Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Alexandru Stoica? Da, da! Ăla de declara public că și un balot de paie câștigă alegerile dacă e pus pe listele PSD. Ei, bine, după ce a rămas fără sprijinul pesedeilor locali, ctitorul gropii din mijlocul Sloboziei care îi poartă numele a trecut la Partidul Ialomițenilor. Cu arme, bagaje și jumătate din Organizația PSD, spun gurile rele. Iar PI, de bucurie că a făcut o așa achiziție, l-a cocoțat moț în fruntea listei pentru Alegerile Locale de la Slobozia, declarându-l candidatul ideal pentru un nou mandat de primar. Și uite-așa se închide aria cercului (n.red.: PiR pătrat pentru susținătorii Vioricăi Dăncilă), unde Pi rămâne la valoarea de 3,14, calculată după metoda lui Arhimede, R este raza cercului de social-democrați slobozeni care îl vor urma pe Alexandru Stoica, iar pătratul este ăla după buletinele de vot prin intermediul cărora Alexandru Stoica vi­sează să revină pentru a treia oară în Primărie. În rest, toate bune și frumoase și la primăvară cald și înghesuială, că lista de candidați a partidelor care visează să aibă primar la Slobozia de-abia s-a deschis.

11 Februarie 2020, 12:40 (7228 vizualizări - 22 comentarii)

Citiți și:
Stoica e arma secretă PI
Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!
Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

Comentariile cititorilor:


Cetatean:
(11 Martie 2020, 11:49)
Mosului asta tupeist ii statea bine langa Viorica si Dragnea. Rusine!
exorcistul:
(14 Februarie 2020, 08:55)
Iesi stoico din comentatori, piei sat*na!  Pai altfel nu se explica cum poate specimenul asta sa aiba simpatizanti! Or exista in oras sadomasochisti, carora le place sa se chinuie cu bunastarea adusa orasului de fostul primar stoica (cu s mic, litera mi caca el). Si-a batut joc de toti cetatenii cu apa nepotabila, preluata de la fostul lui prieten ionascu, apoi a scumpit apa asta nepotabila, a distrus centrul orasului cu groapa neterminata, tone de praf si de bani cheltuiti aiurea, ilegalitati gramada cu autorizatia niktour, benzinarie, statui aiurite, etc. Nu a facut nimic bun pentru cetateni. Ciolac peste pupaza, mai era si arogant si nesimtit la adresa slobozenilor, mai ales a tinerilor! Iar acum cand l-a renegat pesedeul (pentru ca nu mai are sanse reale sa castige un alt mandat) l-au luat de "VIP" amaratii de la un partid minuscul. Pai cu asemenea specimene va mandriti mai partid de 1%? O sa scoateti cu stoica minus 5%. Asa a facut si ionascu cand l-au ejectat din psd, s-a dus la partidul lui baselu betivanu, desi l-a criticat non-stop cat era pesedist. Asta ne dovedeste inca o data ca politica este o mare mocirla in care se balacesc toti cei fara coloana vertebrala. Uitati-va la apropiatii lui mocio, nu cred sa fi ratat vreun partid in care sa nu fi fost pentru ciolan!
Vasile:
(13 Februarie 2020, 09:21)
Te mai alege pulimea pe tine, gloga de coceni. Ar trebui facut un spot si dat asa in centru vreo 2-3 minute, ca sa isi readuca aminte cetatenii acestui oras cum ii faceai prosti ca noaptea. Pai tu scuipi oamenii ce te-au ales si vrei din nou sa ii mai faci prosti pe fata ? Hai gata cu fotosinteza, la culcare. 
Alegator:
(12 Februarie 2020, 19:01)
ce poza ati facut c lui cu mustață! (...)!
PSD ist de Slobozia:
(12 Februarie 2020, 18:11)
Bai CERCEL e clar ca esti agățat penindeva ca un cercel...săracul de tine...la spirit.desigur.
@cercel:
(12 Februarie 2020, 17:39)
Aligatorule, bre,@cercel, inteligenta se tine dupa tine dar tu esti mult mai rapid. Ce nu vrei tu sa pricepi este ca noi, comentatorii, ne-a dat silinta si am facut ce trebuia: am platit taxele din care"alesii" aia destepti si-au luat salariile. Dar, au facut ei ce au promis pt banii luati? Si-atunci nu merita tarnositi nitel?
cercel:
(12 Februarie 2020, 15:03)
Sper ca voi astia care criticati, sunteti super destepti, ca vad ca ceilalti sunt prosti fata de voi. Mai aligatorilor, dati-va silinta sa faceti macar pe sfert ce fac altii si dupa sa comentati. Parte din voi sunteti pusi de altii sa comentati, ca vad prostia din capul vostru, iar unii din lipsa de comunicare fac si ei conversatie ca poate le iese. Intr-un partid nu este numai un om, asta e, unii sunt mai buni ca altii si invers si tot asa. Dar asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa iubeasca pe toata lumea. Garantat ca si pe voi va injura altii cu toata puterea.
Ninel:
(12 Februarie 2020, 14:58)
Marcu, mai informează-te tăticule, oamenii ăștia au o meserie, nu ocupă vreun loc cald la stat ca alții. Niciunul dintre oamenii ăștia nu mănâncă banii statului, nu aunt paraziți, se pot întreține muncind. Lăsați figurile.. că nu sunt intelectuali, că nu vorbesc cursiv... nu asta contează, că de "intelectuali" ne-am cam săturat, dorim oamenii cu chef de muncă! La muncă, nu la întins mâna la stat!
gigi:
(12 Februarie 2020, 14:21)
Vad ca va e frica rau de Stoica.exista vreo lege care ii interzice de a candida ?
Amarean:
(12 Februarie 2020, 09:48)
La Amara se vorbește prin târg ca își va depune candidatura ca independent unu ce lucreaza la Grivita la siloz Tritipan Angajații spun ca o sa îl sprijine numai sa scape de el pentru ca nu suporta puturoși și bețivii .
Marcu:
(12 Februarie 2020, 08:43)
Ninel, nu te supăra, dar din lista de nume pe care ai înșirat-o doar Sitaru este cel care prin pregătirea profesională și luările de poziție în consiliul județean s-a remarcat în mod pozitiv. Ceilalți sunt niște iluștrii necunoscuți, cu aere de intelectuali, dar dacă le verifici pregătirea sau stai de vorbă cu ei constați că ai greșit evaluarea. Să fim serioși, acum în acest partid se poate orice.
PSD ist:
(12 Februarie 2020, 08:16)
AOLEUUUUU! Pai ce face Beciu si cu Zaineea?
Incotro se duc? renunta la psd?
unul:
(12 Februarie 2020, 06:24)
Partidul idiotilor! Dar se gasesc multi votanti. Ca de, cine se aseamana se aduna!
Varu:
(12 Februarie 2020, 04:20)
Ce mare deraj face și băiețică ăsta sculat de dimineață cu părul creț pe picioare, e și ce sta și el o tură în primărie, își bagă secretara pe cumnata lui Forfecuță Croitoru că îl ajuta in campania electorala să mobilizeze gloata. Haoleo mod am uitat sa zâc, are ăla a lu Forfecuță Croitoru o cumnata taman buna dă secretara. Are pamtaloni piper cu sare, c.rul mare cât roata de la Fadroma primariei, bucile-i  fâlfâie că steagul după catargul primăriei, taman buna dă pus pe jar primaru. Are mă fata mastăr, da mă că, până mâine lucrează la berou,  face cafea și cu matura prin beroul la o notărița. Haoleo sa vedem atunci mo cum vine premiatul la bero de drag. Sa vezi trai pe noi, oagari săraci. Bă că când merge, frumoasa hasta,  de o și angajeze de la mașină la berou îi face nucilor că steagul după primărie. Parca văz că numa pe la ședințe in afara primărie o sal văz pă primar. Îți dai seama cat dă fericit o sa fie cu roata de la Fadroma primariei de doua ori pe săptămână în brate.  Că de ședințe lungi departe prafăctura. Hai gropare sari la cap și ia din nou premariaa pa persoanaa fizică.
Te pup cu drag, varu lu c.r de sifon pe nas
.FABULOS 'Dorel' a lovit în PLIN, cu o inovație de zile mari: Găurile din conducta de alimentare cu apă a orașului Hațeg, astupate cu bucăți de lemne

Ninel:
(11 Februarie 2020, 22:24)
Hai, fugiti de aici cu prostiile! Voi nu îl cunoașteți pe Nelu! Nelu, Petrache, Luminița Croitoru, Filipoiu, Sitaru, Zenica Urloiu și Traistaru sunt niste oameni deosebiți, nu are ce cauta jarla de Stoica lângă ei, sa fie clar!