Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Tudorița Ionescu, învestită în funcția de subprefect al Ialomiței

«În ședința de Guvern din data de 21 mai 2020 a fost aprobată Hotărârea nr. 399, publicată în Monitorul Oficial nr. 431 din 22.05.2020, privind exercitarea, cu caracter temporar, în condițiile legii, a funcției publice de subprefect al județului Ialomița de către doamna Ionescu Tudorița» se arată într-un comunicat al Instituției Prefectului-Județul Ialomița. Drept urmare, luni, 25 mai a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului, în prezența Secretarului de Stat din cadrul Ministerului Afacerilor Intern, Gheorghe Sorescu și a șefilor structurilor MAI, s-a desfășurat, într-un cadru restrâns, ceremonialul de învestire în funcția de subprefect al județului Ialomița al Tudoriței Ionescu. Secretarul de Stat Gheorghe Sorescu a dat citire Hotărârii de Guvern, după care Tudorița Ionescu a depus jurământul și a mulțumit celor prezenți pentru încrederea acordată.

25 Mai 2020, 19:25 (4183 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara
Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(27 Mai 2020, 12:18)
Tonita,Tudorita vai si amar de Ialomita!
Vasile:
(26 Mai 2020, 11:42)
Cine este aceasta Tudorita ?
Ioana:
(26 Mai 2020, 00:31)
Suntem terminati