Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Alo? Domnu’ Președinte? Ne iertați de deranj, știm că sunteți ocupat să cheltuiți suta aia de milioane de la BCR pentru mai binele ialomițenilor. Nu! Nu de-asta v-am sunat... Și știm că ați aflat că Doreii lui Erbașu au decopertat Spitalul în ziua în care s-au rupt băierile Cerului, de storc și acum electricienii cablurile alea de prin pereți. Noi cu pâra v-am sunat, domnu’ Președinte! Că doar v-am spus de atâtea ori că domnu’ Potor nu mai e ce-a fost de când cu nunta aia și are și el nevoie de un concediu... Dar dumneavoastră nu și nu, că cică e tânăr și poate! Nu mai e! Iar cea mai bună dovadă e postarea asta de pe Facebook. Una dintre multele pe care le face în ultima vreme: «Cu regret trebuie să recunosc că au fost colegi de-ai mei, din PSD, care nu s-au ridicat nici pe departe la înălțimea așteptărilor cu care au fost investiți de cetățeni. Acesta este unul dintre motivele pentru care PSD a pierdut alegerile pentru funcția de primar al Sloboziei. (...) Pe bună dreptate oamenii pot să continue să ne sanc­ționeze pentru greaua moștenire! (...)». Da, domnu’ Președinte! Vă jurăm, așa a scris! Și să nu-l credeți pe Potor dacă vă zice că am scos noi din context. Că Zuckerberg arhivează tot, se poate demonstra! Iar noi nu facem ca el, domnu’ Președinte, nu facem ca el... Că atâta de tare a scos din context vidanjele care cărau apa aia reziduală pe care o primea ilegal Urbanul, că tare ne e frică c-o să îi aresteze Poliția pe protestatari pentru că au nasurile prea sensibile și ochi să citească legea. Dar să revenim, domnu’ Președinte, că poate veți fi având și pe alții care să vă picure otrava la ureche. Noi atâta va mai spunem: fiți aten că domnu’ Potor nu e bine! Nu e bine deloc... Iar Soare o dată ți-l arde de nu se mai alege nimica de el și rămâneți fără candidat care să facă figurație la Alegerile viitoare!
PS: La Mulți Ani, cu întârziere, domnu’ Potor!

8 Septembrie 2022, 08:40 (3241 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Administrația ialomițeană vrea apă potabilă din Dunăre
Administrația județeană propune extinderea frontului de captare subterană a apei la Slobozia
Autostrada Programului «ELENA» în Ialomița

Comentariile cititorilor:


Puie Msd:
(26 Septembrie 2022, 15:07)
Nu stiu cum este domnul din imagine, dar stiu ca ne cam abureste. Da, e o mare shmecherie sa spui adevarurile doar pe jumatate. Este o arta (cred ca se cheama politica, nu diplomatie) sa minti prin omisiune. Nu ar dori dumnealui sa ne explice de ce in campania e(r)lect orala il recomanda in public micul Bruzli? (Bine, se scrie altfel, insa nu vreau sa-l tavalesc pe Bruce Lee prin noroiul politic de la noi de la tzaranoaia). Nu stiti cine este tanara speranta a pesedeului, bruzli? Mvaaai, este angajatul la firma de distributie care, peste noapte a reusit sa devina mare om de afaceri (bine, de evaziune fiscala nu amintim acilea, ca s-a ocupat partidul). Si-a facut supermarket (n-a baut si n-a fumat...ca videanu). Apoi (sau concomitent) si-a tras firma de constructii. Castiga la greu bani publici de la primari pesedei si reabiliteaza scoli, face toalete de 50 de mii de euro bucata (2 toalete, 2 chiuvete, un geam si o usa la pret de apartament cu 2 camere in bucuresti). Tot celebrul personaj, de un tupeu fantastic, dupa ce a fost pupila lui I*nascu si nu a scos o vorbulita politica pentru mizeriile facute cu apa, cand s-a dat startul schimbarii (trebuia sa-l unga primar pe st*ica groparul) a inceput sa urle nasoale de m*ldovean, ca apa e nashpa, ca e rau, ca st*ica e bun si bla, bla, bla). Am vazut ce "mana" are pesedeaua la primari, iar catelusii astia care sunt asmutiti sa urce si sa coboare primari sunt recompensati si iertati de pacate. Asa ca bre nea Topor, daca vrei sa fii credibil, da-ti demisia din partid si din politica, fa-ti un ONG si lupta pentru drepturile slobozenilor, fii o voce critica constructiva si obiectiva! Altfel, fiind doar evaziv cazi in ridicol. Nu merci, nu punem botul de alegeri! Valabil si pentru Puie MNL / MMP /MSR, etc.
@ PSD ist ..... din nou:
(9 Septembrie 2022, 10:12)
" psd vine cu o garnitura noua de politicieni " ?????
chiar asa ?
si cine, ma rog, sunt acesti..... " politicieni ",  din garnitura  ( sau mai degraba din tocana ) pe care o invoci ? sa iasa la lumina, ca la vedere, nu e niciunul. cei care se afiseaza, mai degraba, cei care se baga in fata,  sunt niste copii palide, niste imitatii de politicieni.
asat daca se intelege corect notiunea de politician.
" felicitari pentru curajul de a spune adevarul ". aici e corect. si eu cred ca trebuie felicitat ziarul pentru aceste adevaruri si poate ca, asemenea lui, ziarurui,  ar trebui sa existe mai multi care sa aiba curajul sa strige si ei  (  cu argumente ) cat se poate de tare, ca imparatul e dezbracat.
ca, pe bune, in ce priveste clasa politica, in integralitatea ei, imparatul e chiar dezbracat si defileaza nonsalant, fara sa se vada el insusi cat este de penibil.
alp pesediet:
(8 Septembrie 2022, 18:15)
Asa este  Potor a inceput sa progresezee de acum 15 ani  un pas inainte si doi inapoi .Intr-un an doi va ajunge la nivelul lui Stoica .
PSD ist...din nou:
(8 Septembrie 2022, 17:52)
Daca nu se recunosc adevaruri, chiar in spirit critic, nu se va ajunge la o constructie politica autentica. PSD vine cu o garnitura noua de politicieni ( sa nu mai auzim de vesnicul deputat ...M, ca ne am saturat de interventiile prin care se arata drept xerox Silvian C.- un politician elevat si autentic).cu care ne putem reprezenta frumos. Felicitari pentru curajul de a spune adevarul si succes in constructie. Atrageti tineri, oameni cu probitate morala si profesionala, nu parodii de babe si de asa zisi oratori...
@pesedist:
(8 Septembrie 2022, 17:25)
Asa e , băiatu  ăsta o să îmbătrânească ca tânără speranță a psd, ultima tânără speranță
Baiate de joc :
(8 Septembrie 2022, 17:04)
Ce nu stie domnul preseddinte e ca la spital Doreii lui Ierbasu monteaza tavanul peste tavanele mucegaite dupa ploile de saptamana trecuta ca sa musamalizeze gafele. Adica ascund mucegaiul sa nu se mai vada. Rusine.
Cetatean:
(8 Septembrie 2022, 15:09)
Este atât de plin de el! Este siamezul președintelui P....! Nimic nu misca fără Potor!
pesedist:
(8 Septembrie 2022, 11:34)
e chiar binevenita aceasta prezentare care este pana la urma o..... mini autobiografie a lui potor insusi.
ca ce este de remarcat e faptul ca dansul ( da, dansul, ca stiti, e vorba de respectul pe care il are moldoveanul obisnuit  ), e bun acolo la el  in birou, unde, singur lucreaza la hartii, la documente, la proiecte etc etc., nu in vartejul haotic al vietii politice, al carui sens - mai mult sau mai putin logic sau rational, ii scapa total.
potor inca mai este si va ramane aceeasi tanara speranta de acum 15 ani.