Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomița va avea un secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR). Este vorba despre Cristian Corlău, fost candidat PSD la Alegerile Locale 2020 pentru funcția de primar al localității Vlădeni. În prezent, acesta se află la conducerea filialei județene a Autorității Naționale pentru Pescuit și Acvacultură (ANPA).

Ialomița are reprezentat în MADR Potrivit informațiilor, Cristian Corlău va ocupa funcția deținută de controversatul secretar de stat Gheorghe Ștefan. Acesta s-a aflat în atenția opiniei publice după ce și-a asigurat o funcție de conducere în cadrul MADR, fiind în același timp și secretar de stat. După ce a pierdut cursa electorală pentru Primăria Vlădeni, în urma Alegerilor Locale 2020, Cristian Corlău a fost numit director al filialei județene a Autorității Naționale pentru Pescuit și Acvacultură (ANPA). Corlău va deține funcția de secretar de stat în cadrul MADR pentru domeniul Piscicultură.

13 Ianuarie 2022, 16:20 (5490 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii
Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură
Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Comentariile cititorilor:


LICA:
(15 Ianuarie 2022, 13:57)
Made in PSD.
PUTIN:
(14 Ianuarie 2022, 21:24)
Un smenar, care, cu mine Bobita, Dorel si tatal lui Bobita de la Crasma Deportatilor, din IAS Giurgeni, badam bile de rulment, la crapoi, sturioni si cega. Intr-o seara, a oprit la pod la Girgeni, un mahar mare avea numere de CD. Fiind, arhitect, sef de comunicare si implementare al smenului rural la intrusii, aparuti in arealul nostru de actiune, am intrat in contact, intrebandu-l pe limba lui?;  '' Chesce tu fe, menseuurule de te-a pus dracula de la Bran sa te odihnesti aici''?  VROIA POISON, POISON FREEE.!  Adica peste prosaspat, mare si proaspat. Am livrat instant, un crap ROMANESC, captura record, la Vladeni, 13 kg crapu(4kg bile de rulment) TOTAL GENERAL LA VANZARE--17 KG, NET ACHITAL IN DOLARI USD.(L-AM FRIPT SI LA SCHIMBUL VALUTAR- AM BAGAT SCHIMBUL DE LA BULGARI, NU STIA CA SUNTEM LA ROMANIA)  La o luna, terminand vacanta, data la absolvire, ma prezint la post, cu o valiza de carton de 2 metri pe un metru, incaltat ca la echitatie, cu cizme si centirom. Nu exista GPS. exista o carciuma la care intrebai?:::::::::Buna ziua caut si eu unitatea asta, aveti ideie unde trebuie sa merg?PENTRU ALTIIII!  Eu, in PRIMAVERI, CAUTAM O POARTA, AM APASAT PE SONERIE SI AM INTRAT IN CASA. CASA MEA DE MUNCA, PAZA SI PROTECTIE, PE VIATA PENTRU UN AMBASADOR AL CELEI MAI TARI TARI DIN LUME. In trei clipe am realizat ca este tantalaul la care i-am vandut, la Giurgeni pestele umplut cu bile. FALSSSSSSSSSSSS, el castigase partida, avea nevoie langa el de jmecheri, ma cumparat si am ramas dator cu surplusul de bile.!
Stefan:
(14 Ianuarie 2022, 14:07)
@frombucwithlove O tema de dezbatut, daca tot sunteti bine informat. Oare cati sturioni care ar ti trebuit sa ajunga la Galati pentru a li se pune Cip au ajuns delicatese pe mesele celor cu dare de mana. dl Corlau avea aceasta atributie, sa ii duca la cipat. Pentru detalii va stau la dispozitie cu alte informatii. Pentru cine intreba de tinerii care au confirmat in agricultura, sunt multi capabili. Intrebati inginerii vechi cu rezultate sa ii recomande. Dar na, ne plecasera pestii in Spania si am trimis noi o gasca la centru.
FromBucharestwithlove:
(14 Ianuarie 2022, 11:36)
Din ce se aude pe la colturile MADR, Cristian Corlau va avea atributii pe parte de pescuit si acvacultura, responsabil de Programul Operational pentru Pescuit si Afaceri Maritime si ANPA , nu pe partea de agriculura (de treaba asta se va ocupa alt secretar de stat). Sa ii acordam credit, omul a fost inspector piscicol o viata, personal de executie adica, nu sef.
Ar trebui sa ne bucuram de faptul ca avem un secretar de stat ialomitean.
@George:
(14 Ianuarie 2022, 07:29)
Și care sunt acei tineri domnule George?
George:
(13 Ianuarie 2022, 23:40)
La ce potential agricol are judetul ar fi trebuit ales un om care chiar se pricepe in acest domeniu. Sunt cativa tineri care au confirmat in afaceri agricole si chiar meritau sa reprezinte Ialomita la nivel inalt. DAR SE PARE CA ASTA MERITAM
mioara:
(13 Ianuarie 2022, 21:22)
Ce știe să facă, în afară de politică? Ce a lucrat înainte de a fi șef? 
MMC:
(13 Ianuarie 2022, 17:50)
Jalnica numire!