Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține unui taximetrist care a pătruns într-o intersecție fără să se asigure și fără să acord prioritate unui camion. În urma impactului dintre camion și mașina condusă de taximetrist, autotrenul a fost proiectat într-o altă mașină. În urma accidentului au rezultat șase victime, din care una a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru îngrijiri medicale. La fața locului au intervenit pompierii din Slobozia, paramedicii SMURD, dar și un echipaj de descarcerare care a scos victimele dintre fiarele contorsionate. Traficul în zonă este deviat pe străzile adiacente. Tot în dimineața zilei de vineri, 5 martie a.c., un accident rutier s-a petrecut în comuna Bucu, la intersecția cu drumul județean care duce către comuna Gheorghe Lazăr. Din accident au rezultat trei victime, doi adulți și un minor de 5 ani.

5 Martie 2021, 09:20 (2397 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Bucu: Tineri răniți într-un accident rutier
Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier
Ialomița: Accidente la Bucu și Movilița
Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă
Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Comentariile cititorilor:


Anonim :
(5 Martie 2021, 21:09)
Da are dreptate Nicu taxi de la primul com.toti taximetristi din tandarei o sa urmeze că întorc chiar si pe linue continuă si in inersecție cum vine dinspre oficiul politienesc dar politia nui opserva se ia de bieti români care stau in parcare si spun ca nu avem voie ca este statie de autobuz dar pe roomi de acolo nui vad.
Nicu taxi:
(5 Martie 2021, 18:17)
O să urmeze în Tandarei , toți taximetriștii așa conduc
lumea a III-a:
(5 Martie 2021, 12:50)
Se impun cateva corecturi:
Slobozia Noua nu este tocmai un cartier, ci un satuc uitat de lume si mai ales de catre autoritati; prezenta politiei? o mica gluma: rutiera tranziteaza la misto localitatea, fix 1 minut 
(odata pe saptamana). In restul timpului ulita principala este pista de formula 1: TIRurile alearga cu 90-95 kmh, iar restul turismelor trag tare ca sa le depaseasca 110-130 km/h...IN LOCALITATE!!! Ce ar trebui sa se intample ca sa ne civilizam? Radare fixe omologate-poza-amenda trimisa acasa! puncte penalizare / permis anulat! Altfel, vor fi din ce in ce mai multe accidente; pana acum au murit 4 oameni in intersectia aia! Ultimul, sarmanul, tavalit de un TIR).
Alo, polis, desfiintati naibi trecerea aia de pietoni pentru ca reprezinta un mare risc. Nu opreste nimeni (de la vitezele de 90/100), iar pietonii (mare parte copii) risca sa fie accidentati chiar pe zebra. Apoi, baietii destepti care-si permit avocati grei scapa nepedepsiti, gen "au incurcat pedalele", iar vinovatul va fi gasit tot mortul. Primarul cel nou, facem si noi ceva pentru siguranta locuitorilor, sam ignoram ca si anteriorii?
AntiTaxi:
(5 Martie 2021, 11:17)
Este cutremurătoare activitatea taximetristilor in Slobozia:nu au licente, au ITP-uri false sau facute pe spagi,masinile scartaie din toate încheieturile, militia ii protejeaza....nu se mai poate așa!!!!