalari....prostie...un soi de elemente fara viitor 
mircea:
(5 Februarie 2013, 18:16)
pai ce vreti oameni buni? asta se doreste ptr tineretul bovin nu numai de la sate...asta este mesajul transmis de chestia aia numita adrian copilul minune, guta , salam si alte mezeluri culturale, stiti vorba, semeni vant culegi furtuna, adica, semeni manea si culegi prostie si tampenie amestecata cu o mare doza de violenta...
Manuela:
(5 Februarie 2013, 16:36)
Si nu le-au dat drumul înca?!! Nu sunt pericol public!
Deai lu Miu:
(5 Februarie 2013, 16:27)
Si cu cateva seri inainte a fost un scandal la o carciuma din Paltinis,soldat cu o alta vatamare,ajuns pe la Floreasca.Batausii,niste nenorociti,care nu au stiut niciodata de frica autoritatile,legile si le faceau ei cu bata sau cu furca,au ajunns vreo trei din sase in arest.
mircea:
(5 Februarie 2013, 15:56)
si ce muzica asculta discomani din stejaru...nu cumva manele?