Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

În fluviile de dejecții electorale cu care ne călesc candidații administrației locale, am remarcat cu surprindere mirosul «tare» pe care îl emană această fotografie. Ea a fost realizată cu ceva săptămâni în urmă pentru a «celebra» asfaltarea unui petic de stradă în Cartierul Gării Noi, la 10 ani de la înființare. Ceea ce surprinde nu e însă calitatea îndoielnică a asfaltului. Nu! După cum puteți observa, în stânga primarelui pășește mândru de salariul său de 16000 de lei lunar administratorul Gheorghe Puia, adus la Primărie grație mult mai celebrului său frate, Mihai Puia, șeful DSVSA Ialomița. Iar în dreapta, ceva mai stingher, pășește Mihai Neacșu, fratele șefului de partid al domnului primar, Marian Neacșu, eminența cenușie spre maro a politicii locale și ex-purtătorul de mapă al lui Liviu Dragnea. Adrian Mocioniu s-a jurat pe mandatul care a expirat că fotografia e una fortuită și că Mihai Neacșu e doar «un prieten bun». Însă surse apropiate filialei PRO susțin că Mihai Neacșu se încălzește pe marginea asfaltului electoral pentru o funcție ipotetică de viceprimar, alături de Răzvan Nițu... Cum care Răzvan Nițu?! Åla care îl mozolește grețos pe Adrian Mocioniu on-line, într-o emisiune pentru lobotomizații de pe FB și care vrea să îi ia locul lui Ionel Constantin, la Cul­tură. Că viceprimar nu mai poate fi acum nici dacă asfaltează Mocioniu cu mâinile lui tot Cartierul Bora până-n fundul curților inundate de apă. Hai, s-auzim de bine că am spus-o și pe-asta. Iar un om informat, se spune, e un om prevenit!

18 August 2020, 11:50 (2398 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022
Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual
Administrația Mocioniu la final de mandat
Postul de administrator public, scos la concurs
Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


cetatean:
(20 August 2020, 19:26)
Daca il intrebi pe (...) ce are de facut in primarie dupa patru ani, habar nu are, nu stie pentru ce a luat salariul amintit in unul din comentariile la acest articol. El o intreaba pe (...), cu studii inalte pe bani .
Medalion:
(19 August 2020, 20:28)
De fapt... cei trei din prim-plan conteaza exact atat cat valoreaza - ZERO ! Cei care conteaza sunt cei din medalioane. Unul cu “conceptia”, celalalt cu “mizeriile”. ATAT !
soarta frate !:
(19 August 2020, 10:09)
ce se face lingăul de (...) ca de-a lungul vremurilor i-a pupat in MS-DOS pe toti pesedeii judetului IL.
acum linge la PRO. 
dupa alegeri cred ca ramane pe afara total, ca prea i-a injurat si jignit pe toti pentru care a lipit afise

si mai e ceva, lucreaza la primarie si munceste la partid !   cam seamana cu ceva de la Dragnea, oricum Rahova e mare !
ca pe vlasca:
(19 August 2020, 08:55)
Tipul din drepta este admnistratorul municipal (o functie fentoasa rau)  ruda cu cel din medalion dreapta. Admnistratorul primeste 12.000 lei/luna ca sa nu faca nimic si sa nu raspunda cu nimic.
Sica:
(18 August 2020, 17:02)
Pai daca in primariile conduse de primari PNL si instituriile publice conduse de directori pusi cu japca tot de PNL sunt angajate numai rude si moaste maritate folosite ca jucarii de companie, de ce asta sa nu mearga cu trate-su mai departe. Nu va mai udati singuri, ca toti sunteti la fel. Dar mai ai dreacu sunt astia de la PNL, na jaf au facut in noua luni. Primari astia PNL au spulberat record dupa record in materie de hotie. Poate, poate la vine sorocul si i-o lua. Pnl ah mamicule nu da domnul sa te impiedici.