Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

UPDATE Două cazuri de infecție cu noul Coronavirus la Primăria Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat luni, 7 septembrie a.c., o anchetă epidemiologică la Poliția Orașului Țăndărei. Decizia a fost adoptată după ce în cadrul instituției au fost confirmate două cazuri de COVID-19. Este vorba despre comandantul Poliției Țăndărei și un subordonat al acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale.

Măsuri dispuse de autorități Atât comandantul Poliției Orașului Țăndărei, cât și subordonatul acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale, au simptome ușoare de boală și se află în prezent în izolare la domiciliu. Mai mult, se pare că și adjunctul Poliției Orașului Țăndărei este în momentul de față suspect de COVID-19, acesta anunțându-și superiorii din cadrul IPJ Ialomița cu privire la faptul că se simte rău. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dispus luni, 7 septembrie a.c., demararea unei anchete epidemiologice la Țăndărei, dar și desfășurarea unor lucrări de dezinfecție. De asemenea, tot luni, 7 septembrie a.c., a fost confirmat al doilea caz de COVID-19 în cadrul Primăriei Slobozia. Primul a fost depistat în urmă cu o săptămână, ocazie cu care s-au executat lucrări de dezinfecție în toată instituția.

7 Septembrie 2020, 15:15 (2663 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Comentariile cititorilor:


Harap alb:
(8 Septembrie 2020, 15:37)
Bea o tuica, face galgara cu putin sapun si îi trece, exact cum trec infractori prin sediile sectiilor de politie. Salut sefu, m-ai vazut, pa am plecat, sunt autor necunoscut. Saracu de el ce frica ii este.
tratat cu tratament:
(8 Septembrie 2020, 08:39)
Ce investigatii criminale face biroul ala de la Tandarei ? Hai ca e tare, investigatii criminale la Tandarei !!!! 
Aolo:
(7 Septembrie 2020, 19:24)
care "noul Coronavirus"  ca aproape face un an si deja toti ne-am obisnuit cu el