Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Gest extrem

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Caz șocant la Fetești. Un polițist din cadrul Serviciului Transporturi Feroviare Ialomița a vrut să-și ia zilele. Bărbatul se afla în timpul serviciului și s-a împușcat în cap cu arma din dotare. El a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat de urgență la un spital din București. Agentul șef Sorin Alexandru G., în vîrstă de 42 de ani, intrase la serviciu în dimineața de duminică, 27 iulie 2014 . Polițistul a mers în zona UniferTrans, care aparține de triajul CFR Fetești, a scos pistolul pe care-l avea în dotare și a încercat să se împuște în cap. Bărbatul a căzut la pămînt fără suflare și a fost observat de superiorul său, șeful postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești. Acesta a chemat de urgență ambulana, medicii constatînd faptul că are funcții vitale. Pentru a-i salva viața, s-a solicitat intervenția unui elicopter SMURD de la Constanța. Specialiștii l-au transportat de urgență la Spitalul Floreasca din București. Agentul șef Sorin Alexandru G. lucra în cadrul Serviciului Transporturi Feroviare din anul 1995.

UPDATE 1 Surse din cadrul anchetei ne-au precizat că depresia polițistului s-ar fi produs ca urmare a unor probleme familiale. Adăugăm că starea polițistului este foarte gravă, următoarele ore fiind cruciale pentru subofițerul Sorin Alexandru G.

27 Iulie 2014, 08:05 (14718 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Fetești: Un polițist a refuzat să primească șpagă
Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Comentariile cititorilor:


dottore:
(29 Iulie 2014, 20:02)
Multe frustrari aduna site-ul asta pe forum. In loc sa ne rugam pentru viata amaratului care si-a zburat creierii stam s-o barfim pe Cati, asistenta cu pile. Mai oameni buni, decat sa va varsati amarul aici, mai bine mergeti la Politie, Parchet sau DNA si depuneti plangeri. Asa se poate rezolva intr-un fel situatia. Eu nu inteleg cum moderatorii site-ului aproba astfel de comentarii. E trist! E dezumanizant si e strigator la cer! Iar pentru colegele carcotase sau invidioase, n-am decat un singur mesaj: daca n-aveti loc de Cati stati fetelor inghesuite. Si daca sunteti destepte face-ti-o de panarama direct in fata, luati o galatea cu noroi si turnati-o direct in cap sa simta si ea ceva. Cu barfele astea ieftne de mahala virtuala nu rezolvati nimic. Pe Cati o s-o doara fix in vulva :D
Ene:
(29 Iulie 2014, 14:42)
Sinucigași e soțul lui Basarab?!
A T I st:
(29 Iulie 2014, 14:22)
De acord cu Mariana si cu Marcela asa este dar aveti impresia ca se rezolva ceva?la ce haos e in Spital credeti ca ia careva in seama nemultumirile noastre?stiti zicala cainii latra,ursul merge ?mai ales pe Cati nu o intereseaza asa cum a i spus ca are pile si nimeni nu se baga pe ea,dar pilele ei ar trebui sa vada cu ochi mai buni realitatea acolo unde lucram nu este timp pt telefoane in orice moment,uite exemplu Un pacient trebuia aspirat iar ea era cu tel intr-o mana si cu sonda in alta si mai si radea pana a luat-o apartinatorul de nu a mers ce crede ea ca daca noi nu-i spunem anumite chestii noi nu le stim?ba da dar nu ne intereseaza ea nici ca om iar ca si colega nici atat.
ionela:
(29 Iulie 2014, 14:05)
lolll....domnule vio dar nu sunteti si psiholog acum? sau nu stii ce inseamna sa ai prb.de personalitate? daca nu mai citeste si dupa aceea vb.... iar sa judecam este usor si sa arunci cu noroi intr-o institutie....dar atunci cand esti in interiorul ei stii ce inseamna si cate vezi zi de zi.....sau ca nu ai casa,masa si poate iti vezi familia din an in paste....asa ca domnule vio sa vb. cei care lucreaza in acest domeniu nu unul care nu stie cu ce se mananca
marcela:
(29 Iulie 2014, 12:45)
Subscriu cele relatate de Mariana ma bucur mult ca ai reusit sa-i dai peste nas acelei mumii de femeie care nu isi mai vede lungul nasului ce frustrare sa ai sa bagi un om integru in magariile ei,stati linistiti oameni buni ca acel politist este un om capabil nu inteleg cum de s a legat la cap tocmai cu rebutul spitalului cu una care habar nu are de profesie toata ziua la oficiu fumeaza,mananca si se uita in stanga si n dreapta dupa ciubucuri.haideti colegi de ce nu spuneti nimic ca de alfel pe la spate stiti sa va dati cu parerea nu mai fiti lasi ca o data si o data tot se va afla adevarul cu ea sa isi aminteasca bine modul in care a intrat pe acea sectie ca a avut relatii pe unul care a fost cu ea si cu ajutorul mamei lui a intrat pe A T I... RUSINE pt ca alti colegi stau cu diplomele in sertare ca nu au posturi....de ce taci managere Berbece??sau si tu ai fost o tura cu ea? nu de alta dar pica usor in plasa ca i place viata femeii.
vio:
(29 Iulie 2014, 11:47)
@ Ionela , ai probleme de personalitate . @MAI, se vede cat de bine sunt facute acele teste , un nebun cu pistol la brau umbla printre noi si la un moment dat a decis sa-si trag un glont in cap.
Mariana:
(29 Iulie 2014, 11:41)
Nu inteleg un lucru si v as ruga sa ma lamuriti..lucrez in Spitalul din Slobozia si din nefericire am o colega intrata pe pile ca altfel nu imi explic la cat este de slab pregatita,aceasta este casatorita dupa multe alte escapade cu un domn politist..nimic deosebit pana acum,dar ea spune in anturajul ei de prietene ca acesta ar avea probleme psihice lucru testat pt ca este in evidentele medicului psihiatru...si atunci despre ce vorbim oameni buni?nu despre spaga si alte interese?Cati Basarab daca ai contraargumente iesi in aparare nu mai face pe victima nu te prinde rolul,si ar fii cazul sa nu l mai bagi in fata pe sotul tau ca am impresia ca cea cu probleme psihice tu esti altfel stiai sa te comporti dar parvenitul il poti duce in cele mai mari metropole ale lumii...tot parvenit ramane.
i0nela:
(29 Iulie 2014, 10:51)
asta rebuie spusa persoanei care a facut asemenea afirmatie..adica vio care crede ca totul se cumpara.......restul stim ca toate se dau corect
ionela:
(29 Iulie 2014, 10:41)
spuneti asta domnului vio care nu gandeste cand vorbeste......
MAI:
(29 Iulie 2014, 09:20)
SA STIE TOATA LUMEA CA TESTELE PSIHOLOGICE IN POLITIE SE DAU CORECT, NICI NU SE PUNE PROBLEMA DE SPAGA
ionela:
(29 Iulie 2014, 07:09)
iar daca lucrezi in Mai ar trebui sa te gandesti inainte de a deschide gura......nu da alta data viitoare s-ar putea sa nu mai dai spaga....rau este sa fi fara caracter si sa nu stii ce implica viata de politist sau jandarm
i0nela:
(29 Iulie 2014, 07:01)
domnule/doamna vio lucrezi cumva in Mai si vorbesti in cunostinta de cauza....sau vorbesti ca sa te afli in treaba....hai sa nu acuzam pe nimeni si sa nu aruncam cu noroi...nimeni nu poate stii ce s-a intampla.......
ionela:
(29 Iulie 2014, 06:47)
domnule/doamna  Vio cumva esti in MAI si stii ceva ....sau doar iti dai cu parerea........hai sa nu vorbim ce nu stim......tu crezi ca in politie sau jadarmerie este ca la scoala de soferi...cand nici nu te duci la teste psihologice....eu cred ca nu trebuie sa judecam pe nimeni sau sa acuzam pe cineva......
ionela:
(28 Iulie 2014, 19:49)
Este un om bun,dar nu se merita sa te omori ptr.o femeie si mai ales una ca ea...toti ne rugam sa se faca bine si sa isi vada copilul mare...atat fosta sotie si copilul se roaga la Dumnezeu sa faca o minune
vio:
(28 Iulie 2014, 19:08)
Testele psihologice mai functioneaza sau se trec cu spaga ca de obicei ? Oamenii care incearca sa isi ia viata au probleme psihice si din cate vad au si arme de foc cu acte in regula .