Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 29 august a.c., în zona centrală a comunei Vlădeni. Oamenii legii ajunși la fața locului au stabilit faptul că între un grup de tineri, cu vârste cuprinse între 15 și 19 ani, și doi bărbați, de 20 și 22 de ani, ar fi izbucnit un conflict spontan, pe fondul consumului de alcool. În altercația provocată, doi tineri de 19 ani ar fi fost înjunghiați cu un briceag, fiind transportați la Spitalul din Țăndărei pentru îngrijiri medicale.  Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea situației de fapt, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «lovire sau alte violențe» și «amenințare».

30 August 2021, 11:00 (2671 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mariana Alexandru:
(1 Septembrie 2021, 14:06)
Mariana Alexandru În urma articolului publicat de dvs . eu înteleg că scandalul a izbucnit în urma consumului de alcool.Adica toți cei prezenți consumaseră alcool. ,,Oamenii legii ajunși la fața locului au stabilit faptul că între un grup de tineri, cu vârste cuprinse între 15 și 19 ani, și doi bărbați, de 20 și 22 de ani, ar fi izbucnit un conflict spontan, pe fondul consumului de alcool’’ .Informatia este eronata , domnilor.3 tineri de 17 , 19 si 20 de ani au fost răniți cu arme albe.Toti au necesitat îngrijiri medicale.Unul dintre ei este încă internat pe sectia de chirurgie a spitalului Fetesti .Agresorii sunt în libertate deoarece s -a decis ( poliția sau procuratura probabil ) că nu prezinta un pericol pentru societate. Agresorii sunt de etnie romă , unul dintre ei recidivist și le- au cerut tinerilor care stăteau în centrul comunei ( 3 baieți si 3 fete - nici unul dintre ei nu consumase alcool ) să- i duca la Chirana pentru a cumpăra băutura.Aceștia i -au refuzat POLITICOS .Fără injurii .Drept urmare ,agresorii în stare de ebrietate au sărit la bataie.Cu cuțitele.După care au fugit , revenind însă dupa o oră când masinile de politie patrulau , amenințând si agresand încă o fata.Punându -i o furcă la gat , lovindu -i mașina și amenințând- o cu moartea.Au mai existat martori dar probabil le -a fost frică să intervină .Au fost audiați tinerii răniți și fata amenințată.Celelalte persoane , martori la agresiune , nu. Nu este prima data cand romii din Vlădeni agresează si terorizeaza .Nu doresc sa dau exemple. Românii nu au voie sa fie rasisti, trebuie sa-i respecte pe romi. Dar ei nu au nici o obligatie în relația asta interetnică. Ei pot sa fure,sa atace , pot sa violeze, pot să se comporte cum vor , căci INTOTDEUNA românii vor fi de vină. Un cartier de romi terorizează o comunitate (furturi, scandaluri , etc.), dar nimeni nu ia nici o masură.Toti sunt cu mainile legate .Dau doar din umeri.Nu putem să le facem nimic pentru că legea nu ne permite. Dar copiii nostri
Alexandru Mariana:
(1 Septembrie 2021, 11:58)
În urma citirii acestui comunicat eu înțeleg ca scandalul a izbucnit în urma consumului de alcool.Exact asa scrie.Informatia este eronata.3 tineri care au îndrăznit sa refuze 2 romi aflați în stare de ebrietate ( sa meargă cu ei la Chirana pentru a cumpăra bautura) au fost atacați cu cuțitele.Toti 3 au necesitat îngrijiri medicale iar unul încă este la spitalul din Fetesti.A fost la un pas de a rămâne paralizat.Agresorii sunt în libertate și se plimba nestingheriți prin comuna. Mai mult , la o ora după ce au atacat tinerii, au agresat încă o fata punandu I o furca la gat , lovindu I masina cu bâtele și amenințând o cu moartea.Au existat martori dar le a fost frica sa intervină.Au fost audiați cei 3 tineri , fata adresata, dar ceilalți martori nu.Nu este prima data când romii din Vladeni agresează și terorizează. Toată lumea ridica din umeri.,,Legea nu ne permite, nu le putem face nimic .Doar sa I amendam"Suntem în 2021.Maine , un alt copil poate păți același lucru.Ma întreb, fără răutate, dacă un polițist sau un procuror ar fi fost tatăl unuia dintre copiii răniți ce s ar fi întâmplat?
sdd:
(30 August 2021, 16:28)
Cine???
Anamaria Mocanu:
(30 August 2021, 12:59)
De fapt 3 persoane,a 3-a fiind înjunghiată in mana!