Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Reprezentanții Primăriei Slobozia au inaugurat vineri, 14 august 2015, Centrul de Informare Turistică. Amplasat la intrarea dinspre București a municipiului, obiectivul  își propune să le ofere celor interesați informații despre zonele cu potențial turistic din județul Ialomița. Ideea unui astfel de proiect a fost inițiată în urmă cu 3 ani și s-a materializat abia anul acesta, cînd construcția a fost finalizată și recepționată. Lucrarea a fost realizată cu fonduri europene și se ridică la suma de 600 mii lei.

14 August 2015, 12:20 (6090 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Slobozia a cheltuit 2 milioane de lei pentru «turiștii potențiali»
Primăria cheltuie 250 mii de lei anual pentru promovarea turismului local

Comentariile cititorilor:


Valy:
(29 August 2015, 17:59)
@turist. Angajații erau pe teren. Caută obiectivele turistice din județ!
turist:
(29 August 2015, 16:18)
Am vrut sa ma informez despre obiectivele turistice din zona, dar renumitul chiosc era inchis !?! Nici program de functionare nu exista afisat!
Hermes:
(25 August 2015, 10:02)
Avem obiective turistice: Dallas, Eiffel... :)
Nicu:
(19 August 2015, 16:34)
Ce avere are anonimul ăsta, băcanu?! De unde, frății mei? Când a făcut-o că Groapa este de doi ani, asta este avere nesimțită!
Geta:
(19 August 2015, 09:57)
Băcanu e mare șmecher! Un hoț inconștient sau cu spate încă acoperit! N-are treabă băcanu! El face ce știe mai bine! Profită!
GELU:
(18 August 2015, 16:10)
PAI A COSTAT ASA DE MULT CA ACUM ISI RENOVEAZA SI VICELE BACANU AP DE 4 CAMERE TOT CU CEL CARE A FACUT SI OBIECTIVU TURISTIC CU MUNCITORI DE LA DADEPE ISI FACE OMU CASA LUX CA NU SE STIE MAI TIRZIU CE VA FI SI DACA SA IVIT O ASA POMANA CU OBIECTIVU TURISTIC SI ERAU SI BANI MOCA DE CE NU AR MERGE SI LA AP LUICA NEA ZAPACIT CREERI CIT A BATUTLA PERETI SI SA SCHIMBI TOT NUI DE COLEA SARACU DOAR E BUGETAR A STRINS OMU VILA LA BULGARI 2 GARAJE 2 MASINI LOC DE CASA SI CITE O MAI AVEA
Brașov:
(18 August 2015, 14:29)
Cetățeni ai Sloboziei! Adunați-vă, organizați-vă! Ieșiți din colivii și vociferați! Ați ajuns de râsul moldovenilor! Cei mai nătângi până la neghiobie! Aveți și voi doi comentatori mai breji pe acest site și îi luați peste picior! @Sorin și @mary ( care este tot bărbat! )! Sunt deștepți cei doi, dar nu pot fi înțeleși de toți proștii din județul proștilor! @mircea, dacă nu scrie corect, nu se pune...
Slobo Cruci:
(18 August 2015, 12:16)
Ce declaratie.....Crucile renovate de francezi- obiectiv turistic!!!!! stoica e dus cu pluta!!! Turismul are alta directie decat ti ai insusit.o,tovarase primar.Cruci!!! Au poze cu Napoleon.....??? Esti la Sapanta diliule?? Slobozia...Ialomita! Ce dracu'sa vizitezi intr.un cimitir local??? Chiar si al eroilor.Odihneasca se in pace !Lupte au fost in toata Europa deplasatule!!! Cauta la dex "obiectiv turistic " pitic ratacit!
Lungu S.:
(17 August 2015, 13:34)
Se cunoaște cine a beneficiat de avantaje! firma asta țigănească este protejată. Intră mulți GREI cănd se va dori să se facă lumină! Mai avem până atunci! Nu era nevoie de fleașca aceea de construcție!! Poate fi preschimbată in WC public?! Din cel european! Pe cine angajați acolo? Pile, amante, amanți, rude...lua-v-ar hingherii!
CONSIROM NSS:
(17 August 2015, 08:38)
Executantul.....SC CONSIROM SRL....cumnatul lui RICA OYL NSS....si uite -asa avem si centru de informare a.....spagilor si banilor pt campania electorala din 2016....
Gabriela:
(14 August 2015, 20:39)
Ăștia își bat joc de noi! Știu că n- are cine să facă gură! Bătaie de joc, pe față! O fi vreo obligație dată de UE. La aplecări suntem primii! Câte nu s-ar fi făcut cu banii aceia? Un WC european, o intrare mai modernă, mai spectaculoasă in oraș... Și ce mai oraș! Municipiu! Câți angajați or lua banii degeaba pe-acolo?! Ce fac ei într-o zi ,,de muncă"?
Tu Riscm:
(14 August 2015, 16:49)
Sase miliarde vechi.Cu banii respectivi in alta tara construiesti obiective turistice.La Slobozia-un chiosc! E pavat cu "tzvaroschi"?? Cat ar costa reparatia castelului de la Cosambesti? Si care este obiectivul turistic rin zona care-pe numaratea a avut mai mult de 31 turisti/ an? Se doreste incurajarea turismului ? Cu un chiosc? Care obiective turistice? Poate puturile de apa menajera? Gropanul din centrul urbei? Caldura sufocanta fara ca trotuarele sa fie umbrite de copaci (taiati...) Ce turism? Electoral?? Sala cu configuratie variabila...?Ce este de vizitat si recomandarea sa fie platita cu asa suma?? Si este constructie din lemn.Ca din beton si fier ar fi costat 13...14 miliarde vechi.Un chiosc.Auzi: zone cu potential turistic...Bai...Sighisoara....