Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Sătul să fie etichetat drept «prefectul în teneși», prefectul de Ialomița, Mihai Tănăsescu, se străduiește să-și cosmetizeze imaginea. După cum vedeți în fotografia alăturată, acesta pozează alături de soție într-o fotografie cu iz prezidențial. Bântuiți de o senzație de «déjà vu», am căutat pe tot netul să identificăm sursa de inspirație. Dar, după cum vedeți, de la cuplul Obama-Michele și până la regina Elisabeta a II-a și ducele Filip, nu există cuplu prezidențial care să fi ratat o variațiune foto pe această temă. În aceste condiții, am fost obligați să ne plecăm și să recu­noaștem evidența. Cuplul Tănăsescu nu a copiat ridicol posturi prezidențiale care transmit subliminal mesajul: soțul meu este important, puternic și potent pentru că are lângă el o femeie frumoasă care îl soarbe din priviri conform indicațiilor fotografului! Exclus! Prefectul Tănăsescu a publicat pe pagina sa de Facebook această foto­grafie pentru a oferi un exemplu tuturor ialomițenilor. Această fotografie cu urme de sânge albastru este motivațională. Poza spune că dacă el a putut, atunci oricine poate! Mai exact spus, e un omagiu adus tuturor alegătorilor USR PLUS. Da, da! Chiar și a membrilor de partid, cei care care au fost obligați să-și semneze «în alb» votul la Alegerile de duminica trecută... O dovadă indubitabilă a împlinirii profesionale și de cuplu! Cât despre amănuntele de decor, respectiv coarnele de cerb, ceasul bărbă­tesc de la mâna doamnei, paharul de whisky fără cubul de gheață cu care ne-a învățat Băsescu și biblioteca butaforică de pe perete.... Acestea sunt dovada clară că familia Tănăsescu nu are nimic de ascuns. Adică sunt transparenți ca oul de curcă, pardon de expresie. De aceea, așteptăm cu interes următoarea fotografie pe care domnul Tănăsescu sperăm să o posteze de pe o plajă din Tenerife, întins la soare, cu un cocktail «sex on the beach» în mâna stângă, în timp ce cu dreapta face bezele ialomițenilor întocmai ca regina Elisabeta a II-a, din caleașcă, la jubileul de diamant de-acum 9 ani. Să nu vă îngrijorați, domnule prefect că «unii oamenii e răi și spune vrute și nevrute» despre dumneavoastră. Sunt needucați și pizmași că «n-are distincția dumneavoastră». Și niciun fotoliu de prefect din care să pozeze, am adăuga noi dacă ne-ați întreba!

14 Iulie 2021, 10:20 (2516 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Visul de pe urmă al servilului Tănăsescu

Comentariile cititorilor:


grotesc:
(20 Iulie 2021, 13:15)
Imaginea ti-o construiesti prin fapte (bune), nu prin aroganta si opulenta afisata ostentativ; este chiar de prost gust. Gentleman, ce p...(ixul lui cu gel). In primul rand a luat locul unei doamne pe scaun, deci se crede mult mai important/pretios, in contradictie cu cei 7 ani de acasa. Incepand cu consoarta, toti trebuie sa stea drepti, umili in fata lui si sa-l soarba din priviri, chiar si doamnele. Daca tot a simtit nevoia sa se pozeze, mai bine o facea fara imaginatie, la fel ca orice primar de comuna: la un birou ponosit, facandu-se ca lucreaza (cu pixul in mana).
P.s. ar fi trebuit inghesuit si un mertzan in poza (macar in "fotoshop")...asa ca sa se vada ca are valuare daia mare. Iar in spate, cu arma la picior, militianul pensionar special, care-l sfatuieste! Bine bo$$!
Ca activitate...ceva notabil in jumatatea asta de an? Dezamagire mare si cu usereaua asta...pacat, ne pusesem sperante ca intram in normalitate. Pacat!
Gogu de la borduri:
(15 Iulie 2021, 21:09)
Domnule PREFECT al Jud. Ialomita, daca vrei sa faci ceva care sa ramana, un piedestal la statuia pe care fiecare demnitar o merita , faceti o radiografie la cele spuse de mine si daca credeti ca puteti face ceva in bine actionati. INSTRUMENTELE LEGALE SUNT IN MANA DVS.1- De ce mor oameni pe sosele si politistii din subordine stau la punctele fixe in masini si vad filme pe NETFIX. 2-Nu sunteti in stare sa cerneti, prin rapoarte la ministru de interne sefii de politie care fac troc cu mafia tiganeasca, care dau ponturi de razii, care dau permise de conducere. Ce asteptati, sa va omoare tiganii cu 2 clase pe trecerea de pietoni. Are permis de conducere emis de autoritatea pe care o reprezinti, si daca dta. care esti pus sa ma aperi pe mine, pe vecinul meu si pe cuscra Lelia de la cimitir(mai nou astia cu permis de Slobozia, datorita vitezei scot mortii din groapa) nu esti implicat, si tind sa cred asta, cauta tradatori in jurul tau. O sa vezi un impostor cu aere de macio, uni ii spun (...) camataru, altii gigi friptu si prajitu de psd. Dar el mai stie ce porecle are, ai lui din cort, breasla si congregatie nu l-au ales niciodata. A facut figuratie, hanul plin, da mancare la bolnavii de lipsa de bani, hanul plin, face accidente plecand spre stana sa ia randu la oi, hanul plin. AFACERE DE FAMILIE. (...), nu stie nimic, doarme la cazarma orfanilor, se spala de pacate la fantana arteziana si maine cand va canta imnul, vrea sa-ti ia locul.
Sange albastru:
(14 Iulie 2021, 19:57)
Regimul comunist a avut grija ca cei considerati cu sange albastru sa dispara(mai ales intre 1946-1964) dintre romani prin inchisori si la canal. Astazi cu sange albastru mai sunt doar cei care au obiceiul, de cel putin doua generatii, sa bea spirt medicinal.. 
USR IST:
(14 Iulie 2021, 17:50)
Trăiască prostia! Tot înainte cu tâmpiții și banditii!
Gigel:
(14 Iulie 2021, 13:53)
Stau si ma intreb mereu cum se poate sa fim exact ca in vremea lui Caragiale si a lui Eminescu. Dupa 140 de ani suntem tot acolo: aceleasi personaje penibile, patrioti in fata, caratori de mapa in spate, salvatori de natie si totusi parveniti politic. Ma intreb, in sinea lui, chiar crede ca are valoare? La fel si doamna, in priviri ne arata ca nu mai are nimeni barbat ca al ei! Ma duc sa iau un antivomitiv...
Utilizator:
(14 Iulie 2021, 11:31)
Cred ca ai uitat un “b” la “duioasa” ala…
Stefan T:
(14 Iulie 2021, 10:39)
Nici nu este penibil acest personaj.... e doar un barbat puternic, sustinut de consoarta lui duioasa. Vorba proverbului : Fereste-te de p...... ajuns pe functie.