Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el. «Eu am vrut să îmi iau actele de la mașină, moment în care au venit, au tras de mine, m-au zgâriat și mi-au pus cătușele la mâini. Recunosc că am greșit, dar să se poarte așa cu mine, este revoltător. Le voi face plângere penală...» susține Dumitru Pavel. Mai mult, omul spune că nu a avut niciodată probleme cu Poliția. Potrivit oficialilor din cadrul Poliției ialomițene, agenții din Urziceni au acționat corespunzător statutului și legilor în vigoare. «Persoana în cauză a refuzat să se legitimeze, motiv pentru care polițiștii au imobilizat-o și au condus-o la secție pentru a o verifica în baza de date!» susține Andreea Loghin, purtătorul de cuvânt al IPJ Ialomița.

18 August 2017, 20:01 (5973 vizualizări - 15 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Minoza:
(22 August 2017, 07:24)
Iti dau eu exemplu clar, seful serviciului Biroului Investivatii Criminalitate Econonica, Urziceni nu are ce cauta in politie. De ce este greu si mult de explicat,dar daca de sus il vor lua bine la puricat si verificat activitatea profesionala si particulara din timpul programului de lucru. Poate DIPI si D.N.A.. In rest sa fie sanatos in opinia mea este o hahalera teleghidata. Puteti injura dadatorilor de mita.
Nu avem curaj sa punem ex.:
(21 August 2017, 21:36)
Oare de frica sau sunt numai vorbe in vânt. ...nimeni nu are curaj sa spuna ca ionescu a facut si a dres....oricum va ascundeti in spatele unui nume fictiv....oaare de ce nu spuneti si numele astora din m.a.i. care fac prostii ca sa fie dati afara....spuneti numai exemple pe care le.stiti personal nu auzite sau inventate de altii
unu si io:
(21 August 2017, 11:47)
Cum v-ati asternut asa sa dormiti.Nu va mai vaitati ca meritati ceea ce se intimpla.
Av Covasa:
(21 August 2017, 09:32)
Hai ba nu mai criticati organu. Maine e randul vostru. Hehehe.
Aurel:
(20 August 2017, 13:16)
Județ de tot cc-tul! Las Fierbinți generalizat! Dacă sunt 10% oameni cu cap. Dacă scot capul, sunt căsăpiți, majoritatea sunt idioții!
Gogo:
(20 August 2017, 03:41)
In micul nistru orasel Urziceni sunt cei mai buni si mai corecti politisti,profesional vorbind au reusit marea performanta de a duce la sectie incatusat un batran de 61 ani care nu sa legitimat. Dar nimeni nu scrie si nu spune in aceste comentarii despre uriasa performanta de la aceasta unitate de politie unde hotul,scandalagiu,violatorul,talharul,evazionistul are intodeauna dreptate. Unitate de politie unde smecherii cu bani si influenta intra ca suspecti in hotii si ies spalati,curati si parfumati. Unitate de politie unde furturile cu autori necunoscuti sunt pe prinul loc. Am cunoscut un el ce este un ceva sef la aceasta pravalie de un banditism si curvism anticorectitudine iesit din comun. Un el care aduna probe numai in favoarea hotului. Un el care cred ca bunul dumnezeu il va scapa din brate curand si cand va cadea se va sparge incat sa nu mai iasa la pensie direct din penitenciarul Slobozia. Cu rosii,vinete,si ardei am batut tara de la Cluj la Constanta dar asa mamjitura si coruptie nu am vazut niciunde cu sute de cazuri reclamatii unde hotul are dreptate pentru ca asa vrea domnul politist. Nu mai pot scrie de ura si lehamite ! Zice unul pe aici de abuzuri altul de interlopi poate vor zice in curand si aia de la DGIPI,DIICOT,DNA si MAI ceva despre o curatenie si deratizare generala asa cum a mai fost facuta cu ceva anii in urma. De la stea la carpa feliata. Doamne ajuta si bucurai pe oamenii buni.
citizen:
(19 August 2017, 13:20)
Militieni cacaciosi,mizerabili. Daca era vreun interlop cadeau in genunghi in fata lui. De ras si de ocara de panarame. Rasul tarii si lumii,militienii dun Urziceni,huoo,huoo spagarilor,coruptilor,cersetorilor. Afara cu 3/4 dintre ei. Huooo,huooooo blestematilor care nu faceti decat sa tineti partea furaciosilor. Afara din politie cu voi,debedeilor
Victoria:
(19 August 2017, 10:56)
Sunt legi noi cu Încătușații. De la crima cu milițianul din Moldova, parcă.
Dinu:
(19 August 2017, 10:52)
Sigur șoferul vinovat nu e țigan? Pe la spate, pare. Nu că ar avea importanță în aplicarea legilor, dar totuși... Informațiile nu sunt clare, poate el a bruscat primul pe ,,oamenii legii". Atunci, s-ar înțelege mai clar de ce cu cătușe?!
pietarului:
(19 August 2017, 10:47)
Unde ai invatat sa scrii, pietare, pe garduri?  Cata greata ai fata de limba romana! Cat despre curatenia din "sectia de evidenta a populatiei", asta arata gradul de civilizatie al "populatiei"care o foloseste. Sa va fie de bine!
TEPES VODA:
(19 August 2017, 08:46)
Orice dobitoc care se panicheaza de o amenda se comporta scandalos...Incearca sa fuga, sa nu coopereze...sa nu prezinte actele. Si dupa alea toate, tot el el striga din toti borjocii ca a fost abuzat. Tipic romanesc!
tudor65:
(19 August 2017, 08:14)
La solda (4000 lei minim) pe care o primesc ,te omoare din bataie conform legi.
pietar:
(19 August 2017, 06:40)
Politia din urziceni unde holcaie,posibili viitori puscariabili, o rusine intreaga,o mizerie de nedescris,la propriu si la figurat. M.A.I. ar trebui sa arunce o gramada de lichele penale din aceasta institutie. Coruptia si infractionalitatea in acest oras a ajunj la cote alarmante chur in randurile celor platiti sa apare cetatenii. Exista un sef de serviciu corupt pana la ultima scama dupa haine.Cand o sai ia DNA vor pkange siisi vor blestema zilele. Ua uitati ce averi au chiar aia de la economic. Eu as aresta 70% dintre ei. Apropo iti este scarba sa intri in sectie de cata mizerie este la evidenta populatiei ciunga lipita pe pereti si pardoseala. Se fumeaza se bea cafea se arunca chistoacele pe jos,paharele goale de carton. Asa ca nu ma mira comportamentul golanesc a unor infecti angajati la mila statului profitori. Cata ura. Cum se ia pinca de politia economica ce stie si ce face seful de la economic da doamne sa fie dovedit sa nu apuce sa iasa la pensie si sal ia mai repede ca mare atarnator la bani mai este
Un cetățean:
(18 August 2017, 23:03)
Il intreb pe domnul purtător de cuvânt,daca persoana in cauza era un magraon cefos se proceda la fel?sunt convins ca nu încătușau un interlop cefos cu mertan ca sunt destui prin Urziceni si parchează pe unde au chef unde mai pui ca unii nici permis nu au.E ceva normal sa se procedeze asa dar cum spune un critic din păcate inca in viața,,fara Diferențe" domnilor polițiști si asa veți câștiga respectul cetățenilor.
cetatean:
(18 August 2017, 22:36)
Ramani lasi,politisti sunt trei,soferul singur,cine sa-l creada ca are dreptate.De ce se pun catusele daca nu esti agresiv,este in locuri publice si nu te lasa sa iti spui cuvantul.Abuz in strada,dar in cadrul sediului politiei cum se comporta? .