Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița anunță faptul că la nivelul întregului județ se suspendă cursurile în data de vineri, 23 martie 2018. Decizia a fost luată din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Cod Portocaliu de viscol și ninsori Noua avertizare meteo de Cod Portocaliu de viscol și ninsori le aduce încă o zi de vacanță elevilor din Ialomița. Vineri, 23 martie 2018, toate școlile din județ vor fi închise. Decizia a fost luată astăzi în cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Avertizarea meteo de vreme rea intră în vigoare joi, 22 martie 2018, orele 23,00, și este valabilă până vineri, 23 martie 2018, la orele 15,00.
Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul de valabilitate 22 martie 2018, orele 23,00-23 martie 2018, orele 15,00, fenomenele vizate vor fi ninsoare abundentă, strat de zăpadă consistent, temporar viscol și vizibilitate scăzută. În sudul Banatului și al Olteniei, în cea mai mare parte a Munteniei și a Dobrogei ninsorile vor fi abundente, iar vântul va avea intensificări cu viteze de 50-60 km/h și temporar 65-70 km/h, viscolind și local troienind zăpada și determinând diminuarea vizibilității».

UPDATE Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Ialomița anunță oficial «suspendarea cursurilor școlare vineri, 23 martie 2018». «Având în vedere evoluția valorilor termice și a precipitațiilor sub formă de zăpadă, însoțite de viscol, prognozate pentru perioada următoare, și a Hotărârii nr. 2/21.03.2018 a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus suspendarea cursurilor școlare în unitățile de învățământ preuniversitar din județul Ialomița, vineri, 23 martie 2018, cu excepția grădinițelor cu program prelungit» se mai arată în comunicat.

21 Martie 2018, 16:05 (21637 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ
Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!
13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă
Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Comentariile cititorilor:


@cineva:
(24 Martie 2018, 12:00)
e logic ce spui, dar postacii au mai gasit un motiv-ca in bancul cu castravetele-sa se ia de inspectorul general, de parca are vreo vina in treaba asta.adevaratul motiv al inchiderii scolilor in tara asta e altul-banii alocati pt deszapezire trebuie sa se topeasca la partid, pe hartie se consuma, utilajele isi fac kilometrajul in gol, dupa potop, si ca sa li se piarda urma, inchidem scoli, paralizam orice activitate, dar banii raman, sunt o buna vaca de muls
@cineva:
(24 Martie 2018, 11:59)
e logic ce spui, dar postacii au mai gasit un motiv-ca in bancul cu castravetele-sa se ia de inspectorul general, de parca are vreo vina in treaba asta.adevaratul motiv al inchiderii scolilor in tara asta e altul-banii alocati pt deszapezire trebuie sa se topeasca la partid, pe hartie se consuma, utilajele isi fac kilometrajul in gol, dupa potop, si ca sa li se piarda urma, inchidem scoli, paralizam orice activitate, dar banii raman, sunt o buna vaca de muls
Simona:
(22 Martie 2018, 12:15)
Care este diferența dintre suspendarea orelor și ținerea lor? Suspendarea este oficială!
Recuperare în August!:
(22 Martie 2018, 10:18)
Opriți cursurile! Definitiv! Avem bone și meditatori! Tot în privat învățăm ceva! Faceți economii mari la buget cu plata profesorilor de paie. Impozitați-le meditațiile și toată lumea va fi mulțumită!
45 ani:
(22 Martie 2018, 00:10)
Pe timpul meu se facea scoala pe cel mai mare viscol,chiar faceam naveta cu trenul 30km si acum se inchid scolile pentru mai nimic aaaa scuze nu ne mai intra masina pina in usa scoli am uitat si nu poate mami merge prin zapada cu tocurile !
Soros e de vina:
(21 Martie 2018, 22:12)
Exista probe !    Soros e de vina impreuna cu statul paralel.    Din cauza lor a revenit iarna si s-a luat masura sa se suspende cursurile in scoli.    Rusine Dinu Patriciu !  VOTATI  LENIN !
Alina:
(21 Martie 2018, 21:58)
Dar despre violul de la Miloșești ce se știe? S-a topit Știrea? Anchete grele, vremuri ostile! Veste mare: S-a făcut o greșeala de comunicare! Mucles!
Stop școala barcari!:
(21 Martie 2018, 20:43)
Mai bine opriți de tot școlile. Cum plătiți voi profesorii acum?
Altcineva:
(21 Martie 2018, 20:40)
ȘCOALA BARCARI este un generic, școala ialomițeană, in general! Nu ea le face pe cele bune. Ea face tot ce e prost in școală. Iarna e iarnă și fără barcari! ȘCOALA BARCARI o reprezintă ca o firmă de second hand..,.
@voc:
(21 Martie 2018, 19:18)
@vox. Sunt ,,întrerupte” demult orele...acum sunt oprite oficial! Până acum au fost ore cu numele.
@Scoala Barcari:
(21 Martie 2018, 18:58)
Reciteste: "Decizia a fost luată astăzi în cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița,"si "Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Ialomița anunță oficial «suspendarea cursurilor școlare vineri, 23 martie 2018". Nu Prefectura si ISU sunt subordonate si asculta de ISJ, ci invers.
Cineva:
(21 Martie 2018, 18:51)
Cei doi dinaintea mea: sunteti facuti gramada! Se inchid scolile in Calarasi, Bucuresti si Ialomita si voi va luati dr d-na Barcari. Daca le inchide, nu e bine ca de ce se recupereaza. Daca nu le inchide, de ce merg copiii pe vreme urata la scoala, ca trebuiau inchise. Ma, pe voi va satisface ceva? Sau doar partidul cand va plateste la comentariu postat?
LOVEA:
(21 Martie 2018, 18:32)
@scoala barcari : Dumneata nu  ai cunostinte asimilate nici la ..cele cu raspundere  [dupa cum  scrii ] si se pare ca faci parte dintr-un  colectiv didactic. 
vox:
(21 Martie 2018, 18:11)
Pe cand o intrerupere definitiva a  cursurilor scolare ?
Școala Barcari:
(21 Martie 2018, 17:41)
Ce de carte să făcut sem. acesta și tot anu! Vai de capu lor! Recuperare, la desen, muzică, ed. fizică....cele fără răspundere, dar salarii egale! Dacă era toată iarna ca acum?!?