Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Scandal la Rovine

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Liniștea locuitorilor din satul ialomițean Rovine este tulburată de un fost angajat al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Bărbatul a fost reclamat de mai mulți locuitori din cauza comportamentului său deviant. Oamenii spun că «persona­jul» are obiceiul de a ieși pe stradă pentru a-și arăta părțile intime. O plângere penală a fost depusă la Poliție.

Imagini scandaloase surprinse de camerele video Nu mică le-a fost mirarea oamenilor când, în plină zi, bărbatul a fost observat cum le arată trecătorilor părțile intime, fără să aibă un motiv anume. Mai grav este faptul că, în momentul respectiv, în zonă treceau și câțiva copii, care s-au speriat din cauza comportamentului indecent al bărba­tului. O cameră de supraveghere video a surprins momentul, iar pe imagini se poate observa cum bărbatul se întoarce cu spatele, apoi își lasă pantalonii în vine. După câteva secunde, dintr-o gos­podărie iese o femeie, care începe să-i ceară socoteală pentru gestul deviant. Și nu este prima dată când bărbatul care apare în ima­ginile video face așa ceva. Oamenii spun că acesta a lucrat în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, s-a pensionat de aproximativ un an, iar de câteva luni, periodic, iese la drumul mare și le arată tre­cătorilor părțile sale intime. Revoltați de în­treaga situație, localnicii din Rovine cer acum ajutorul autorităților. Se pare că una dintre femei și-a făcut curaj și a sesizat chiar Poliția. Pe numele bărbatului ar fi fost depusă o plângere penală, urmând ca oamenii legii să ia măsurile legale care se impun într-un astfel de caz. Codul Penal incriminează astfel de gesturi, infracțiunea pentru care bărbatul poate răspunde penal fiind cea de «ultraj contra bunelor moravuri». «Fapta persoanei care, în public, expune sau distribuie fără drept imagini ce prezintă explicit o activitate sexuală, ori săvârșește acte de exhibiționism sau alte acte sexuale explicite se pedepsește cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă» precizează art. 375 din Codul Penal. Urmează acum ca polițiștii să investigheze cazul și să stabilească dacă fostul jandarm poate fi tras la răspundere potrivit acestui ar­ticol. Cercetările vor debuta o dată ce Poliția va fi sesizată oficial printr-o plângere penală.

23 Mai 2023, 17:20 (21778 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mihai:
(26 Mai 2023, 20:06)
Nu stiu din ce lume vii tu, dar eu nu te primesc in a mea. Mult succes prostule
Nimeni:
(26 Mai 2023, 11:31)
Barbar de ce sunt ? Ca nu inteleg ?! Daca cunoasteti atat de bine personajul de ce va mai pretindenti sa comentati ? Aici se face diferenta dintre 2 persoane barba si nu barbar cand spuneti ca ma trezesc cu un glont in cap !!! Mare este gradina ta cu prosti Doamne , cum puteti sa spuneti asa ceva la o persoana pe care nu o cunoasteti ? Oricum nu inteleg nicio iota din ceea ce vorbiti , am de gand sa ma opresc in a mai comenta aici , pentru ca am mandria mea de om de a nu ma mai contrazice cu un om incult , prima data am crezut ca sunteti baut(ă) , mi se pare ca sunteti pe langa subiect , dezvolatati niste subiecte care nu le vad legatura . Intr-o lume normala nu traieste nimeni , doar pretindem ca suntem normali si ne intelegem intre noi !!! Nu ma intereseaza nici ca sunteti patron si nici ce statut financiar aveti sau ce visati dvs , “ lauda de sine nu miroase-a bine “ , nici ca va duce pamantul in Rovine ; un patron stiam ca este mai coerent in gandire . Ati fost curios de video/poza , vroiati sa vedeti , de aceea v-am si spus sa mergeti in acel sat/comuna sa il vedeti LIVE ! Eu nu va inteleg deloc gandirea , probabil sunt eu confunz sau nu stiu sa citesc metodologia dvs lingvistica . Daca tot sunteti asa bun in psihologie asa cum ati remarcat mai jos , va recit “ psihologia inversa nu merge cu mine “ , atunci ganditi putin la rece si inca ceva , inainte sa dai un comentariu , pune-te putin in pielea familiilor ale caror copiii au vazut partile intime al unui consatean de-al dvs , daca nu mergeti si da-ti o țucă in ceea ce a aratat ! Oare o fi frumos sa mergeti in Rovine sa vada copiii dvs asa frumusete ? Inca o data ma repet , primul dvs comentariu a lasat de dorit , de aceea am si comentat peste dvs ! Da justitia sa faca dreptate , noi degeaba trăncănim aici si ne contrazicem . Dvs sunteti cu dreptatea in vorbe , altii cred cu tarie in institutiile apararii ca o sa faca dreptate in cel mai scurt timp , daca nu au facut pana acum .. Eu la asa oameni le-as da
Mihai:
(25 Mai 2023, 23:42)
Nu, nu ai nimic de învățat, si da am fost nepoliticos spunandu-ți prietene. Și da, ar trebui sa fie la pușcărie, si el, si cei care duc femei la produs, și mulți alții. Soția si fiica mea le-am apărat cat am putut, deși intr-o lume normală nu ai vorbi de aparare ci de prețuire. Si le-am prețuit pentru ca eu le-am crescut pe amândouă. Ramane de vazut ce se va intampla, eu astept. Mila sa iti fie de familiile celor care nu le-au respectat si batjocorit (daca s-a intamplat asta) cand voi ajunge in țară. Si securist si lunetist și tată de fată si băiat si muncitor si patron. Doar comentând nu se va rezolva niciodată nimic. Timpul le va rezolva pe toate si pentru ele si pentru mine la momentul potrivit. Si o sa vin si la Rovine, pentru ca blestemul pamantului e doar un blestem, si cuvintele se pot duce si in vant. Faptele nu. Dupa fapta si răsplată, Barbule
Un cetățean :
(24 Mai 2023, 16:04)
Asta e bolnav mintal!!! Băgat la pușcărie dacă încă mai este in libertate acest psihopat!!!
Tot eu :
(24 Mai 2023, 13:16)
S-a umplut tara de hahalere!!!ma simt scarbit de oameni d-astia,sunt curios daca admirabilul fost jandarm este in libertate! Citesc cruciș si oripilat argumentele scrise mai jos,cum sa scuzati asa personaj?ba e in depresie,daca avea bani,arata banii,are dreptul de a fi in libertate si de a-si arata fundul in ziua mare si in plina strada?Exista oare vreo scuza pentru asa ceva?
Nimeni:
(24 Mai 2023, 10:53)
Sunteti persoana care vad ca va incanta aceste ipostaze , se hraneste cu discutii acide , pacat ca in asemenea cazuri omul incearca sa dezvolte ceva , doar prin cateva cuvinte , cum ar fi “ nu beau lapte “ , “ am 3 tiganci “ , “ nu le mai ajunge pamantul si averea “ . dar nimeni nu ii da apa la moara , direct si indirect se acuza pe el si se descrie doar din cateva cuvinte ce fel de persoana se ascunde in spatele acestui domn Mihai .. Da intr-adevar aveti dreptate nu doar in Romania sunt pedofili , proxeneti , camatari si tot felul de ranguri .. dar sunteti ROMAN , comentati pe o pagina de ROMANI ; nu uita de unde ai plecat !!! Discutia noastra a degenerat cam mult , dvs nu faceti altceva decat sa va legati de cate un cuvintel oricat de mic ar fi el , dar neplacut pentru contactul dvs vizual . Cum de altfel va luati si de dna Rody ca a spus incuiati si incercat oarecum sa o incriminati ca vezi domne’ de la tarani vin produsele , daaa MARE DREPTATE aveti , o invitati la o discutie despre otravurile din magazine , nu aveti altceva de facut oare , in loc sa degenerati alte subiecte , pentru ca subictul cu pricina va lipseste , daca vreti morțiș sa vedeti filmarea sau poza , mai bine mergeti in acea comuna sa il vedeti live si i-ati da lui un glont in cap , nu mie ca denigrez acea persoana , ma consider o persoana cerebrala , care nu tine cu astfel de persoane , daca dvs incurajati asa ceva , nu pot spune decat ca va admir foarte mult pentru devotament , cu siguranta in sufletul dvs exista asa persoana , dar probabil nu va puteti expune ca cel din ziar ! Dar zic CURAJ ca sa puteti fi si dvs pe prima pagina in ziar . Aveti ceva bun de urmat si de invatat de la astfel de oameni domnu’ Mihai ?
Scutul jos... bastonul sus !:
(24 Mai 2023, 10:46)
Daca avea bani,ii arata. Asa ca omul prezinta situatia actuala a romanului :in c#&@l gol ! Dealtfel un bolnav daca asta e manifestrea lui,conteaza mai putin ce a lucrat.Jandarmeria a avut angajati artisti sau bijutieri? Deja vedem bolnavi mintali in strada fosti intelectuali,oameni cu carte...Depresia nu doare.
Nimeni :
(24 Mai 2023, 10:06)
Pronume de politete , dar la majoritatea romanilor lipseste acest pronume de politete , cum de altfel si la dvs . Chiar nu am ce sa mai discut pe tema asta cu dvs , ca va fac master ; incepeti sa invatati putin cu fiica dvs si mai bine ati proteja-o , nu sa veniti dvs asa iscusit pe aceasta pagina sa va aratati mari si tari . Imi este mila de sotia si copilul dvs.
Nimeni:
(24 Mai 2023, 09:58)
Ma faceti sa si rad Dle Mihai Pistolaru’ ( Securist sau Lunetist ? ) . Cred ca mi-ati dat si chef de munca gandindu-ma doar la glontul promis .. cautati-l daca tot sunteti atat de interesat de GUNOIUL respectiv , asa cum l-ati descris .. daca detineam filmarile picante , cu siguranta le nu vi le trimiteam doar dvs pe email , le puneam sa le vada toata lumea .. Si inca ceva care ar trebui sa va preocupe , doar pentru cunostintele dvs de domn polindicos , cand vorbiti cu cineva pe care nu cunoasteti , vorbiti la persoana a 3-a ( dle , dna , dansul , dansa , etc ) . Mai puteti mana pe Abecedar-ul ala , a naibii ea de lb romana , ca la gloane nu va intrece nimeni !!!! Chiar credeti ca nu am ce face decat sa ma contrazic cu dvs pe un om pe care nu il cunosc , pur si simplu comentariul dvs a jos jostnic si inca sunt in continuare , lasa de dorit exprimarea dvs de parinte .
Mihai:
(24 Mai 2023, 01:07)
Doamna Rody, Incuiatii de la țară sunt oamenii care va pun mancare pe masă, incuiati de cei carora nu le mai ajunge pamantul si averea. Vreti sa discutam un pic de produse din magazine si otravurile din ele?
Mihai:
(24 Mai 2023, 01:00)
Mailul ca sa imi trimiti linkul. Nu stau sa caut prin toate gunoaiele de pe internetul asta
Mihai:
(24 Mai 2023, 00:59)
Doamnă, asemenea indivizi sunt înlăturați de societatile in care traiesc, stiu cu siguranta ca va fi si cazul lui. Prietene nimeni, trimite-mi linkul unde pot fi vazute acele imagini. Proxeneți, pedofili si homosexuali nu are doar Romania si psihologia inversă nu tine cu mine si cu atat mai mult faptul ca se vorbeste despre asta nu ajută pe nimeni Sunt oameni care simt si stiu niste lucruri inainte sa se intample. [email protected] Daca fiica mea a ajuns in ipostaza aia, cu mana pe inima iti spun ca o sa iti dau nu doar numele meu cand ne vedem ci si un glont in cap. [email protected]
Rody:
(23 Mai 2023, 23:40)
Da madame Mary , sunt ziaristi , oameni profesionisti , cu facultate si master , nu incompententi si agramati , care dvs ii incurajati prin comment-urile voastre , care nu iti arata nimic pe strada , te pun la curent cu stirile cu asa zisi oameni care ar trebui sa te apere , cu pregatiri scolare si specializari in domeniu , spunem JANDARMERIE , nu spune PEDOFILI ! Avem pretentia sa mergem in parcurile Sloboziei cu copiii si sa fim linistiti , sa nu mai apara cate un dezbracat facand lucruri obsecene in fata copiilor nostri , din zonele rurale provin toti incuiatii , la puscarieeee cu voi , acolo nu o sa mai aveti curajul sa va aratati c.ru , ca ramaneti fara el in secunda 2 !!!
Mary mary:
(23 Mai 2023, 23:27)
Bravoo, Independentul!! Asfel aflam și noi tot ce mișcă in județul nostru!!! Pentru Mary.. sa știi ca asta ar trebui sa preocupe in primul rând justiția.. poliție, parchet, protecția copilului și alte instituții abilitate sa scape populația de asfel de mizerii, ca om nu pot sa îl numesc pe unul care face așa ceva unor copii!! A mai fost și jandarm, gunoiul!!! Face instituția de ras!!
Nimeni :
(23 Mai 2023, 22:51)
Dle Mihai , asa cum v-ati trecut la NUME , in ziua de azi tehnologia a evoluat , pe la dvs nu prea a trecut ( bine ca avem IPhone si pietre in burta ) , filmarile sunt stocate , le poti viziona de cate ori vrei , probabil asa au si domnii care au dat imaginea , imaginea este blurata , pentru a nu ii vedea nimeni intimitatile , asa cum probabil doreati sa vedeti , procesele continua , daca vreti amanuntit , sa va puna cineva o vorba buna la fostul jandarm ; dar stiti vorba aceea romaneasca “ nu iti baga nasul in cur..tea ( vecinului ) domnului din imagine “ , exact asa ati procedat dvs ; ati comentat doar sa va aflati in treaba , ca nu puteati trece cu vederea o asemenea “ bârfă “ cum este prin Londra , Franta ( traseul care il urmati vara sa mergeti in tara natala ) . Daca stirea a fost scrisa negru pe alb , a fost scrisa din alte motive , ca de exemplu toti oamenii din acel sat/comuna si satele/comunele din imprejurimi sa aibe grija de copiii lor ; v-ati expune copiii la un asemenea comportament ? Vi se pare ceva de admirat , un exemplu , parca , parca v-ati arata si dvs bijuteriile .. ha ha ha ! Ce au ajuns romanii sa faca .. sa incurajeze toti ratatii ! Uita-te-te in jurul tau si MANIEREAZA-te ; se presupune ca omul iesit din Romania vine mai cizelat acasa , manierat , educat ..