Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!» a declarat deputatul Ștefan Mușoiu, unul dintre liderii PSD Ialomița. Elena Buculescu a fost prezentată public marți, 21 iulie a.c., în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PSD Ialomița. În context, au apărut zvonuri privind trecerea actualului primar, Constantin Sava, la PSD. Contactat telefonic, acesta a declarat: «Este exclus să trec la PSD! Eu sunt om serios...». Reamintim că, de-a lungul anilor, primarul Constantin Sava a amenințat în repetate rânduri că va trece «cu tot cu organizație» de la PNL la PSD în cazul în care nu îi sunt îndeplinite obiectivele politice și administrative.

30 Iulie 2020, 17:15 (2556 vizualizări - 6 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Viorel:
(1 August 2020, 16:12)
Fapt cotidian in zona! In zona de vest a judetului Ialomita, Urziceni si o zona de 25 km, imprejur, pe oricare primar sau oricare angajata din primariile respective, le intrebi, unde este centura, motelul, hotelul, restaurantul cu room service ? 89% din pitipoance tinere, sau mai batrane, iti vor rapunde la iesirea din oras. Asa si cu candidatii. Ce sa caute doamna pe liste, daca nu face parte din alea 11% sa stie unde este centura si la ce foloseste. Sunt putini oameni care chiar nu vor sa stie unde este centura. Cred ca ati inteles doamnelor, domnilor l, candidati si angajate care stiti bine de centura. Decizie inteleapta luata de doamna din poza! Nu vrea sa stie unde este centura Urziceniului di nici a Sloboziei.De aplaudat si jos palaria in fata doamnei Elena. Ca actualul castiga, se stia inca inainea achitarii comandate de la imparatia cavalerilor lui Gheirghita si Patatu.
ca pe vlasca:
(31 Iulie 2020, 10:15)
Sava iese din primarie, din pozitia de primar, intre patru scanduri sau daca s-a plictisit. Adevarul este ca a rea;izat lucruri bune in acset orasel de campie. PSD n-are pe cine baga la bataie impotriva actualului primar. Daca nici Baba   geanu n-a reusit ....
Campanie:
(31 Iulie 2020, 07:17)
Romanul ca de obicei se gândește numai la lucruri "negre". Cunoscând o pe doamna tind sa cred ca nu a vrut sa ii fie asemuita imaginea cu cea a unei pierzătoare iar într-un oraș 2 pe 2,la meseria dânsei, nu ar fi dat bine. Dacă este decizia ei, nu merita decât respect.
Laurentiu:
(31 Iulie 2020, 04:14)
@Tarcovnicu in (...) a fost, chestia, nui asa? Plangerea si condamnarea doamnei pentru un inchipuit fals intelectual a fost la ordin, ca s-o elimine definitiv pentru viitor, mai ales ca intre primar fost si actual si sotul fostei doamne candidate si condamnate exista un conflict pe bani publici. Imi aduc aminte si de, cei doi iepurasi aruncati in lupta pentru a lua voturi, tot de la PSD. Da, da au fost doua candidate pe post de iepuras, una care fusese consilier presidential a lui Basescu iar cealalta, independenta bagatoare de seama prin comuna care se da ceva mediator, dar ea aduna gunoaiele dupa sant si statea la barfa pe facebook. Drept consecinta candidata PSD, ulterior condamnata, din cauza iepurasilor a pierdut alegerile in lupta cu PNL istul. Fata de doamna de la Urziceni, fac prinsoare ca este ceva necurat in lupta cu PNListul Sava. Capabil de orice ca fostul, actualul, viitor primar din (...). In (...) a aparut acum o chestie interesanta, candideaza contra actualului, un baietas fost sluga carator de sacose si flaire ajuns consilier local al fostului, actualul primar. Care dupa ce si-a angajat cumnata pe un post bun in primarie, dupa care consilierul a demisionat, iar acum uite-l candidat. Habar nu am o fi iepuras, o fi fara scheleti dar nu cred. Cat despre doamna renuntatoare la candidatura sigur undeva este un santaj ordinar tipic PNL. O fii si asta un iepuras?
Eu:
(31 Iulie 2020, 00:03)
Astia tot mai spera sa castige ceva ? Jumatate dintre votantii lor o sa-i Ia Covidul si restul sunt la furat prin Europa . Au mai ramas fostii praduitori la militie si securitate cu familiile lor. O mai castige PSD-ul vreo alegere cand o invia Ceausescu...
Tarcovnicu:
(30 Iulie 2020, 22:48)
Posibil amenintata, santajata cu oarece scheleti ascunsi prin fisete. A mai fost o doamna prin 2016 care a fost candidata PSD intro localitate limitrofa. Acea doamna care a fost imbarligata cu un dosar penal si condamnata definitiv cu suspendare, asta imediat dupa alegerile pierdute, din cauza unei altei doamne tot candidat folosita pe post de iepuras, ca sa-i ia din votutri. Nu a iesit primar si dupa cum se stie bine in comun, bonusul a fost 1 an puscarie cu suspendare. Asa ca doamna posibil ca sa retras sa nu pateasca ceva canditand impotriva unui pnl ist ci boase pe sus. In Ialomita te culci viu si te trezesti mort.