Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Luni, 23 noiembrie 2020, în cadrul unei conferințe de presă comune, a fost anunțată fuziunea prin absorbție a Partidului Ialomițenilor cu Partidul Național Liberal Ialomița. Președintele Partidului Ialomițenilor și primar reales al comunei Bucu, Ion Drăgușin, alături de președintele interimar al Organizației PNL Ialomița și primar ales al Sloboziei, Dragoș Soare, au făcut declarații de presă pe acest subiect. «Decizia comună a partidelor pe care le reprezentăm de a fuziona este o reușită politică și întărește poziția pe care Partidul Național Liberal o are în Ialomița!» a declarat Dragoș Soare, președinte interimar al PNL Ialomița, în cadrul conferinței de presă. «Hotărârea fuziunii a fost aprobată cu unanimitate de voturi în forurile de conducere ale celor două partide, membrii Partidului Ialomițenilor urmând să devină membri ai Organizației PNL Ialomița și să susțină candidații liberali la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie!» a completat Ion Drăgușin, președinte al Partidului Ialomițenilor.

23 Noiembrie 2020, 19:10 (4450 vizualizări - 9 comentarii)

Comentariile cititorilor:


bnmkl:
(29 Noiembrie 2020, 05:33)
un lucru bun pt amandoua partidele
@3,14:
(25 Noiembrie 2020, 12:30)
Exista un numar de inmatriculare al unei masini in capitala - B314ZDA...o fii de la partidul respectiv? oricum este ceva ce are legatura cu politica/politicieni. Asta este placuta romaneasca, autohtona, nu suedeza; mesajul pare a fi cam la fel.
3,14:
(25 Noiembrie 2020, 07:58)
nu pricep de ce a acceptat sa-i faca liberali pe tradatorii, frustratii si lichelele astea (din care unii au probleme mai vechi cu legile si sunt in curs de .......) !? poate au aranjat si spera sa obtina scapare-indulgenta-imunitate ???    Hmmmmmmmm.............. vom mai auzi de fazele astea !
PI buni?:
(25 Noiembrie 2020, 07:42)
PI-ul nu e rupt din fostul PDLeu? care la randul lui provenea partial din PDeu, adica cu origini sanatoase din FDSN (ala cu ilici si petrica roman). Iar din partea PI, la alegerile locale nu a candidat bacanel - fost pesedist cu state vechi si scheleti prin fishet? Vai de politica noastra. Se pare ca in politica functioneaza principiul: cine nu poate sa ma inghita, sa ma s...! (fireste, ne referim la acadele, bombonel e).
Parca si fostul primar zis si "hai sict*r" - ala care a nenorocit slobozia cu groapa, apa, mos craciun, s.a., cocheta cu PI-ul, dupa care s-a reintors la pesedea si a fost premiat cu functia de consilier local.
Intrebare pentru Pe Ne Lei: s-au terminat pesedistii pur-sange de luati si de la cei vopsiti? In curand va incepe sesiunea de shoping si de la alde-pro?
politica de centura! O sa mai faca acum dl. Soare vreun audit si eventual sa-i impute ceva lui bacanel? (fostul vice al lui stoica)...mai mult ca sigur ca nu, acum sunt colegi; simpla vopsire a carnetului de partid in culoarea la moda (galben in acest caz) te albeste!
P I @PSD:
(24 Noiembrie 2020, 03:16)
BACANU NU A FOST LA PSD, VICE LE E LIBERAR...PENTRU SLPBOZIA SE CHINUE CU SOARE SI....IN CURAD CIUPERCA LA [email protected] CU 3 TRADAFIRII
dottore:
(23 Noiembrie 2020, 21:36)
Ma iertați dar ce partid e asta Partidul Ialomitenilor? Eu inteleg ca dl Soare vrea sa-si arate puterea si influenta, dar cu fuziunea asta lasa impresia ca se da mare la apa mica ...zic si eu...Pe de alta parte, cred ca nenea Drăgușin putea pur si simplu sa treaca la PNL si gata, fara prea mare tamtam. E pandemie si nici macar n-au respectat distanta fizica, din poze asa se vede :D
Un Curios:
(23 Noiembrie 2020, 21:14)
Pana la urma pe cine sustine PI-ul???Ca pe listele PER la parlamentare din 10 candidati,toti 10 sunt din PI,mai precis 5  membrii PI din Tandarei.Nu o sa va votati nici macar oamenii pe care i-ati pus pe liste???
PNL...:
(23 Noiembrie 2020, 20:23)
...WHY!!!
PNL...:
(23 Noiembrie 2020, 20:21)
... va scăpa de multe voturi cu manevra asta isteață! adică devine liberal Băcanu, da? din heirupist din ăla greu, cu deviza "hai, la treabă!", fără ca el să facă nimic,  devine liberal doctrinar?
Era o glumiță - de rezistență  pe vremea odiosului regim - acronimul USA nu era de fapt United States of America, da de unde! Însemna Uniunea Sovietică Ailaltă!

Din păcate, pentru 500-1000 de voturi la tot județul, PNL tinde să se transforme în Partidul Nătărăilor Licheliști ( da, bine, pentru cei care stau cu DEX+ul pe piept, e cuvânt forțat!).

Asta e politica, dacă la centru Sică știe și e de acord. whi not!