Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Povestea Rodicăi și a birourilor AUR din Ialomița

3-4 într-unul, precum cafeaua

Povestea Rodicăi și a birourilor AUR din Ialomița

Senatorul Rodica Boancă, cel mai vocal dintre cei trei reprezentanți ai Alianței pentru Unirea Românilor, anunță că reprezentații AUR din Ialomița își deschid birouri parlamentare. Recepția neoficială are loc duminică, 24 ianuarie 2021, însă accesul se face doar pe bază de invitație.  

În curând pe ecrane Senatorul AUR de Ialomița, Rodica Boancă, a anunțat pe pagina de Facebook, unde înfierează proletar toți deviaționiștii în care nu curge sângele de patriot cu pedigree AUR, că filiala va avea un sediu la Slobozia. «Deschidem în curând biroul parlamentar AUR IALOMIȚA!» declară domnia sa laconic, uitând să precizeze că noul sediu parlamentar va ține loc și de sediu de partid pe care filiala nu și l-a permis până acum, că doamna senator nu primise încă acces la bani publici. Da, da, la milioanele alea pe care George Simion se jură pe rețelele de socializare că nu-i va lua niciodată de la popor...

3-4 într-unul! Alături de Rodica Boancă, în noul biroul parlamentar vor fi găzduiți până la noi ordine și senatorul Adrian Costea și deputatul Titus Păunescu. Unul dintre muncitorii care tapițează sediul cu steaguri tricolore ne-a șoptit că cei trei vor inaugura sediul duminică, 24 ianuarie 2021. Altul, mai prost de gură, ne-a explicat că doamna Boancă a mai cerut 2 scaune, pe lângă cele 4 cumpărate anterior, «pentru cazul în care apar și alți membri...». Nici simpatizanții, care se întrec în felicitări indigeste pe Facebook, și nici presa nu au fost invitați la inaugurare. Și, după cum vedeți, nici la ferestre nu are rost să vă înghesuiți.

22 Ianuarie 2021, 12:15 (6306 vizualizări - 26 comentarii)

Citiți și:
«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască
Senatoarea Rodica Boancă a primit premiul «Prostovanul anului»

Comentariile cititorilor:


Nea ion:
(6 Februarie 2021, 13:33)
Aur o sa câștige țara în 4 ani..lumea s-a saturat de dezinformare și de toate minciunile inventate, nu va mai merge..succes AUR
Pruteanu:
(3 Februarie 2021, 12:00)
"Doar o vorba sa-ti mai spun"...s-a dus de mult.
"Cu televizorul ati prostit poporul"! Exista vreo emisiune tv care sa educe, care sa ne invate sa gandim? vreo stire impartiala, adevarata? Nu cred! Sunt numai emisiuni menite sa ne indobitoceasca (mai mult decat a facut-o dictatura de pana in `89). Apar ca formatori de opinie pe la tv numai nulitati, normal ca populatia serveste ceea ce i se da: O facem vedeta media pe Floricica Dansatoarea (aia cu "fantani aterizene"), o punem parlamentar pe Sosoaca; dam pe tv numai cocalari bronzati, il ridicam in sondaje pe AURitul Smi(ntit)on. Servim poporului numai laturi de la Latrina3, ghitatv, punem prim-ministri incompetenti, normal ca poporul se uita in gura lor si se comporta ca atare. Dam in media nunti, botezuri, inmaomantari si parastase de interlopi non-albi, poporul vrea sa fie "bashtani" ca ei... Fenomenul asta de prostire a populatiei este clar premeditat; sistemul te vrea prost, nu destept ca sa te impotrivesti mizeriilor servite.
Partiduletul asta extremist si guraliv - probabil ca reprezinta o creatie a unei entitati cu ceva grade pe umeri...de undeva de prin europa mai de la est.
Maximus:
(26 Ianuarie 2021, 09:27)
Aur este un accident politic. un factor de erodare a parlamentarismului. o excrescenta formata pe naivitatea si ignoranti care au luat de bune gargaragismele acestor neaveniti. Iar Sosoaica, cu mahalagismele ei si cu comportamentul si caracterul de țață, este exponentul lor reprezentativ. sa le multumim celor 10 % dintre votantil. involutia, in toate privintele si in toate domeniile, asa cum se vede si din aparitia aur, este foarte rapida. Din pacate revenirea, recastigarea terenului astfel pierdut, ca sa nu mai vorbim de intrarea intr-un nou proces de evolutie, este extrem, extrem de greoi.
Balan Ghe.:
(25 Ianuarie 2021, 15:04)
AUR este azi pe scena politica ialomiteana. Au catigat votul celor mintiti, celor umiliti la usile biroului unui prefect, primar, presedinte de judet. Au castigat pentru ca cei care au promis legalitate si dreptate pentru toti au uitat acest lucru. Nu suntem obligati ca sa asteptam 3 generatii ca aceste deziderate sustinute de VADIM TUDOR sa devina realitate. EI  -AUR  au reusit sa reinvaie ideia de tara si de acasa la noi suntem stapani. Pentru asta au votat romani cu inima romanesca si inainte de a denigra fa o retrospectiva la ce a fost bun in timp pentru tara asta. Au fost votati democratic, au tot repectul cuvenit, sunt tineri asa cum tu si eu credeam ca avem toata lumea la picioare, dar se vor cali, sunt sigur ca vor deveni cea mai mare forta politica care tine cu ROMANIA. Nu dati cu pietre cum ati dat in Vadim si acum plangeti ca nu mai este, ei sunt o vita noua din alta radacina care tine cu Romania. Succes AUR!
Trollus:
(25 Ianuarie 2021, 12:54)
M-ai prins, sunt psd-ist. Continua sa o aperi pe d.na Boanca, poate iti arunca si tie niste firimituri, poate un post caldut, ca asa functioneaza angajarile Aur-iste (la fel ca PSD, PNL etc): sa-ti aperi stapanul si sa latri la dusman. 
Pt Trollus:
(25 Ianuarie 2021, 12:00)
Exact iubitorule de PSD, explica cu ce a gresit? Adica atunci cand esti profesor, nu ai voie sa mai lucrezi si in alta parte?
Trollus:
(25 Ianuarie 2021, 11:21)
AUR = anexa PSD-ului. Nu mai incercati sa manipulati si sa ascudenti: D.na Boanca era si inca este  mare sustinatoare a PSD-ului (Ponta, Dragnea sunt idolii domniei sale in politica). Cum s-a mentionat, pacat ca dna senator si-a sters postarile vechi, avea niste opinii si comentarii foarte interesante. Referitor la declarațiile de avere se completează cu datele aferente anului fiscal anterior, în cazul veniturilor, și cu informațiile la data declarării, pentru celelalte capitole. http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act_text?idt=109630.
Pentru Trollus:
(25 Ianuarie 2021, 10:15)
Se vede ca ai scoala ciumatilor... De unde ai scos tu ca nu are activitatea suspendata? Ai habar pentru ce perioada este declaratia de avere?
Trollus:
(25 Ianuarie 2021, 09:28)
@Gigel, banuesti prost. Dl. Boanca nu are venituri din dividende, ci conformf declaratiei veniturile domniei sale sunt din salarii. Ori conform legislatiei, domnia sa ar trebui sa isi suspende contractul(ele) de munca pentru a beneficia de indemnizatia respectiva... dar ce mai conteaza, cand ne putem infasura in tricolor si striga in gura mare: "Hotii, uite-i cum fura!!". Stiu. e cam greu pentru fanii Aur sa inteleaga altceva decat un discurs demagog presarat cu nationalism dus la extrem.   
ion viorel:
(24 Ianuarie 2021, 19:37)
vreau sa raspund unor frustrati de mai sus, din comentarii, ca profesoara Boanca a fost si este un bun profesor de Limba Romana, prezenta sa pe eschierul politic, alaturi de alti tineri, este bine venita... ce vreti? sa ne conduca in Parlament tot (...) si (...)?
Nu va inteleg ce va deranjeaza veniturile familiei Boanca....omul munceste, si este bine apreciat in Compania Enel... adica este profesionist... munciti si voi fratilor..
Gigel:
(24 Ianuarie 2021, 16:06)
@Trollus - banuiesc ca sotii Boanca au venituri din dividende. Pe tine cine te tine sa nu iti risti banii, sa contribui la capitalul unei societati? Poti cumpara actiuni la Petrom, Hidroelectrica, Antibiotice Iasi, Enel si multe altele. Bravo lor ca sunt oameni cu mintea deschisa. Era o problema daca ii furau. Dar se pare ca i-au castigat cinstit. Nu stiu ce este asa de "interesant" cum spui. Nu vad nici de unde ar "mulge" statul, deoarece firmele respective sunt private.
PSD-ist:
(24 Ianuarie 2021, 11:49)
"La mafia si prostia care ne conduce, le doresc succes"Banuim ca te referi la mafia care conduce Consiliul Judetean, aflat de 30 de ani in mainile ciumei rosii..
Trollus:
(24 Ianuarie 2021, 10:07)
Interesant ca din decaratia de avere a d.nei senatoare reiese faptul ca dl. sot a incasat indemnizatie de crestere copil in valoare de 42,500 Ron, dar in acelasi timp mai are doua surse de venit: de la multinationala  Enel Energie - 35.000 Ron, dar si de la BDF Electro 26,000 Ron. De asemenea, d.na Boanca incaseaza si dansa un venit de 16,250 Ron de la BDF Electro pe langa salariul de profesoara. S-ar parea ca patriotii soti Boanca au gasit o modalitate de a mulge din bugetul statului si a se angaja, pe meritrocatie,bineinteles, la aceeasi companie din Tandarei.(nici vorba de nepotism) Oare dl Boanca lucrand pentru o multinationala "Enel" si-a tradat partidul, sau a fost un patriot roman spionand penru patria-mama?! Curat-murdar ... aceasta familie de vuvuzele parioate. Va urma ... cu siguranta. 
@Agora:
(24 Ianuarie 2021, 09:53)
Ne puteti informa si pe noi unde ne-am putea depune CV-urile? Se pare ca posturile au fost date doar blondelor participante la "te pui cu blondele", conspirationisti patrioti, etc.
PSD ist:
(23 Ianuarie 2021, 19:59)
La mafia și prostia care ne conduce le doresc succes!