Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial Ialomița au reușit să destructureze o amplă rețea infracțio­nală specializată în «trafic de persoane», alcătuită din patru suspecți. Aceștia au reușit să racoleze tinere din medii defavorizate, pe care ulterior le-au obligat să se prostitueze. Fetele își racolau clienții fie de pe stradă, fie prin intermediul internetului, pe site-uri de specialitate. Potrivit anchetei DIICOT Biroul Teritorial Ialomița, inculpații apelau la metoda «lover boy» pentru a le convinge pe fete să își vândă trupurile la colț de stradă. În urmă cu două săptămâni, pe numele acelorași suspecți a fost deschisă o anchetă de către procurorii DIICOT din Prahova. Faptele pe care anchetatorii prahoveni le-au reținut în sarcina acestora s-ar fi petrecut, potrivit unor surse judiciare, în perioada februarie-iunie 2021, când aceștia se aflau în arestul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Se pare că aceștia ar fi coordonat o rețea de prostituție ce acționa pe raza județului Prahova, deși erau privați de libertate. Aceleași surse judiciare au precizat că inculpații ar fi avut acces la telefoane mobile și alte mijloace de comunicare, ce ar fi fost introduse în celulele lor prin intermediul mai multor pachete ce conțineau bunuri personale. Pe numele lor au emis mandate de arestare și procurorii din Prahova, în prezent aceștia fiind transferați către alt Centru de Reținere și Arest Preventiv din țară. Ofici­alii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în administrarea căruia se află Centrul de Reținere și Arest Preventiv, nu au făcut declarații cu privire la modul în care cei patru inculpați au reușit să coordoneze rețeaua de prostituție în timpul detenției.

23 Iulie 2021, 08:40 (3471 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Arestul Poliției Ialomița, modernizat cu bani norvegieni

Comentariile cititorilor:


007,62:
(3 August 2021, 10:34)
Militieni arestati de alti militieni? faceti misto de noi! A mai fost mare tam tam cu lotul ala de 9 militieni de la rutiera care luau spaga. I-a dat la sanchi afara din militie si de rau ce le-a mers au ajuns toti mari patroni in privat, ba firma de transport, tiruri, pepenari. Asta e doar de ochii lumii, in realitate sunt lasati cu banii facuti ilegal, pe care-i multiplica si mai ilegal. Or stii si tabla impartirii...impart la cine trebe si sunt protejati.
Ne mai miram de ce au luat amploare clanurile rromanes? cu ajutorul militienilor si al politicienilor. Iar oamenii de rand sunt la discretia tuturor spre a fi furati, talhariti, violati, omorati. Venezuela scrie pe noi!
Fidel Castro:
(25 Iulie 2021, 08:42)
E foarte grav dacă așa stau lucrurile, pute a favorizarea infractorului de la o poștă.
Jumuga:
(24 Iulie 2021, 21:21)
bravo corcodel si gogu. De la A., ala care facea si desfacea arestari la restaurantul de vis a vis, care  avand amanta love boi pe N., care decarta zilnic incasarile la sefu., am facut un pas inainte. Azi te retinem te bagam in programul IPJ IALOMITA. Regreta ca ai gresit, ai la dispozitie o mama eroiina care te asculta, o purie pusa de voi la produs care s-a desconspirat si un primar coios care vrea sa faca curatenie in BORDEL. Sa puna mana primarul, sa vada politisti locali care fac figuratie la semafoare, sug tigari SOBRANIE NEGRU(INTELECTUALI DE IALOMITA )  si amendeaza pe ion c.r fript de la ograda, care a indraznit sa intre in SLOBOZIA LOR, CU LOGANUL PLIN DE PRAFUL STEPEI.  Asa ca activam celula  de criza, sa vedem cine este corcodel si cine este gogu ala de la borduri.  Nu permitem ca jocurile noastre sa fie publice.  Gasim ceva si oprim sifonarea din minister.
Corcodel de la Dumitresti:
(23 Iulie 2021, 17:53)
Bre sa sti ca eu sunt vinovat ca au avut ai telefon in celule. In tineretea mea am fost sondor. Am sondat eu aici o baba rebegita iarna de frig sa o readuc la viata. Am sondat si o vadana pe care mai bine o sareai decat sa o ocolesti, ce sa faci riscurile meseriei de sondor. De la meseria mea, am patit-o. A venit un primar care cumpara pamant la greu. Am plecat de dimineata cu roaba plina de pamnat(cernoziom original de dumitresti) la comuna, am parcat roaba in fata primariei. Pi la 10, ora oficiala de discuti, am prezentat ofera la edil. Una roaba pamanat extra, fara rame si carabusi. In plus ofeream roaba si la pachet, un sondaj gratuit la doamna lui nesondata si neconsolata de ani. Statea saraca noptile prin coliba, pazea bostana la lumina felinarului, sa nu o fure hoti. O manca tantari avizi de sange nou si nobil. Edilul suparat de oferta a sunat politistul. Ancheta, declarati am ajuns in arestul IPJ Ialomita. Aici am parcat cam trei luni. Din prima zi a venit unu sef de sefi si mi-a spus: Sondorule, de azi faci santuri, in fiecare celula sa fie santuri. O sa tragi fire de telefoane la fiecare celula. Si am executat. Cand am plecat eu din MOTELUL IPJ Ialomita, in fiecare celula aveau doua telefoane: Unu cu manivela, suna in centrala, bagai fisa de 2000 euro si vorbeai 24 h interurban. Si telefonul rosu cu disc, pentru convorbiri internationale.Sefi de la IPJ Ialomita se schimba cum schimba Ciutuleaua cai, chiar niciunul nu a vazut CA AU RAMAS TELEFOANELE IN CELULE.
Gogu de la borduri:
(23 Iulie 2021, 11:20)
Telefoanele nu au fost introduse in pachetele primite de retinuti. Sa fim seriosi, pachetele conform regulamentului sunt controlate bucata cu bucata, painea si produsele de panificatie sunt sectionate si controlate prin apasar si inpungere. Daca se respecta regulamentul si tind sa cred ca a fost respectat, nu are cum sa ajunga un ac de siguranta la un retinut. Aici fiind retinuti mafioti in prostitutie, alta a fost filiera prin care ei au avut telefoane la dispozitie. In fiecare inspectorat de politie mafia tiganeasca are oameni( nu se mai incurca cu tablagii din areste sau aia care au chei de la celula) comisari sefi, care raspund la comenzi. Cum l-a corupt, simplu, i-a aruncat gratuit o prospatura,la pachet cu un sejur intr-o vila de lux. Foto facute cu sacrificata in toate pozitiile, foto la ospatul princiar si apoi foto dupa factura cu multe zerouri. Cand au nevoie de comisarul sef pacatos ( ala moralistul care da lectii  la  colegii dupa bunul lui plac) bulibasa i-l cheama pe un drum cu umbra, intre pomi si cantec de gugustiuci si i-i spune: Bosule, avem nasoale, uni dintre fratii nostri sunt la stramtoare, Misiunea ta este sa duci telefoanele astea la baieti. Nu le duci, dam telefon la presa libera si punem pe retele pozele cu matale cand te destrabalai pe euroi nostri, produsi de fetele noastre. Esti deci frate cu noi, diferenta este  ca noi avem multe tatuaje si tu ai multe stele. DAR NU UITA BOSULE, NOI SUNTEM SEFII, TU ESTI EXECUTANTUL ORDINELOR NOASTRE INTOCMAI SI LA TIMP, CA LA REGULAMENT. 
Marfa:
(23 Iulie 2021, 11:20)
Din ce comuna sunt