Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Fiind în timpul liber și aflându-se la cumpărături în municipiul Slobozia, plt. adj. șef Zaharia Constantin a găsit pe stradă, miercuri, 23 noiembrie a.c., portofelul piedut de o femeie de 40 de ani. Jandarmul ialomițean s-a uitat în jur să caute persoana care l-a pierdut, însă nefiind nimeni în zonă care să revendice bunul găsit, a verificat identitatea persoanei pe baza documentelor din interior și, cu ajutorul rețelelor de socializare, a luat legătura cu posesoarea portofelului. La scurt timp, femeia a primit bunul pe care l-a pierdut pe stradă. Pe această cale, jandarmii ialomițeni reamintesc faptul că orice bun găsit trebuie predat în maxim 10 zile posesorului sau autorităților. În caz contrar, păstrarea bunului pierdut și însușit se pedepsește cu închisoarea de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

23 Noiembrie 2022, 16:00 (737 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Jandarmii i-au găsit portofelul cu bani și acte
Slobozia: A înapoiat un portofel plin cu bani găsit în Piață

Comentariile cititorilor:


[email protected]:
(24 Noiembrie 2022, 21:11)
Gestul facut de jandarm e frumos,dar nu e nevoie sa faca poza cu persoana vătămata si sa fie dat in presa.In lipsa de alte realizări profesionale,poti face poze cu o vecină care sa spună că și-a pierdut portofelul.Oare polițiștii nu gasesc portofele?!?Aia au însă alte atribuții si nu stau in loc de o poza.Banuiesc ca jandarmii si-au propus sa caute portofele pentru a fi premiați inainte de pensionare.
@Pt Victor:
(24 Noiembrie 2022, 19:57)
Amice, postarea ta dovedeste ca doar atat intelegi tu din gestul jandarmului..Chiar esti de compatimit.
Pt Victor :
(24 Noiembrie 2022, 16:58)
Va înțelege că dacă dorește să aibă un loc de munca sigur fara sa faca absolut nimic sa se faca jandarm.
Victor:
(24 Noiembrie 2022, 14:54)
Mă întreb, dacă articolul este citit de un elev care ar trebui să ia cazul drept exemplu de urmat, ce va înțelege din comentariile care critică gestul jandarmului.
Normalitate:
(24 Noiembrie 2022, 09:51)
Un gest firesc, de bun simt si era de asteptat sa vina din partea unui jandarm. Merita popularizat pt ca sunt o gramada de frustrati care comenteaza negativ orice lucru bun din viata societatii ialomitene.
Fost politist:
(24 Noiembrie 2022, 08:43)
Noi cand faceam asa ceva nu mai ajungeam pe facebook si nici la ziar. Era o normalitate.
Mare brânză!:
(24 Noiembrie 2022, 06:47)
Rușine Jandarmeriei că vrea să iasă din anonimat cu fapta unui lucrător. Despre omul care a restituit portofelul, "felicitări "!
Razvan:
(23 Noiembrie 2022, 20:11)
Mare fapta a făcut și o mediatizați.Faceti-l ofițer!Ma gandesc daca nu e o înscenare a voastră sa apareti cu ceva in presa.Nici nu trebuia sa anunțe comandanții. In lipsa de activitate trebuia sa apara cu ceva. Rusine sa va fie!Va plictisiți de stat în dube,încurcând circulatia prin oras si la Bora jucând carti.
gica:
(23 Noiembrie 2022, 17:50)
ce mai va c.... pe voi..mare fapta. pune ti mana la munca.