Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Înainte să ajungă prefect de Ialomița, servilul domn Tănăsescu, a ajuns prefect USR. El a fost confirmat în Biroul Național al USR și validat încă o dată pe paginile de Facebook ale membrilor si simpatizanților USR. Până aici nimic senzațional, pentru că domnul Tănăsescu a mai fost validat o dată pe Facebook, pe vremea când se chinuia să îi pună piedică pupilei lui Cioloș, Mihaela Stan, și ea nominalizată la funcție. Ceea ce e senzațional de astă dată e că domnul Tănăsescu a ieșit din hruba lui de activist politic incognito al organizației și dă lecții de bună carieră politică poporului. Iată o mostră, postată pe pagina de Facebook a Organizației USR Ialomița: «M-am implicat în viața politică încă din 2017, când, intrând cu pași timizi, am fost președinte de filiala locală, vicepreședinte și mai apoi președinte interimar al filialei Județene USR Ialomița. În tot acest timp m-am ocupat activ, alături de echipa pe care am format-o, de extinderea filialei județene, ajungând în 2 ani de zile la peste 600 de membri și 25 de filiale locale. Abilitățile manageriale sunt foarte necesare oricărei persoane ce va ocupa postul de prefect, astfel că experiența îndelungată ca antreprenor îmi va fi de folos pentru eficientizarea activității Instituției Prefectului. Dacă succesul în privat este cuantificat prin profit, la stat, succesul este măsurat prin performanță. Tocmai de aceea pot să vă spun că am găsit deja echipa ce va face parte din Cancelaria Prefectului, o echipă performantă, cu experiență, căci orice prefect este atât de bun pe cât este echipa lui. Ne bucurăm că într-un județ ca Ialomița, unde PNL și PSD sunt majoritari în Consiliile Locale cât și în Consiliul Județean, echipa de negociere a reușit să obțină funcția de prefect, o funcție ce nu va acționa doar ca un arbitru în relațiile dintre PNL și PSD, ci va implementa programul de guvernare al Coaliției!». Nu-i facem domnului Tănăsescu hatârul de a comenta aceste brașoave politice. Dar promitem ca de dragul aceluiași județ de grija căruia moare el, să publicăm la investirea sa în funcție unul dintre CV-urile cu care s-a prezentat în fața colegilor de partid. Unul dintre multele care ne-au parvenit, evident! Că, dacă n-a crăpat de jenă laptopul pe care le-a scrijelit, n-o crăpa nici site-ul publicației. La mai mare, domnule Tănăsescu! Și v rugăm să nu vă opriți aici, căci zările incompetenței nu au limite!

23 Februarie 2021, 18:05 (7466 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Visul de pe urmă al servilului Tănăsescu

Comentariile cititorilor:


Fault de fraudare:
(24 Februarie 2021, 04:50)
Dl Tanasescu crede ca excluzand cateva duzini dintre fondatorii USR Ialomita a ingroapat opozitia sa din filiala. Umbrele lor il vor urmări in toata cariera sa politica -fie ca se va fluiera sau nu acel fault de fraudare. Chiar daca USR Ialomita a ajuns cenusa si dl Tanasescu si-o pune in cap, adevarul e un phoenix.
Vasile:
(23 Februarie 2021, 23:30)
Asta este arta și Știința comunicării cică dacă a fost angajat la tasu la firma de făcut lădițe prin așchiere cică e antreprenor...
Psd:
(23 Februarie 2021, 20:59)
Sa nu mai râdeți de cei de la psd..ce om politic avem in fata!!!