Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

Anchetă la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

UPDATE comisarul Sorin Goagă, sub control judiciar pentru 60 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au început urmărirea penală pe numele comisarului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. El a fost chemat la audieri la sediul instituției.

Cercetările sînt în plină desfășurare Surse judiciare au precizat faptul că Sorin Goagă are calitatea de învinuit într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Infracțiunile pe care acum anchetatorii încearcă să le probeze au legătură cu dosarul penal de corupție în care sînt implicați trei subofițeri din cadrul Poliției Orașului Țăndărei. Vom reveni cu amănunte.

UPDATE COMUNICAT
Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița este împuternicit să aducă la cunoștința opiniei publice următoarele:
Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul:
-GOAGĂ CĂLIN SORIN, ofițer de poliție, șef Serviciu Rutier în cadrul IPJ Ialomița, pentru săvîrșirea infracțiunilor de: fals intelectual-2 infracțiuni, instigare la infracțiunea de fals intelectual-2 infracțiuni și uz de fals-4 infracțiuni
În cauză există probe și indicii temeinice din care rezultă suspiciunea rezonabilă care conturează următoarea stare de fapt:
La data de 26.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a întocmit în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea împrejurării necorespunzătoare adevărului referitoare la susținerea de către inculpații Clinciu Costin Rovilian și Mihale Laurențiu a testării de evaluare profesională anuală aferentă anului 2014.
La data de 25.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a determinat pe inculpatul Mihale Laurențiu Dan, să întocmească în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea în cuprinsul acestuia a unor împrejurări necorespunzătoare adevărului.
În cursul lunii decembrie 2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a folosit înscrisurile oficiale falsificate în vederea producerii de consecințe juridice.
Față de inculpatul Goagă Călin Sorin s-a dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Facem precizarea că în prezenta cauză mai sînt cercetați, în stare de arest preventiv, inculpații Clinciu Costin Rovilian și Olteanu Daniel și sub control judiciar, inculpatul Mihale Laurențiu Dan, pentru săvîrșirea mai multor infracțiuni.

27 Februarie 2015, 16:25 (56335 vizualizări - 62 comentarii)

Citiți și:
Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate
Comisarul Sorin Goagă și trei subordonați, trimiși în judecată
Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Comentariile cititorilor:


UN OM:
(4 Martie 2015, 11:47)
AU DREPTATE -EU- CHELU SI ALTII CARE STIU CE INSEAMNA OMENIA.SINTEM O TARA MICA CU OAMENI EXTREM DE RAI SI DE RAZBUNATORI,CARE,NU STIM DECAT SA STAM LA COLTURI SA ASTEPTAM MIMENTUL DE A BIRFI PE UNU SI ALTUL.ACESTI OAMENI CRED CA NU AU NICI O OCUPATIE SI NU AU LUCRAT O ZI INTR-UN COLECTIV.RUSINE,RUSINE,RUSINE...
eu:
(3 Martie 2015, 19:56)
Si-ar dori multi sa fie macar la jumatate din valoarea lui. Deja ati inceput sa implicati familia in comentariile voastre si nu se cade. Lasati ma omul in pace ca nu a cerut nimanui nimic si nici nu e vreun oarecine. Numai cine nu munceste , nu greseste.
chelu:
(3 Martie 2015, 17:55)
Ciinele moare de drum lung si prostu""de grija altuia .Vedeti va gunoaiele din ochii vostri . Rahati de oameni care sub anonimat devin paralei.....
Ion:
(3 Martie 2015, 15:13)
Pt.oamenii falsi. Ce sotie desteapta are? Vai mama ei. A dat de ea prin Bucuresti.Mare patroana acum.I-a bagat-o pe gat Sorinel lui Cosmin care are un butic pe  str.M.Sadoveanu. Au contract si cu supermarchetul din piata mare si cel de la Ialomita, cara fructe si legume. L-a prins la "inghesuiala" si a facut-o pe Iulia Goaga asociata lui Cosmin la butic. Ce era sa faca bietul Cosmin, daca il prindea iar pe traseu fara facturi la marfa? Asa are spatele asigurat de Goaga.Toate vanzatoarele au plecat din cauza ei. Si fructele stricate le alegeau bietele vanzatoare si i le puneau in pungi sa si le ia acasa sa faca tuica.Intr-un butic de 3/3 m le-a pus si camere de luat vederi. De salariu ce sa mai vorbim. Cand vanzatoarele il solicita , incepe sa se vaite de bani. Contract de munca, dupa cum are chef.
Julieta:
(3 Martie 2015, 12:32)
Pe agentul șef D.Romeo de la Fetesti cand il luați? Toate tirurile ce tranzitează Feteștiul trec prin buzunarul lui! Dacă nu ii dam bani ne amendează motivând ca asa ii cere șeful lui A.Dragos, ca ei au target domnule ca si cand ar fi o competiție!!!
Pt oamenii falsi:
(3 Martie 2015, 12:14)
Mai taceti mai papagalilor. Vedeti-va si de vietile voastre ca va omorati neuronii de grija altora. Domnul Sorin Goaga a fost si va fii un om cu renume. Si fara functia asta pt care voi il invidiati atat, tot smecher va ramane. Are langa el o sotie desteapta, puternica si care stie sa conduca afaceri prospere. Nu moare el de foame si tot viata buna va avea...fara Vlase CLAR! O sa pieriti tot voi care invidiati...astia NO NAME!
Borcea:
(3 Martie 2015, 10:48)
Nu-l plangeti ca-l angajeaza Vlase dupa ce-l da afara din politie, la fel a facut si cu cei din dosarul "Spaga la politia rutiera" . Asa ca daca ai dosar penal te speli la firma lui Vlase , oare el e "curat" ? de ce aduna toti infractorii din Slobozia ? ce servicii trebuia sa le justifice ?
Milea:
(3 Martie 2015, 07:10)
Ce faci dl Sorin Goaga ti au luat dosarele si pistolul ? Sa vii sa ti dai demisia cred ca e mai bine!
vali:
(3 Martie 2015, 07:07)
Citim ceva in ziarele locale domnilor si doamnelor ?
A:
(2 Martie 2015, 22:28)
Apropo alcoolistul criminal las care a fugit și co duce și acum anunț are permis și se da mare în fata noastră ce face BORADEA ce nu îl știți băiatu lu tata ăla mare cu probleme cu alcoolul și fără permis
Marian :
(2 Martie 2015, 16:34)
Chiar imi place pentru ca au inceput militienii sa scrie .pana acum scrisul lor se rezuma doar la niste pr . verbale (putine insa pentru ca mai mult bagau banii in buzunar ) si acelea intocmite cu mari erori de exprimare. Si pe dl  Par Bogat asteptam sa-l vedem in intersectii dand martisoare femeilor dar cred ca face economie deoarece spaga s-a cam strans si nivelul obisnuit o sa scada incet ,incet .
NOT:
(2 Martie 2015, 15:30)
E un alt nivel. Dar, crezi ca tine in instanta?Daca nu,te faci rau de tot de rahat Mihaita.
pelicanu:
(2 Martie 2015, 14:49)
Mrs. Sorin Goaga are un var in Lehliu ,un anume Barbu Marian, care detine o societate de exploatare a lemnului, s.c. Barbu Com s.r.l.Aceasta societate defriseaza suorafete de padure si transporta material lemnos comitand nenumarate ilegalitati pe raza Directiei Silvice Ialomita.Dar aceste infractiuni, unele dintre ele continuate, sunt trecute cu vederea de organele de control al regimului silvic  datorita faptului ca acest Barbu Marian ii rezolva prin intermediul dlui Goaga, cu anumite ITP-uri care sunt eliberate fara ca masinile sa mai fie testate sau chiar  recuperandu-le urgent si in mod inexplicabil permisele suspendate pentru alcool sau viteza. Barbu Marian practica frecvent braconajul cinegetic, de "reusitele" acestei activitati beneficiind din plin varul Goaga Sorin si alti domni din cadrul IGPR.Tot acest Barbu Marian, in anul 2009 a tras cu arma cu glont in personalul silvic surprins fiind de catre acestia la o partida ilegala de caprior.
rusinica:
(2 Martie 2015, 09:02)
Mai fratilor,hai sa fim seriosi,ceea ce facea Goaga nu-i o noutate . Orice sofer sin Slobozia stie mai multe sau mai putine despre subiect ! Acum dupa apariatia acestui articol cei care sunt mai aproape de "subiect" au început sa "dea din casa" poate . . . doar . . . doar . . . se vor auzi si pe holurile birourilor de la rutiera clinchetul cristalin al catuselor ! Noi,ceilalti . . . nu putem decat sa ne exprimam o umila parere si sa încercam sa nu-i lezam pe cei care poate chiar cunosc "subiectul" în detaliu ! Nu zic ca sunt numai adevaruri spuse pe aici dar din toate comentariile puse cap la cap se leaga o poveste de primavara destul de putin placuta pentru unii,asa ca . . . mai aveti putintica rabdare .Cele bune !
A:
(2 Martie 2015, 02:38)
"Bordea" ... Asta ce ai scris tu nu-i română tătuțule. Eu zic sa mai faci cateva meditatii la română...si dupa poti sa comentezi ce vrei...dar pana atunci "keep calm & invață română":)...părerea mea.