Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Un Baboi de extremă dreapta

Urmașii lui Zelea Codreanu sînt printre noi

Un Baboi de extremă dreapta

Este urmaș al lui Corneliu Zelea Codreanu și candidat pentru funcțiile de consilier local și județean. Se numește Marian Baboi, este profesor și candidează la cele două funcții din partea Partidului «Totul pentru țară». Formațiunea pe care o reprezintă își are originile în mișcarea legionară, iar la nivel județean are doar cinci membri cu tot cu președintele Baboi... Independent a reușit să afle care sînt viziunile sale politice...

-Două lucruri pe care intenționați să le schimbați în Slobozia?
-La nivelul Sloboziei, în primul rînd aș dori să dispară corupția. Totodată, aș dori să introduc austeritatea în bugetul local pentru că se plătesc foarte mulți bani pe lucruri de nimic...
-Ce le veți oferi cetățenilor Sloboziei dacă veți fi ales consilier local?
-Noi nu putem promite cum promit celelalte partide că vă dăm, vă facem, mărim pensii. Noi putem oferi doar corectitudine și dreptate pentru fiecare cetățean. Eu cred că un cetățean care vrea binele copilului său ar trebui să voteze cu astfel de partide care chiar doresc binele comunității.
-De ce trebuie să vă voteze ialomițenii?
-Diferența dintre un legionar și un om al partidelor este faptul că omul partidelor se gîndește la ce poate el cîștiga dacă intră în politică. În schimb, un legionar spune ce pot face eu prin jertfa mea pentru acești oameni.

11 Mai 2012, 16:41 (42789 vizualizări - 39 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Dumitrascu Razvan:
(3 Iulie 2012, 23:06)
Succes domnu diriginte,sa aveti parte de voturi ca le meritati din plin.Om de nota 11,asta este parerea mea.
Dan:
(25 Mai 2012, 14:31)
Felicitari !
  Nu te da batut.
Rex:
(19 Mai 2012, 20:21)
NIHIL SINE DEO!
Marian:
(19 Mai 2012, 14:12)
Traiasca Legiunea si Capitanul !
Cu Dumnezeu inainte!
Mota:
(19 Mai 2012, 12:26)
Dl Ion,
  Este posibil ca odata cu legionarii sa vina Mantuirea!
ION:
(18 Mai 2012, 17:13)
Am incurcat-o...legionarii ne mai lipseau in Slobozia! Vine Apocalipsa. Ne dau si adresa de e/mail.
Atat asteapta adolescentii cu minte beata!
florentin ion:
(18 Mai 2012, 17:07)
Traiasca Legiunea si Capitanul !
TpT:
(18 Mai 2012, 16:53)
 
Filiala Ialomita.
tptialomita@yahoo.ro
andy:
(17 Mai 2012, 10:00)
dl. costache caravana, cred ca stati destul de prost cu percerptia si mai ales cu dualitatea unei confruntari argumentata mai mult sau mai putin pe informatii istorice reale sau nu.  avand in vedere injuriile, pe care le-ati reprodus la adresa mea , v-a descalifica total ca fiinta bipeda care se presupune ca este in capul lantului trofic.
cred ca am dat prea multa importanta acestui subiect, miscarea legionara, care sper sa nu aiba nici un fel de succes, avand in vedere ca poate fi reprezentata de indivizi de un inalt nivel calitativ-cultural-educational ca si dumneavoastra.

Costache Caravana:
(17 Mai 2012, 07:18)
Pentru Sorin aka Andy:
 Am impresia ca Sorin este acelasi cu Andy. Se adresa lui si vad ca ii sari in aparare.  Ce vrei nu stau bine cu lb. romana. Totusi Iti multumesc pentru critica ta. Dar mai bine uitate la barna din ochii tai si lasa paiul . Tu esti cunoscator al ML ? Mah sa fie. Eu am impresia ca esti botezat cu briciul. Numai unul din astia   termina cu Mucles! Asa ca Mazel tov!
Proverbul spune: Caravana trece iar caini... tu nu latri, esti doar un vierme.
Florentin Ion:
(15 Mai 2012, 16:55)
Dupa revolutie,tot poporul roman credea ca odata cu moartea lui Ceausescu s-au  sfarsit chinurile pe care le-am indurat cu totii. S-au perindat la guvernare diferite partide,care ne-au promis ca o s-o ducem cat mai bine.Au fost la guvernare partide cu traditie in viata politica,PNT-CD,PNL,PSD,PDL, care nu au facut altceva decat sa se imbogateasca in timp ce oamenii de rand au saracit mai tare decat in timpul regimului comunist, Partidul Totul Pentru Tara , pune mai presus de orice interesele oamenilor,pe care aceasta tranzitie ,, Iliesciana-Tapeniana-Marianiana'' care  au distrus Romania , si a  privat oamenii de o viata demna sa renasca in noi spiritul mandriei de a fi roman, de a iubi aceasta tara si acest popor, care  isi merita locul in marile popoare ale lumii.Sunt un om care isi iubeste tara, si poporul, familia.Sunt mandru ca sunt roman si fac parte din PARTIDUL TOTUL PENTRU TARA , care sunt urmasii legionarilor lui Corneliu Zelea Codreanu care au fost prigoniti de tote regimurile politice, fiind discreditati ca poporul sa nu afle adevarul despre cei care si-au varsat sangele pentru credinta lor in neamul romanesc.
eu:
(15 Mai 2012, 14:12)
 MULT SUCCES MARIANE !, SE VEDE DUPA FATA CA ESTI UN OM  DEOSEBIT
elena :
(15 Mai 2012, 10:21)
Mult succes Marian ! tine-o tot asa . esti un tanar reprezentant al partidului si ai toate sansele sa realizezi ceva!
SORIN:
(14 Mai 2012, 09:23)
Uitați și voi, dragi postaci, cum unul Costache dă drumul la "Caravana" greșelilor gramaticale. Oare, băi, d'alde Caravana, nu puteți să vă citiți textele înainte de a le posta?!
Mișcarea Legionară a fost și rămâne un fenomen demn de studiat mai profund, fără prejudecăți de nici un fel. Orice s-ar spune, exceptând excepțiile, legionarii au fost adevărați patrioți, oameni cu știință de carte și frică de Dumnezeu, bine'nțeles având uscăturile lor, ca orice pădure. Aprecierea nu poate veni DECÂT din partea cunoscătorilor, eu nenumărându-mă printre ei, așa că,
MUCLES!!!  Nu pot decât să felicit curajul d-lui Baboi de a se confrunta cu neștiutorii tupeiști. Succes!!!
Costache Caravana:
(14 Mai 2012, 08:13)
Pentru cel care se ascunde sub id de Andy:
Nu tot ce zboara se manaca. Asa faci tu acuma.  Chestiunea cu definitia din Dex este scrisa de urmasi celor care au venit cu T-34 in 1944.  Ce ati scris pana acum se numeste rea vointa sau ignoranta. As putea spune ambele. Cum in ziua de azi nu e de bon ton sa fii nationalist si mai bine sa faci pe "idiotul util" (acele persoane care simpatizau cu ideiile marxiste-leniniste si faceau propaganda coumunistilor, denumire data de Lenini ), eu zic ca-i mai bine sa te duci sa te  mai documentezi din toate partiile. Asta daca vrei sa faci pe neutru. Insa nu prea cred.
Poate cu dupa ce manaci atat... si o sa primesti bani de la ce scrii sa nu uiti sa iti cumperi niste hartie igenica ca sa te stergi la gura. Aviz amatorilor de corectiudine politica.
Asa ca iti trimit un:  Mazel tov! Pardon... Noroc Bun! Si spor la descoperirea apei calde!