Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

Anchetă la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița

Comisarul Sorin Goagă, urmărit penal într-un dosar al Parchetului Județean

UPDATE comisarul Sorin Goagă, sub control judiciar pentru 60 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au început urmărirea penală pe numele comisarului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. El a fost chemat la audieri la sediul instituției.

Cercetările sînt în plină desfășurare Surse judiciare au precizat faptul că Sorin Goagă are calitatea de învinuit într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Infracțiunile pe care acum anchetatorii încearcă să le probeze au legătură cu dosarul penal de corupție în care sînt implicați trei subofițeri din cadrul Poliției Orașului Țăndărei. Vom reveni cu amănunte.

UPDATE COMUNICAT
Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița este împuternicit să aducă la cunoștința opiniei publice următoarele:
Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul:
-GOAGĂ CĂLIN SORIN, ofițer de poliție, șef Serviciu Rutier în cadrul IPJ Ialomița, pentru săvîrșirea infracțiunilor de: fals intelectual-2 infracțiuni, instigare la infracțiunea de fals intelectual-2 infracțiuni și uz de fals-4 infracțiuni
În cauză există probe și indicii temeinice din care rezultă suspiciunea rezonabilă care conturează următoarea stare de fapt:
La data de 26.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a întocmit în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea împrejurării necorespunzătoare adevărului referitoare la susținerea de către inculpații Clinciu Costin Rovilian și Mihale Laurențiu a testării de evaluare profesională anuală aferentă anului 2014.
La data de 25.11.2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a determinat pe inculpatul Mihale Laurențiu Dan, să întocmească în fals două înscrisuri oficiale, prin atestarea în cuprinsul acestuia a unor împrejurări necorespunzătoare adevărului.
În cursul lunii decembrie 2014, inculpatul Goagă Sorin, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, cu intenție, a folosit înscrisurile oficiale falsificate în vederea producerii de consecințe juridice.
Față de inculpatul Goagă Călin Sorin s-a dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Facem precizarea că în prezenta cauză mai sînt cercetați, în stare de arest preventiv, inculpații Clinciu Costin Rovilian și Olteanu Daniel și sub control judiciar, inculpatul Mihale Laurențiu Dan, pentru săvîrșirea mai multor infracțiuni.

27 Februarie 2015, 16:25 (56640 vizualizări - 62 comentarii)

Citiți și:
Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate
Comisarul Sorin Goagă și trei subordonați, trimiși în judecată
Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Comentariile cititorilor:


Gheorghe:
(27 Octombrie 2015, 13:01)
Întâmplător am citit comentariile făcute de diversi.Incultura,prostia si nesimțirea se lăfăie.Un lucru va spun:stați linistit ca vine vremea fiecaruia sa raspunda pt faptele sale.Dan face procurori pe bandă rulantă.O sa vedeti rezultatele în cativa ani.Eu dorm linistit pt ca respect legile țării si uneori sunt tratat ca fiind cu capul din aceasta cauza,dar tu esti pregătit?Conform legii noi venim dimineata la 6.Esti pregatit?Asteapta-ne!E o chestiune de timp...
Hss:
(3 Aprilie 2015, 07:55)
De T. transportatorul nu zice nimeni nimic si de maria sa are MASINA la strada la perieti e orgolios si dușmănos executa PTR alții permisele celor ce au firme de transport . DL T. in curând te vei împiedica rău tare DL ciripitor . Va trimitem poze recente cu DL T. la camion etc etc
cico:
(11 Martie 2015, 16:56)
Pt.Florina m: Vorbesti sa te afli in treaba: le-ai dat tu vreodata ceva lui Ciriblan sau Goaga? te-au deranjat vreodata cei doi? mai documenteaza-te si o sa vezi ca 90% din politistii din tara au in familie cate o mica afacere....ce-i rau in asta? din cate stiu nu au conditionat pe nimeni sa faca afaceri cu ei... nu-i corect sa le terfeliti numele
florina m.:
(11 Martie 2015, 12:17)
numele de ciriblan va spune ceva? acesta impreuna cu sorin goaga (cred ca sunt si rude) au fost multi ani punctul de coptura al politiei rutiere din IL. din aceasta cauza astazi vorbim de anchete, tiruri, societati comerciale si altele... la comisarul i-l-i-e de la inmatriculari cand se ajunge???
cico:
(10 Martie 2015, 18:00)
Chiar intreceti orice limita ! Lasati omul in pace, ca este unul din putinii politisti in adevaratul sens al cuvantului. Sunt sigura ca multi dintre comentatorii de aici nici macar nu-l cunoasteti,dar vorbiti si voi sa va aflati in treaba! Lasati-l in pace pe acest om si familia lui. V-ati dori multi sa fiti macar pe jumatatea lui.
Ileana:
(10 Martie 2015, 15:46)
Pute Ialomita de INFRACTORI ca  acest ordinar deghizat in politist . Se stie ca in comunele Ialomitene sunt vestiti politisti . Au fraternizat cu infractorii . Mai stim noi unul pe la politia jilavele. Mare mare comisar care dupa cum spune chiar el: Nu stiu sa citesc mai vrei ceva... Hatra de natarau platit din banii nostrii. Faceti-va ba datoria catre cetateni puslamalelor. CanD  va prinD  si va baga la puscarie va dati loviti si bonlavi.
visan:
(10 Martie 2015, 15:31)
Pe cine mai suni tu acum Serban Gigi a lui Loris sa te scape de dosare penale cu alcoolemii si de amenzi? Ai vazut ca pe seful tau Goaga Sorin l au agatat procurorii!
sile:
(7 Martie 2015, 04:01)
Gata, s-a potolit lumea si cu Goaga.... a facut ,sa plateasca ,cum au platit si altii. Cu ala de la Expur ...cand era in cardasie ,a scapat..., camioane,magazine , ...scapa...dar ce mama dra.... asta chiar e asa "norocos"? Altii era cat p-aci sa fie condamnati cu executare pentru firma de transport iar pe Sori nu-l mai vede DNA....chiar toti se ocupau de afaceri numai in fam. Goaga se ocupa sotia si mama. Mai taie din ele..
d:
(6 Martie 2015, 22:21)
dar lui milea can dii va cadea capul ??? se stie ce ravagii a facut ci dosarele agentilor, cu spaga luata la incadrarile din randul civililor, la spaga perceputa pemtru mutari, etc. Sa se vada cazul lui closca, caci milea i-a purtat .... pica si l-a facut. si mai ales ce sa intamplat cu mutarile celor de la ijpf il din 2012, cand au venit cu funcii bugetate si ar fi trebuit sa se alipeasca la statul ipj il, dar milea nu a vrut, si i-a pus sa - sitraga locurile la biletele, incalcand astfel un protocol de preluare incheiat intre igpf si igpr. milea e mai presus de lege ?????? un tigan ordinar, asta este. are resurse din afaceri ilegale la reviga si nu numai, spaga, mita, orice. mama lui de magar
sile :
(5 Martie 2015, 17:57)
Oameni buni acest comisat Goaga Sorin sef de serviciu la politia rutiera are un salariu lunar de aproape 5 000 lei iar pe langa salariu mai are solda de merit si sporurile adica inca 1 000 lei in total 6 000 lei. Si daca facem bilantul accidentelor rutiere cu morti,victime si pagube observam ca impartite pe un schimb de politisti rutieristi sunt 4-5 accidente de fiecare politist. Oare de vina sa fie lipsa de carburant ? Nu cred, ca multi politisti vin la pranz cu solenza alba la masa la machedonul costel si un ziarist facea de zor fotografi si alti politisti merg cu solenza alba cu nr MAI 20543 si solenza albastra cu nr LNO la stana de oi si capre de langa Boitan.
sandu 2 :
(5 Martie 2015, 09:56)
mai sandule .....da de unde stii tu atatea detalii.... ori esti si tu un pui de politist puscariabil....sau vreun lup deghizat in oaie si stigi lupul la oi acm ca pastorul nu mai este la stana?! ia rasp la asta?!
nu conteaza.....:
(5 Martie 2015, 09:29)
Bai sandule daca tot stii tu atatea de ce nu te semnezi si tu cu numele tau intreg...sa stim si noi cu cine avem placerea.....
visan sergiu:
(4 Martie 2015, 23:30)
Pana cand aveai de gand sefule sa ne mulgi ca pe o vaca de lapte in trei schimburi ,in 24 ore?
IONELA:
(4 Martie 2015, 13:31)
Ion draga tu de ce nu ai rasuflat pana acum despre acest om daca ai stiut ceva,cumva esti mai patat ca el si pana acum ti-a fost frica ca vociferezi.Acum l-ai vazut la necaz si nici macaz si dai cu gura fara  sati dai numeke real.Pupa-l tu undeva pe cel cinstit din tara asta indiferent ce rang parta.astai romanul.
Chelu cu tichie de margaritar:
(4 Martie 2015, 12:26)
Nu am nici un interes in acest subiect, poate doar interesul contribuabilului onest care trebuie sa fie servit si ajutat de organ, dar mai chelule, tu tare neanonim si curajos esti; vorba aceea - hai sa facem o scrisoare, o semnam si o dam anonima! Bine ca nu esti tu paraleu!