Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii din Țăndărei au oprit în cadrul unui filtru rutier un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei. În urma solicitării documentelor personale și ale autoturismului, bărbatul a prezentat polițiștilor un document similar permiselor de conducere emise de autoritățile grecești, existând suspiciuni că acesta ar fi fals întrucât nu avea toate elementele de siguranță. Totodată, s-a procedat la verificarea în bazele de date auto ale Poliției Române, reieșind faptul că bărbatul nu figurează ca posesor de permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Pe numele acestuia a fost întocmit un dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul fără permis de conducere», «fals material în înscrisuri oficiale» și «uz de fals».

3 Martie 2021, 14:45 (2251 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals
Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»
Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Comentariile cititorilor:


guru:
(4 Martie 2021, 14:50)
Si cati mai sunt? Cati au schimbat mai pe langa lege permisele in romanesti? Dar cine sa mai faca treaba ? cei care mai munceau au ramas fara statie ori mutati 
Adrian:
(3 Martie 2021, 20:29)
Un ești Barsane doamne? Copiii ăștia nu știu ce să facă. Cu ce se aleg dintr-un dosar penal? Cu nimic. Alții se alegeau cu câte ceva prin buzunare.
Johnny boy:
(3 Martie 2021, 18:37)
Afro dac?