Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Teculescu, instalat cu «viteza luminii»

Teculescu, instalat cu «viteza luminii»

Mădălin Teculescu, fost primar al comunei Sf. Gheorghe și fost subprefect al județului Ialomița, a fost instalat în funcția de prefect vineri, 2 octombrie 2009. În prezența părții democrat-liberale a directorilor de deconcentrate, precum și a unor primari PD-L, apoliticul Teculescu a fost uns oficial de secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Marian Hoinaru. Evenimentul s-a desfășurat cu «viteza luminii», în sensul că întreaga procedură a durat cîteva minute. Teculescu, normal, și-a trecut în revistă CV-ul impresionant doar pentru cei prezenți, cei prezenți l-au aplaudat pe domnul cu CV-ul, iar CV-ul l-a luat la Guvern Hoinaru pentru a-și justifica deplasarea în teritoriu. Cel mai palpitant moment a fost rătăcirea în declarații a fostului-actual-viitor subprefect Gigi Petre, ce a ținut să amintească audienței că îl așteaptă și pe cel de-al șaptelea prefect căruia să-i ureze «Bine ați venit!». Căci, să vă spunem că Gigi Petre a slujit Prefectura sub comanda următorilor: Ilie Virgil, Cazacu Marinică, Ion Dumitru, Teia Caramitru, Alecsandru Știucă și... Mădălin Teculescu. Deci, șase. «Veniți de luați lumină!» Adică, experiență de la Gigi. Supraviețuitorul Gigi Petre.

2 Octombrie 2009, 16:23 (13605 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Geronimo:
(4 Octombrie 2009, 17:44)
Si inca ceva legat de noul prefect. Dintre toti prefectii de pana acum el este singurul care are mult bun simt. Sper sa-si pastreze acesta calitate.
adelante:
(3 Octombrie 2009, 11:59)
geronimo misteriosu :-(
Geronimo:
(3 Octombrie 2009, 11:34)
...daca vrei sa pastrezi misterul, nu spune niciodata tot ceea ce stii...
adelante:
(3 Octombrie 2009, 08:00)
ca bine le mai stii tu pe toate, geronimo.poate ne raspunzi si cu (fosta?) sotie a deputatului neacsu ca e lumea nelamurita!
Geronimo:
(3 Octombrie 2009, 07:56)
Teculescu nu este un baiat prost. Dar una e sa administrezi o comuna ca Sf. Gheorghe, una e sa administrezi un judet intreg. Dar sa nu uitam ca el a ajuns aici pentru ca asa a vrut Cazacu, atunci cand a vazut ca pe Babageanu nu-l putea manipula. Gandirea acestuia e simpla: are nevoie de un caine credincios care sa nu muste mana celui care-l hraneste. Deci nu strica sa ne reamintim periodic, ca deciziile luate de Teculescu, de acum incolo, nu sunt de fapt ale lui. In rest, poza mi se pare sugestiva. El e inca uluit de ceea ce i se intampla.
yuri:
(3 Octombrie 2009, 06:08)
ce poza semnificativa... Asa o fi stat si in asteptarea functiei, cu gura deschisa, sa vada lumea ca nu i-a mancat pisica limba?
adelante:
(3 Octombrie 2009, 05:43)
poate o merita si omuletul asta politic o asemenea functie...