Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 61 kg. În clasamentul pe echipe, la masculin, CSM Unirea Slobozia a ocupat locul 3, după CSS Târgu Mureș și CSA Steaua București. Iar veștile bune nu se opresc aici. Ștefan Stancu a disputat, la categoria 55 kg, un meci de selecție pentru Campionatul Balcanic de cadeți care se va desfășura la București, la finele acestei luni, obținând calificarea. La finalul competiției, antrenorul Marian Moraru a declarat: «Vreau să îi felicit pe toți luptătorii noștri pentru rezultatele obținute. Sunt onorat să le fiu antre­nor... Știu că, la această competiție, au luptat pentru club, dar și pentru mine!».

4 Octombrie 2022, 09:10 (2413 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria
Marian Subțirică, campion național «U23»
Slobozia are doi campioni naționali «U17»

Comentariile cititorilor:


Fotbalist:
(10 Octombrie 2022, 15:27)
Corect colegul.....uitate la fotbal cate grupe sunt cati antrenori de ani de zile și la echipa mare tot din tara jucatori....etc etc...
Coleg:
(4 Octombrie 2022, 22:03)
Jos pălăria pentru aceste antrenor! Pacat ca peste tot se baga politicul si se încearcă discriminarea acestui om! Sunt multi antrenori cu licenta Pro in fotbal si nu antreneaza nicăieri si mulți antrenori fara Bac care sunt la echipe mari! Dar la noi prioritara este o diploma nu ce stie sa faca omul ! Fii tare Marian, munca ta mereu a dat roade si ai scos campioni naționali, europeni, mondiali pe banda rulantă!