Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Manasia: Și-a omorât concubinul și i-a dat foc

Manasia: Și-a omorât concubinul și i-a dat foc

UPDATE: Procurorii au o altă pistă în acest caz

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și polițiștii criminaliști au deschis o anchetă într-un posibil caz de omor, petrecut în comuna Manasia. Din primele informații, se pare că o femeie din localitate și-ar fi ucis concubinul, iar apoi i-a incendiat trupul. Oamenii legii se află la fața locului și fac cercetări.

Verificările sunt în curs
Surse judiciare au explicat faptul că femeia este cunoscută cu afecțiuni psihice. După ce și-ar fi înjunghiat concubinul, un bătrân de aproximativ 73 de ani, aceasta i-ar fi acoperit trupul cu o pătură și i-ar fi dat foc. La fața locului se află procurorii criminaliști din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, dar și polițiștii. Organele judiciare au deschis o amplă anchetă pentru a verifica în amănunt împrejurările în care a fost comisă fapta. Trupul victimei urmează să fi transportat la Serviciul de Medicină Legală, pentru efectuarea necorpsiei. Cel mai probabil, suspecta va fi reținută pe bază de ordonanță pentru 24 de ore.

UPDATE Se pare că femeia ar fi fost sub influența băuturilor alcoolice, în momentul în care a comis crima. Organele judiciare au fost alertate de o vecină a suspectei, care a sunat la 112 reclamând faptul că miroase puternic a fum.

UPDATE Surse judiciare au explicat faptul că în cauză s-a deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte a bătrânului de 73 de ani. Anchetatorii susțin că la momentul de față doar analizele medico-legale pot să ofere indicii cu privire la modul în care acesta și-a pierdut viața. Trupul neînsuflețit găsit la fața locului nu prezenta urme de violență. Singura certitudine care rămâne este faptul că respectivul cadavru a fost într-adevăr incendiat.

14 August 2019, 19:09 (4073 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Gelozia l-a împins la crimă
Crimă în comuna Albești

Comentariile cititorilor:


Poc :
(17 August 2019, 10:13)
Cel mult poate fi acuzata de profanare de cadavru.S a gandit in simplitatea ei ca e mai ieftin sa scape de el ars decat cu popa,deranj,priveghi... Romamca cu atitudine! Daca il congela si il scotea doar nitelus la geam,incasandu i pensia mult si bine...?
Butoiul:
(15 August 2019, 08:24)
Doamne! Dacă n-ar fi de plâns, sigur ar fi de râs! Alcoolicii dracului! Oricum, Manasia va deveni celebră iar Ialomița nu mai avea nevoie de încă o imbecilă!!! Atitudine imitativă, să nu jignim maimuțele! !
Barbu:
(14 August 2019, 23:30)
Gata psihoza! Nebunie generală! Butoi să ai, și gata! Caracal, fraților! Doamne, românii din Ialomița sunt cei mai plini de inițiativă..
Eu:
(14 August 2019, 20:54)
Mai multe neadevaruri: nu e concubin, nu are 50 ani(între 60 si 70 ami), și nu se stie daca la omorat ea sau nu, inainte de a-i da foc.
Perieți:
(14 August 2019, 19:46)
Probleme psihice! Eu cred că CARACAL, atât de mediatizat, a dat idei. Căca...Să vedeți numai ce va mai fi, dar nu se vor mai afla!