Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Au apărut primele nume noi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Au apărut primele nume noi

Încă de la finalul sezonului trecut, la Unirea Slobozia se anunța o bogată campanie de achiziții. Primele nume noi au fost deja dezvăluite, într-o apariție televizată, de antrenorul Adrian Mihalcea. Doi dintre noii jucători ai Unirii vin de la Farul Constanța. Antonio Cruceru este mijlocaș central ofensiv, are 25 de ani și a fost unul dintre oamenii importanți ai marinarilor în stagiunea trecută. Cruceru a marcat 5 goluri pentru Farul, unul dintre acestea chiar în poarta Unirii. Al doilea jucător venit de la Farul este mijlocașul stânga Răzvan Greu. Acesta a marcat un gol pentru constănțeni în precedentul sezon, iar în trecut a mai jucat la «U» Cluj, Botoșani și Sepsi.

Coadă pentru defensivă Un alt jucător nou al Unirii vine de la ASU Poli Timișoara. Este vorba de Ionuț Coadă, 23 de ani, venit să întărească defensiva. Poate juca atât fundaș central, cât și mijlocaș la închidere. Fundașul stânga Dănuț Mihai are 20 de ani și vine din Liga a III-a, de la Metalul Buzău. Va fi una dintre soluțiile pentru acoperirea postului rezervat jucătorului născut în 2001. «Cu siguranță, vom mai aduce jucători... Am ca obiectiv și chiar promit să nu mai avem emoții în viitorul campionat!» a punctat Mihalcea. Pe lângă cei nominalizați de antrenor, Unirea s-a mai înțeles cu atacantul central Sebastian Ivan, 24 de ani, ultima dată la CS Mioveni. Și staff-ul tehnic s-a îmbogățit prin cooptarea preparatorului fizic Bogdan Hetco, venit de la prim-divizionara Academica Clinceni.

16 Iunie 2021, 12:30 (3358 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mihai Adascalitei :
(23 Iunie 2021, 12:17)
Buna ziua ! Comentariul de mai sus nu este al meu ! Cineva s a dat drept (eu Adascalitei) in primul rând are foarte multe greșeli de ortografie ! In al doilea rând are și un sâmbure de adevăr :)) dar trecem peste , nu sunt genul sa ma prestez la așa ceva ! Le urez multă bafta celor de la Slobozia , ma bucur ca am putut sa ii ajut la îndeplinirea obiectivului ! Si faptul ca eu nu mai sunt la echipa Slobozia este alegerea mea din diferite motive ! Multă bafta !!!
Atletico Textila:
(22 Iunie 2021, 14:05)
Oricum sanse nu prea se dau la echipa, preferă sa aducă "fotbaliști" din alte părți in loc sa dea si încredere celor care au pus umărul ca echipa asta sa fie in Liga 2, dar asa a fost mereu la Unirea unii trag si altii...
Adascalitei:
(21 Iunie 2021, 17:33)
Bai mihalcea veziti de treaba ta cu nu mai dat tu afara nu mam inteles eu cu ti ne la contract cand un jucator nou primeste un salariu de 90 milioane pe luna si tu vrei sa imi dai 48 stai tu si joaca cu relatile tale asa vei proceda cu toti dasta am si plecat ca daca vream stateam la echipa (ADASCALITEI)