Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

Anchetă la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

UPDATE comisarul Sorin Goagă, sub control judiciar pentru 60 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au început urmărirea penală pe numele comisarului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. El a fost chemat la audieri la sediul instituției.

Cercetările sînt în plină desfășurare Surse judiciare au precizat faptul că Sorin Goagă are calitatea de învinuit într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Infracțiunile pe care acum anchetatorii încearcă să le probeze au legătură cu dosarul penal de corupție în care sînt implicați trei subofițeri din cadrul Poliției Orașului Țăndărei. Vom reveni cu amănunte.

UPDATE COMUNICAT
Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița este împuternicit să aducă la cunoștința opiniei publice următoarele:
Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul:
-GOAGĂ CĂLIN SORIN, ofițer de poliție, șef Serviciu Rutier în cadrul IPJ Ialomița, pentru săvîrșirea infracțiunilor de: fals intelectual-2 infracțiuni, instigare la infracțiunea de fals intelectual-2 infracțiuni și uz de fals-4 infracțiuni
În cauză există probe și indicii temeinice din care rezultă suspiciunea rezonabilă care conturează următoarea stare de fapt:
La data de 26.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a întocmit în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea împrejurării necorespunzătoare adevărului referitoare la susținerea de către inculpații Clinciu Costin Rovilian și Mihale Laurențiu a testării de evaluare profesională anuală aferentă anului 2014.
La data de 25.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a determinat pe inculpatul Mihale Laurențiu Dan, să întocmească în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea în cuprinsul acestuia a unor împrejurări necorespunzătoare adevărului.
În cursul lunii decembrie 2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a folosit înscrisurile oficiale falsificate în vederea producerii de consecințe juridice.
Față de inculpatul Goagă Călin Sorin s-a dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Facem precizarea că în prezenta cauză mai sînt cercetați, în stare de arest preventiv, inculpații Clinciu Costin Rovilian și Olteanu Daniel și sub control judiciar, inculpatul Mihale Laurențiu Dan, pentru săvîrșirea mai multor infracțiuni.

27 Februarie 2015, 16:25 (56249 vizualizări - 62 comentarii)

Citiți și:
Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate
Comisarul Sorin Goagă și trei subordonați, trimiși în judecată
Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Comentariile cititorilor:


suca:
(28 Februarie 2015, 13:15)
Goagule? probleme ma?
gargamel:
(28 Februarie 2015, 07:57)
Sandu a fost sef la UTC...atentie la competenta materiala ca s-ar putea sa sifonezi de doua ori, mai calculeaza DGA sau DNA?
gargamel:
(27 Februarie 2015, 22:53)
Sandule cam ai strungareata tata, vorbesti numai printre dinti, ai ramas cu metehne comuniste si consumi cam mult sifon. Mai lasa capul ala jos si inchide ciripitoarea ca esti cam larg si te ia curentul....iar pentru Sile ii recomand sa se apuce si el de munca ca oamenii ca are cateva zile bune doar de cand a coborat din corcodus. Cine a gresit plateste....restul ciocul mic si la treaba ca bag de seama ca barfa va oboseste judecata. La revedere.
dottore:
(27 Februarie 2015, 21:29)
@Elena ...marea deontoloagă care face ea pe deșteapta și corectează ea presa. Defapt ce încerci să ne spui că știi cum se scrie „sunt” de două ori? Așa cum le-am mai spus-o și altora ți-o zic și ție. Dacă ai mâncărici la degete și n-ai ce face, joacă-te de-a Alinuța cu cuțitul pe blatul mesei din bucătărie :D
Horatiu:
(27 Februarie 2015, 20:51)
Iar frustratii care dau pup in partea dorsala a lui goaga asta ies la iveala!sper sa se faca lumina sa I dea lui goaga ce merita si la astia care tot scriu ei numere de la masini care stiu cine a fost mai intai oul sau gaina sa va fie dupa inima!nu mor caii cand vor cainii stiti bine! Parerea mea e ca goaga e un smecher si asa o sa ramana fie ca e in Politie sau nu ! E sus si nici nu raspunde la toti salutul unor perversi care dau "saru mana sefu! O cafea ?mancati ceva etc.." Imi este sila de voi! In loc sa faci ceva sa ajungi unde vrei sa realizezi ceva abia asteptati sa iasa un articol de genu!rusine lingailor! Cat despre ziaristii astia sunt sub orice critica!
Anticoruptie:
(27 Februarie 2015, 20:45)
Mama coruptilor!! Traiasca lupta anti coruptie!:)) oameni arestati pt 30 de lei ,cercetati pt formulare care nu sunt luate in considerare de nimeni..pai la militie se fac zeci din astea pe an..!:))) avem justitie bazata!
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:37)
Nu inteleg de ce stimata redactie nu aprobati afisarea mesajelor trimise anterior? Chiar sunt adevarate cele spuse si cu probe.
funny:
(27 Februarie 2015, 20:25)
Sunt sigur ca omul a făcut multe prostii de când este în aceasta funcție dar pentru ce este cercetat acum miroase a mare făcătură. Același lucru se întâmplă cu mulți oameni în aceasta perioada, nu sunt cercetați penal pentru ce ar fi meritat și este clar ca sunt vânați sa fie băgați la pușcărie. Pe aceste falsuri intelectuale ar trebui sa arestam toată țara. Cândva vor trebui sa plătească și cei care au dormit pana acum în loc sa facă dosare penale meritate iar acum se fac ca muncesc făcând mari abuzuri
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:22)
Luni personal voi merge la DGA Ialomita si sigur am multe de spus despre persoana dumneavoastra.
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:18)
Cum ai dat testarea auto pt auto din dotare cu agentul Popoviciu Catalin de la ordine publica Slobozia in anul 2014,in primavara doar tu cu el in biroul tau si nu in sala cum era normal?
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:14)
Dar de accidentul din noaptea de 24 feb 2015 din fata Primariei Ciulnita in care un BMW s a rasturnat soferul era super beat iar a luat alt sofer pe el fapta? Pai daca politistul Bivu a vnt la fata locului si a inchis ochii ca acea masina avea asigurarea falsa si itp expirat? Ce faceti domnilor politisti? Chiar nu stiti nimic ce se intampla in ograda voastra?
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:09)
De terenul agricol din curtea soc.agricole Flora din com. Ciulnita ce ziceti dl. Sorin Goaga? Ala dintre sediul societatii si fosta sectie de mecanizare? Pai vedeti ca stim si noi !
sandu:
(27 Februarie 2015, 20:02)
Dar testarea pe care ai dat-o in birou tau dl sorin goaga in luna ianuarie-februarie a anului 2014 pt conducerea auto din dotare cu agentul Popoviciu Catalin de la ordine publica Slobozia doar in doi si nu in sala mai stiti? De fapt si alti politisti au dat testarea auto fara a fi prezenti macar.
sandu:
(27 Februarie 2015, 19:57)
Pai dl Sorin Goaga are doua tiruri cu numerele de inmatriculare IL-08-SIG cap tractor si remorca cu numarul de inmatriculare IL-07-SIG dar ai alt tir cu cap tractor IL-09-SIG si remorca cu numarul de inmatriculare IL-09-GSC pe care soferii in fiecare seara la parcheaza intre Kaufland si spalatoria moderna auto. De ce dl sorin nu le parchezi in fata politiei judetene ?
Elena:
(27 Februarie 2015, 19:04)
Prietene ziarist invata te rog:  se scrie "Cercetarile sunt" nu "sunt" cum ai zis tu....mai invata putina romana si dupa apuca-te sa redactezi