Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: 2,348 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor fiscale efectuate în luna februarie 2023

Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna februarie a.c., 43 inspecții fiscale, 9 controale inopinate precum și 13 verificări documentare. În urma acțiunilor desfășurate au fost stabilite sume suplimentare de plată la bugetul statului în valoare de 2,348 milioane de lei. Din punct de vedere al ponderii impozitelor în totalul obligațiilor suplimentare stabilite, sumele din TVA dețin o pondere de 68,86%, impozitul pe profit/venit deține o pondere de 25,58%, iar alte impozite și taxe dețin o pondere de 5,56% (impozit dividende, contribuții). Totodată, s-a întocmit un proces- verbal aferent sesizărilor înaintate organelor de urmărire penală cu un prejudiciu în suma de 67,01 mii de lei.

17 Martie 2023, 12:50 (9785 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
AJFP Ialomița: 1,11 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna noiembrie 2023
AJFP Ialomița: 499,41 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna octombrie 2023
AJFP Ialomița: 565,08 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor fiscale efectuate în septembrie 2023
AJFP Ialomița: 610,67 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna mai 2024
AJFP Ialomița: 1,33 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna aprilie 2024

Comentariile cititorilor:


RADU SILOZ:
(20 Martie 2023, 19:27)
stati voi linistiti ca e cine trebuie la butoane si cine trebuie la ciolan.
voi cotizati si atat ! hai mucles.
Contri:
(20 Martie 2023, 09:14)
Șezi blânduț, bătrâne, nu există tolerare gratis ;) Va exploda mămăliga.
Asa nu:
(18 Martie 2023, 12:19)
Despre afaceristii din fisc nu vorbeste nimeni ca nu are voe sa faca afaceri???
Da, da, acei afaceristi ,,acoperiti" de sefime care se face ca nu vede ce se intampla in jurul lor dar multa lume stie cum isi face afacerile cu oameni care ii controleaza dupa acea cu stirea la sefi.
Maidemult exista in unitate un agent de la integritate, acuma daca mai e chiar nu stie ce e acolo?
Toti trebue raspunzatori in fata la lege, de ce nu se ia masuri?