Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Dragoș Soare, ALES președinte al PNL Ialomița

Dragoș Soare, ALES președinte al PNL Ialomița

Organizația PNL Ialomița și-a ales noul președinte vineri, 16 iulie 2021. Acesta este primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare.

Alegeri la PNL Ialomița Vineri, 16 iulie 2021, de la orele 18,00, Casa Municipală de Cultură din Slobozia a găzduit Conferința de alegeri a președintelui PNL Ialomița. Cei 300 de delegați liberali, din toate filialele localităților ialomițene, au decis prin vot noul președinte al Organizației PNL Ialomița. Acesta este primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, ales de liberalii ialomițeni într-o proporție de aproximativ 70%. Deputatul liberal Luminița Barcari a fost contracandidatul lui Dragoș Soare la șefia PNL Ialomița. «Am pus foarte mult suflet pentru acest partid, am pus foarte mult suflet să aduc rezultate acestui partid... Evident că și competiția internă m-a consumat foarte tare... Lupta aceasta politică te erodează, te macină! Dar, la final, gustul victoriei este dulce... Mulțumesc colegilor care au avut și au încredere în mine, mulțumesc echipei mele. Urmează o perioadă de reconstrucție!» a declarat noul președinte al Organizației PNL Ialomița, Dragoș Soare.
(amănunte citiți în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 21 iulie 2021)

16 Iulie 2021, 22:50 (3607 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Barcari încearcă scindarea PNL Ialomița
Ludovic Orban, turneu «electoral» în Ialomița
Dragoș Soare și Luminița Barcari luptă pentru șefia PNL Ialomița

Comentariile cititorilor:


Tot Alt:
(21 Iulie 2021, 11:54)
Mai încet cu pianul pe scări!!! Tinerii frumoși și liberi n au facut decât sa stea la firmele lu ta su, n au încercat joburi pe cârcă lor. Ăștia vin în politica și în sistemul public, pe sub concurs sau concursuri trucate. Vreți directori generali la 25-30 de ani? Ce experiența de viata aveți? Calcă apa, tata, pan ajungi la mal și apoi cere-ți drepturile de lider. În parlament vreți? Asa direct? Ati condus doi speriați sa facă pingele bune, cu o metoda inovativa? Dacă nu, mars la coada! 45- 60 de ani e varsta maturității! Ce? Nu știți ca bătrânețea debutează la 80 de ani? Puneți mana pe carte și dați drumul la învățat!
Pnl-ist:
(21 Iulie 2021, 11:38)
Dl.Presedinte citez" urmează reconstructia" și vedem in primele rânduri fosile de dinozauri iar tinerii cu perspectivă asteaptă si tot așteaptă.
Alibaba :
(19 Iulie 2021, 23:40)
I-a ieșit din grijă.
cami:
(19 Iulie 2021, 08:23)
Felicitari!domnule Soare!
Ghețe:
(19 Iulie 2021, 08:00)
A apela la Poliția Locală pentru a rezolva probleme de ordine publică este un non-sens. Respectivii nu sunt în stare nici să dea amenzi pentru parcarea în locuri interzise, dar să intervină pentru calmarea unor cetățeni mai turbulenți.
Apelează la Jandarmerie și vei vedea cu adevărat o intervenție promptă și extrem de profesionistă. Poți apela și la Poliție (mă refer la cea adevărată, nu la ciurucuri), dar există riscul să ți-l trimită pe agentul debutant (...) și o să-i bufenească răsul pe scandalagii.
N-au mai avut uniforme mărimi mici la depozit și l-au înzestrat cu una cu vreo 2-3 numere mai mari!
#pasajladrajna:
(18 Iulie 2021, 16:01)
Sper ca se va achita de sarcini in calitate de primar si apoi de presedinte PNL. Poate da sarcini si politiei locale care noaptea nu mai raspiunde nici pe tasta 1, nici pe 2 si nici pe 3 si ne scapa de gasca de derbedei ce se aduna noapte de noapte pe Ardealului colt cu Unirii si fac galagie pana pe la 5 dimineata.
tot eu " Cetățean ":
(18 Iulie 2021, 09:21)
Dragă Andrei! Te înșeli. Se pare că nu ai extrasimțurile foarte dezvoltate. Nu am încasat nici măcar un ban ca bugetar! Și la fel te înșeli cu privire la Câțu! Nu este nimic altceva decât un instrument,plin de ifose.Amintește-ți, te rog, cum a dat bir cu fugiții când trebuia să fie prim ministru prima dată ! Ce a realizat apoi,ca prim ministru ?! Nimic bun nu se vede. Apoi, ca ministru de finanțe. Când Nazare a solicitat verificările la minister, după activitatea lui Câțu, pentru a vedea care este situația, domnului Câțu nu i-a picat bine. Așa că, cu asentimentul domnului ce și-a dorit "guvernul meu", l-a demis pe Nazare. Zic asta ca un simplu fapt divers. Nu zic că Orban e cu mult mai breaz. Dar nu Câțu! Ar fi bine să fie un al treilea candidat la președinția PNL. Dar dacă nu e,dintre două rele, o alegi pe cea mai puțin rea. Că așa-i la noi. Nu avem de unde oameni de calitate. Dl.Soare e o excepție. Dar are mult de luptat cu dinozaurii din politică ce sunt susținuți de multe alte forțe. Nu sunt nici pnl-ist.De fapt nu fac lobby niciunui curent politic.Dar asta nu mă împiedică să apreciez un om de valoare. Pentru că înainte de toate, calitatea omului contează! Și cum valoarea lui Câțu, ca om, e cu minus,nu-l pot aprecia ca fiind un lider.
Vasile:
(17 Iulie 2021, 21:40)
Domna Barcari acceptati-va infrangerea si renuntati doamna la politica ,ajunge. Ne-am saturat de (ne-)realizarile dumneavoastra faceti parte din istoria uitarii. Stiti atata chimie cat stia si Dancila ,aria cercului , nu sunteti cu nimic mai departe. Felicitari domnului Soare, speram sa ramana ferm in decizii si sa renunte la dinozaurii partidului, inclusiv la pupincuristul de Orban.
andrei:
(17 Iulie 2021, 20:40)
Cetățene, ai greșit. Doar Câțu trebuie susținut. Bânuiesc că ești bugetar și-ți cam tremură chiloții!
Liliana:
(17 Iulie 2021, 19:22)
Coana mare Mita Baston să se duca după T.G. ca erau sforarii cu mârlanii. Sunt tare curios cei montati in functii de directori prin diferite institutii zboara si ei? Luminita draga pe zii ce trece esti mai aproape de locul din peluza. Hai baga acum strigaturile ori ai uitat sloganul cu soimii patriei. Duteeee
Lică:
(17 Iulie 2021, 17:11)
Și...apropo cine are grija de drumurile astea județene...Între Ciulnița,și Slobozia...sa format un tunel de ..bălării de-a lungul șoselei Chiar trăim în junglă!?
Lică:
(17 Iulie 2021, 17:01)
Poate,închiriați elicopterul acela,de la unchiul,Sam...Și dați cu ceva,împotriva țintarilor!?
Cetățean :
(17 Iulie 2021, 14:16)
Pentru Soare, mă bucur! Sper să nu-l susțină pe Câțu... liberalii din Ialomița.
De Vis:
(17 Iulie 2021, 11:12)
Cu o floare, nu se face Primăverii!
Gogu de la borduri:
(17 Iulie 2021, 09:23)
Nu iubesc liberali, nu sunt pnl-it, urasc pe uni travestiti din acest partid din rarunchi, pentru ca partidul nu este prost, nici rau, unii sunt cadavre politice care trebuiesc ingropate fara popa si slujba. Sa moare prin deces, cum spunea prietenul meu Vadim.Ma bucur din inima ca Soare a a recastigat locul lui de onoare pe care il merita din plin. Sa recunoastem adevarul, cand baiatul asta vorbea pe limba lor cu Slobozenii, madam chimie nu stia sa raspunda la intebarile unui ziarist. Baiatul asta reprezinta o sansa de bine pentru ialomita. Daca face ce a promis, va garantez ca barbugiu , sluga lu (...), ala care cara tampoane la angajatele de la casa de pensii, isi vede viitorul ruinat. Asa ne trebuie, un primar ca SOARE, un presedinte ca SOARE, indiferent in ce partid este. Depinde de tine, pensionarul care tii la icoana de la rasarit sub prosop, carnetul de partid rosu, depinde de tine vaduva neconsolata ramasa la 45 de ani fara servici( ESTI CRISTINA PE INTERNET SI ESTI FIERBINTE, AI 19 ANI SI O DUNGA) , depinde de tine tanarule care seara de seara furi din geanta lu mata, 20 lei sa-ti ei un energizant si o cola, ma-ta stie ca furi dar ce sa faca te iubeste, stie ca nu ai viitor. Depinde de voi si de noi, ca acest OM BUN, sa inceapa sa faca ceva pentru noi. Nu poate schimba tot intr-o zi, i-+i trebuiesc 10 ani sa faca curat dupa altii. ASA CA OAMENI BUNI DIN SLOBOZIA DE AUR, D-ATII O SANSA, PUNETI PALMA SI VOTUL VOSTRU PE INIMA LUI. Simt ca nu ne va trada, aveti incredere in spusele mele.