Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!

Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!

Săptămâna trecută, senatorul AUR Rodica Boancă a simțit nevoia să facă publică activitatea sa parlamentară din ultimele 5 luni. Pardon, din primele, că doamna Boancă mai are cel puțin 3 ani de mandat. Curioși de nevoie, am accesat link-ul și am descoperit că doamna senator ne-a redirecționat, de fapt, către site-ul Senatului României. Nu insistăm, că nu e cazul... Și, oricum nu e vina doamnei senator că noi am ales să ne flagelăm inutil neuronul din dotare. Ce merită însă remarcat la activitatea din cele 5 luni de Parlament ale doamnei Rodica Boancă este apetența domniei sale pentru «luările de cuvânt». Conform contorizării rea­lizate de Senat, doamna Boancă a vorbit de la tribuna Parlamentului de 100 de ori. Nu ne întrebați ce, că e Facebook-ul plin de elucubrațiile domniei sale (n. red.: elucubrație-combinație haotică de idei absurde, închipuire fantastică, vorbărie deșartă, aberație). Întrebați-ne, în schimb, ce poziție ocupă doamna Rodica Boancă în topul parlamentarilor care au tocit treptele tribunei Parlamentului? Ei bine, primul senator redistribuit AUR de Ialomița este pe locul I în topul parlamentarilor ialomițeni (urmată la mare distanță, cu 25 de luări de cuvânt, de al doilea senator redistribuit AUR Adrian Costea), de două ori mai productivă decât șeful ei, George Simion, care a vorbit de 53 de ori și la numai 53 de... luări de cuvânt distanță de campionul incontestabil al elucubrațiilor din România, Ludovic Orban. Dar, dacă luăm în calcul și cele 9 declarații politice, 16 întrebări și 8 interpelări, putem afirma că primul senator redistribuit AUR de Ialomița, Rodica Boancă are șanse reale să se instaleze înainte de finele acestui an in pole position. În aceste condiții, credem că este o obligație patriotic-auriferă să aplaudăm prestația doamnei Boancă și să le cerem public ialomițenilor să o susțină. Sigur, o facem oricum muncind să îi asigurăm confortul celor 10000 de euro pe care îi cheltuie lunar de la buget pentru a vorbi. Dar credem că putem mai mult. De aceea invităm toți ialomițenii patrioți din țara asta și toți «românii de bună credință» pentru care luptă AUR și doamna Boancă, să o susțină achiziționând o tribună parlamentară portabilă, placată cu AUR. În felul ăsta, doamna Boancă va putea vorbi de oriunde, oricând, fără să mai ceară voie de la prezidiu. Primii 100 de euro îi donăm noi, din salariile noastre de tonomate mass-media. Hai că se poate! Trăiască România oamenilor de AUR! Trăiască doamna Rodica! Jos labele de pe copiii noștri!

10 Iunie 2021, 12:10 (1886 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Scrisoare deschisă către țățica Rodica
«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască
Senatoarea Rodica Boancă a primit premiul «Prostovanul anului»

Comentariile cititorilor:


Gogu de la borduri:
(11 Iunie 2021, 21:49)
Ce face senatoarea Boanca, este corect, este singurul instrument politic prin care poate face si evidentia ceva. Eu am spus si sustin, daca societatea noastra va continua sa mearga in aceasta directie, peste un an , va fi o revolta populara majora care va aduce la conducerea Romaniei, pentru prima oara ,dupa zeci de ani , un conglomerat de forte politice nationaliste care vor crea un razboi civil. Tip Ucraina.  Daca AUR va reusi sa aduca alaturi de organizatiile lor, oameni nationalisti si patrioti, vor reusi sa aiba intiativa care va dispersa nemultumirea maselor si astvel va fi evitata ctastrofa unui razboui civil. Pe zi ce trece mitul mucusor dan si clotide , pierde pe mana lor, oameni din bucuresti fierb, fierb si in localitatile mici unde vad ca cei tineri si libei sunt impotenti politic, mental si fizic. AUR , va castiga pe greselile lor.
Fetestean:
(11 Iunie 2021, 18:36)
Tare mult mi ar plăcea sa vad la AUR oameni raționali și patrioti. Nu isterici patrioti. Am citit ce a postat pe Facebook ca cerințe către ministrul nu stiu care... bate campii. E pe aratura rău de tot. Dar este parlamentar, la fel ca alții, cu 10.000 euro lunar. Asta e sistemul. Bine măcar ca ne mai ușurati inima scriind despre acești papagali politici., indiferent de partid. Uitați va la ei, cei de la AUR sunt circari. Senatorul când preda pe la Fetești era ... el știe asta...ca era sa ia mardeala de la părinți...mi a spus un coleg de la CFR... dar e omul senator. Uitați va la (...) un alt exponent al rafinamentului politic. Baaaa circarilor mai bine ciocul mic ca oamenii va știu cine sunteți. Nu mai pozați în cine nu veți fi niciodată.
Gigel:
(11 Iunie 2021, 14:21)
@Escu - nu, nu este nasol ca se implica. Este nasol ca doar arunca declaratii aiurea, fara nici o logica - asa-numitele "elucubratii". Activitatea Parlamentului nu se masoara in numarul de cuvinte rostite la tribuna sau in densitatea ideilor (bune sau proaste), ci in documentele emise (in principal legile tarii). Daca te incalzeste cu ceva, in lume au fost destui dictatori care aveau discursuri de acest gen, care te seduceau batandu-se in piept cu principiile, iar mai tarziu s-au dovedit a fi niste criminali (exemplu: Hitler, Lenin, sau la noi in tara, conducatorii legionari). Deci papagalismul nu este un criteriu de performanta sau de bune intentii. Sau poate doamna din imagine chiar are aceasta impresie.
vai de noi:
(11 Iunie 2021, 13:14)
Sosoaca nr. 2! Fara cultura, fara civilizatie dar mahalagism si istericale cat cuprinde
Administrator Anonim:
(11 Iunie 2021, 08:30)
Majoritatea partidelor le este teama de AUR (nu sunt cu nici-un partid) ei nu se vând, nu vor sa colaboreze cu restul partidelor care ne-au dezamăgit pana acum și daia încep denigrarile contra lor fiindcă scot la iveala multe lucruri urate
Membru AUR:
(11 Iunie 2021, 07:51)
Dle sa înțeleg ca un parlamentar ajunge la 10.000 euro lunar? Vai și amar de capu nostru. Pai papagalii ăștia sunt groparii poporului roman. Mama lor de nebuni.
Escu:
(10 Iunie 2021, 22:21)
Să înțeleg că e nasol că se implică? Era mai fain să stea cuminte în banca ei, pe principiul "timpul trece, leafa merge". Asa v-au învățat predecesorii? Frizează absurdul articolul ăsta. Apropo...de ce nu ați terminat topul parlamentarilor de Ialomița? Mă interesează cât s.a implicat PSD-UL și PNL.
Mioara :
(10 Iunie 2021, 19:18)
Doamnei Boancă îi place să vorbească și să se audă ( nu să se asculte). Nu contează ce spune,important este să știe lumea că există. Țipă, lansează întrebări retorice, acuză, cu sau fără motiv, se bagă în seamă. I se pare că lumea s-a născut în același timp cu ea, iar România există datorită ființei sale de patriot. Nu acceptă schimbul de opinii; pe pagina sa de facebook rezistă doar laudele și cei care le publică. Ceilalți, nu neapărat critici, dar cu opinii diferite, sunt blocați. Probabil că aceasta este politica partidului, pentru a se da impresia că întregul popor român, cu care se identifică AUR, împărtășește ideologia sa. Am citit că, după ce au inițiat o lege pentru nefinanțarea partidelor de la buget, stimata doamnă a votat împotriva legii propuse de partidul său și girată, evident, și de ea. Că tot susține bunăstarea românilor! Dreptate să fie, dar nu pentru cei mici!
parinte:
(10 Iunie 2021, 13:56)
...auch...asta cu labele a durut...dar...cam așa este...halal reprezentant profesor
cetatean:
(10 Iunie 2021, 13:24)
Parlamentarii AUR sunt niste  nulitati au fost alesi printr-o pur si simpla intimplare sunt niste nimicuri  din punct de vedere uman .