Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ludovic Orban, turneu «electoral» în Ialomița

Alegeri Locale parțiale la Ion Roată și Gura Ialomiței, alegeri interne în cadrul PNL Ialomița, alegeri pentru funcția de președinte al Partidului Național Liberal

Ludovic Orban, turneu «electoral» în Ialomița

Președintele PNL, Ludovic Orban a convocat joi, 17 iunie a.c., o conferință de presă organizată la sediul PNL Ialomița. «Mi-ar fi foarte greu să decid între Dragoș Soare și Luminița Barcari... Dar nu eu sunt cel care voi alege!» a declarat Ludovic Orban în cadrul conferinței de presă. Președintele PNL a vizitat Ialomița în scop «electoral», domnia sa întâlnindu-se cu susținătorii PNL din Ion Roată și Gura Ialomiței, localități aflate în campanie electorală pentru alegerea primarului.

Alegerile bat la ușa PNL Ludovic Orban, președintele în exercițiu al Partidului Național Liberal, a vizitat Ialomița în cadrul propriei campanii «electorale» ocazionate de Congresul PNL de alegere a președintelui din luna septembie 2021. Domnia sa a fost însoțit de către președintele interimar al PNL Ialomița, respectiv primarul Sloboziei, Dragoș Soare, dar și de deputatul liberal Luminița Barcari. La rându-le, cei doi sunt candidați pentru funcția de președinte al PNL Ialomița, eveniment ce se va produce în cadrul unei Conferințe în 16 iulie 2021. În timpul vizitei «electorale», Ludovic Orban s-a întâlnit cu susținătorii și candidații PNL din Ion Roată și Gura Ialomiței, localități aflate în campanie electorală pentru alegerea primarului. Între cele două întâlniri, Ludovic Orban a participat la o conferință de presă organizată la sediul PNL Slobozia. În cadrul conferinței, Ludovic Orban a fost obligat să răspundă și întrebătorilor legate de susținerea unui candidat pentru șefia PNL Ialomița. «Mi-ar fi foarte greu să decid între Dragoș Soare și Luminița Barcari... În primul rând, amândoi sunt colegi foarte apropiați de partid. Pe Dragoș Soare l-am încurajat și l-am susținut în intențiile sale de a candida la Primăria Sloboziei... Și a reușit un rezultat foarte bun! Practic, eu l-am propus președinte interimar! În ceea ce o privește pe Luminița Barcari, este unul dintre cei mai buni si mai serioși deputați... Am lucrat extrem de bine în Guvern cu doamna Lumința Barcari în calitate de secretar de stat. (...) Dar nu eu sunt cel care voi alege!» a declarat Ludovic Orban, printre altele.

Soare îndeamnă la cumpătare și fair-play
Președintele interimar al PNL Ialomița, Dragoș Soare a susținut în cadrul aceleiași conferințe de presă că «derularea campaniei electorale interne nu trebuie să dezbine partidul și organizația locală...». «Acum ne concentrăm asupra campaniilor de la Ion Roată și Gura Ialomiței! Competiția internă în PNL Ialomița este în curs, iar în momentul în care vor fi candidaturi oficiale fiecare dintre candidați se va prezenta în conferințe de presă... Nu este momentul să discutăm acum candidaturile noastre! Ce ne dorim noi este ca partidul să iasă din aceste competiții de la nivel local, județean și național întărit! Noi suntem, înainte de toate, o echipă! Și așa vom rămâne și după Alegeri, indiferent de pozițiile pe care le vom ocupa... Politica este doar un moment din viața fiecăruia!» a declarat Dragoș Soare.

17 Iunie 2021, 17:39 (2851 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Tur electoral al premierului Ludovic Orban în Ialomița
Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia

Comentariile cititorilor:


@Waly:
(23 Iunie 2021, 20:51)
In ce versiune de cod al bunelor maniere ai citit? Ma intereseaza editura, anul, capitol, paragraf (eventual).

In cadrul unui parteneriat (politic, cum este cazul sau de business - sunt multe femei si in afaceri) n-are nicio legatura sexul. Este ca in armata. Se aplica regula gradului (daca ai facut armata sau macar ai un pic de cultura). 

Insist sa raspunzi intrebarilor formulate in primul paragraf.
WALY:
(21 Iunie 2021, 17:05)
Cei doi asa-zisi barbati, nu stiu ca o femeie intre doi barbati este pozitionata la mijloc, sau au uitat bunele maniere, s-a urcat ,,liberalismul" la cap?