Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

Organizați PSD vs Prefectura Ialomița

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

PSD Ialomița a demarat joi, 11 noiembrie, o campanie împotriva prefectului Mădălin Teculescu. Într-o scrisoare publică adresată mass-mediei locale, prefectul este acuzat de «grave încălcări ale atribuțiilor de serviciu, abuz de funcție și necunoaștere a legii». Scrisoarea, pe care o reproducem integral, este semnată de președintele PSD, Silvian Ciupercă, în calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul Gabi Ionașcu, în calitate de președinte al Ligii Primarilor PSD din Ialomița, primarul din Țăndărei, Vasile Sava și Lucian Corlău, primarul comunei Vlădeni, în calitate de președinte al filialei ialomițene a Asociației comunelor din Romînia.
Acuzațiile, cele mai grave din istoria relațiilor dintre autoritățile publice și Instituția Prefectului, au un evident substrat politic. Reamintim că Mădălin Teculescu a fost, pînă în urmă cu cîteva luni, primar PD-L la Sfîntu Gheorghe, iar ieșirile publice la rampă în calitate de prefect au deranjat vădit filiala locală a PSD. Una dintre cele mai cunoscute acțiuni ale prefectului Mădălin Teculescu se referă la solicitarea de reanalizare a probelor de apă din sursa subterană, investiție cu care PSD Ialomița a cîștigat la Slobozia fotoliul de primar în 2008.

Scrisoare deschisă adresată Prefectului Județului Ialomița,
Domnul Petru Mădălin TECULESCU

Fraza de început a «Tematicii de control privind verificarea modului de respectare a prevederilor legale de către autoritățile administrației publice locale» pe care ați aprobat-o și ați transmis-o tuturor autorităților administrației publice locale din județul Ialomița este un monument de ignoranță juridică și mărturia unor grave intenții de abuz în serviciu.
Fraza pe care o incriminăm este următoarea: «Controlul direct asupra activităților administrației publice locale se va executa pe baza unui grafic aprobat de Prefect...».

De ce faceți confuzie, domnule Prefect, între activitatea administrației publice locale și verificarea legalității actelor administrative ale administrației publice locale?
De ce credeți că activitatea de curățire a străzilor și a parcurilor prin măturarea frunzelor trebuie verificată de către Direcția juridică, contencios administrativ și relații cu publicul din cadrul Instituției Prefectului?
De ce credeți că discuțiile Președintelui Consiliului Județean, ale primarilor, consilierilor județeni și locali cu cetățenii trebuie verificate ?
De ce credeți că pregătirea și fundamentarea deciziilor administrației publice locale trebuie controlate?
De ce credeți că autonomia locală este o formulă lipsită de sens, iar funcționarea autorităților alese ale administrației publice locale trebuie controlată?
De ce jigniți cetățenii care au ales pe cei mai credibili semeni ai lor în Consiliul Județean, consiliile locale și în funcții de primari, considerînd că aleșii lor trebuie controlați?
De ce nu ați învățat din exercițiul funcției de primar pe care ați deținut-o atîta timp că esența funcționării vieții publice în democrație este asumarea respectării legii și nu controlul?
De ce nu doriți să funcționeze principiul separației puterilor în domeniile reglementate de Legea administrației publice locale?

Temeiul acestor întrebări rezidă din următoarele observații asupra «Tematicii de control»:
Prefectul județului nu are specificate atribuții și competențe în niciun act normativ de verificare a transpunerii în practică a următoarelor norme juridice:
-Legea nr. 52/2003 privind transparența decizională;
-O.G. nr. 27/2002 privind reglementarea de soluționare a petițiilor, cu modificările și completările ulterioare;
-Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public, cu modificările și completările ulterioare.
De asemenea, nu aveți competența, domnule Prefect, de a verifica modul în care își îndeplinesc atribuțiile de serviciu și nu puteți sancționa funcționarii publici din cadrul aparatului de specialitate al președintelui Consiliului Județean sau al primarului, cu excepția secretarilor localităților din județ.

În ceea ce privește competența punerii în aplicare a prevederilor Legii nr. 15/2003, privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuințe proprietate personală, aceasta revine consiliilor locale care pot stabili criterii în vederea atribuirii în folosință gratuită a terenurilor disponibile. Prefectul județului poate să verifice doar legalitatea hotărîrii consiliului local prin care se aprobă aceste criterii suplimentare de acordare a terenurilor în folosință gratuită către tineri, dar nu are niciun fel de competențe în a verifica modul de atribuire a terenurilor și destinatarii acestor terenuri.

Referitor la încercarea dumneavoastră de a controla aplicarea prevederilor Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 54/2006 privind regimul contractelor de concesiune de bunuri proprietate publică, trebuie menționat faptul că în cuprinsul actului normativ respectiv se specifică foarte clar la art. 65 că «direcțiile generale ale finanțelor publice județene realizează verificarea concesiunilor de bunuri proprietate publică de interes local», iar persoane împuternicite din cadrul acestor instituții constată contravențiile și aplică sancțiunile menționate în această ordonanță de urgență a Guvernului.

Vă depășiți, domnule Prefect, de asemenea, atribuțiile legale în momentul în care vă propuneți să controlați dosarele de achiziții publice în conformitate cu prevederile Ordonanței de Urgență nr. 34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii. Instituția publică abilitată să controleze derularea procedurilor de achiziții publice, să constate contravențiile și să aplice sancțiuni în această materie este Autoritatea Națională pentru Reglementarea și Monitorizarea Achizițiilor Publice conform prevederilor art. 295 din actul normativ anterior menționat și nu Instituția Prefectului.

Prefectul județului este, de asemenea, în postura de a comite un abuz în momentul în care dorește să controleze modul de aplicare de către autoritățile administrației publice locale a prevederilor Hotărîrii Guvernului nr. 264/2003 privind stabilirea acțiunilor și categoriilor de cheltuieli, criteriilor, procedurilor și limitelor pentru efectuarea de plăți în avans din fonduri publice, republicată, deoarece nu are competențe în această materie, responsabilitatea revenind Curții de Conturi și Camerei Județene de Conturi Ialomița care potrivit Legii nr. 94/1992 «exercită controlul asupra modului de formare, de administrare și de întrebuințare a resurselor financiare ale unităților administrativ-teritoriale, asupra modului de administrare a patrimoniului public și privat al unităților administrativ-teritoriale de către instituțiile publice, precum și concesionarea sau închirierea de bunuri care fac parte din proprietatea publică, etc».
Președintele Consiliului Județean Administrativ și al PSD Ialomița împreună cu membrii Ligii Primarilor PSD din Județul Ialomița, avînd în vedere argumentele anterioare, protestează față de comportamentul și atitudinea abuzivă a prefectului județului Ialomița, care amintește de vremurile de dinainte de 1989, față de încercarea de imixtiune brutală în activitățile autorităților administrației publice locale.

Totodată, vă învederăm domnule Prefect, faptul că doar conduceți serviciile publice deconcentrate ale ministerelor organizate la nivelul județului, dar nu vă puteți substitui acestora și nu le puteți prelua competențele, deși ne putem aștepta ca în perioada următoare, să încercați să instrumentați dosare penale în locul poliției și parchetului, să dați amenzi pentru protecția consumatorilor sau pentru neîncasarea impozitelor locale.
Vă reamintim, domnule Prefect, că atribuțiile care vă revin în relația cu autoritățile administrației publice locale sînt expres prevăzute în Legea nr. 340 /2004, privind prefectul și instituția prefectului, la Art.19, și anume:
d) colaborați cu autoritățile administrației publice locale pentru determinarea priorităților de dezvoltare teritorială;
e) verificați legalitatea actelor administrative ale consiliului județean, ale consiliului local sau ale primarului
Art. 20 Prefectul poate verifica măsurile întreprinse de primar sau de președintele consiliului județean în calitatea lor de reprezentanți ai statului în unitatea administrativ-teritorială și poate sesiza organele competente în vederea stabilirii măsurilor necesare, în condițiile legii.
Conform Legii nr. 215/2001 privind administrația publică locală, printre atribuțiile primarilor figurează și următoarele:
Primarul îndeplinește o funcție de autoritate publică și reprezintă unitatea administrativ-teritorială în relațiile cu alte autorități publice, cu persoanele fizice sau juridice române ori străine, precum și în justiție.
În exercitarea atribuțiilor de autoritate tutelară și de ofițer de stare civilă, a sarcinilor ce îi revin din actele normative privitoare la recensămînt, la organizarea și desfășurarea alegerilor, la luarea măsurilor de protecție civilă, precum și a altor atribuții stabilite prin lege, primarul acționează și ca reprezentant al statului în comuna sau în orașul în care a fost ales.

Prin urmare, Prefectul județului nu are dreptul să controleze și alte aspecte, ci trebuie să colaboreze, după cum prevede legea, cu autoritățile publice locale în interesul cetățenilor și să dezvolte proiecte comune de interes public. Dumneavoastră ați ales în schimb, din rațiuni dictate de partidul pe care îl reprezentați, să ne controlați ca pe vremea lui Ceaușescu și a PCR.
Românii nu mai doresc o nouă dictatură. Ei au ales în 1989 calea democrației și a libertății și nu așa cum ați înțeles dumneavoastră să respectați autonomia autorităților publice locale alese.
Vă atragem pe această cale atenția domnule Prefect asupra faptului că, în conformitate cu prevederile art. 18 din Legea nr. 340/2004, privind prefectul și instituția prefectului, Prefectul și subprefectul răspund, după caz, disciplinar, administrativ, civil sau penal pentru faptele săvîrșite în exercitarea atribuțiilor ce le revin, în condițiile legii.

12 Noiembrie 2009, 18:03 (9916 vizualizări - 5 comentarii)

Comentariile cititorilor:


mircea:
(22 Noiembrie 2009, 10:40)
Domnule Prefect Teculescu, continuati sa monitorizati activitatea administratiilor locale si a celei judetene, astfel incat si cetatenii sa poata sta mai linistiti, nu psd-ul.
nico:
(19 Noiembrie 2009, 16:58)
d-nul prefect sa nu le strice lor linistea dar Ciupersca sa se amestece la Spitalul Judetean si a angajatt-o fara post si fara concurs pe Neacsa de la DSP
ion a lu' miai:
(18 Noiembrie 2009, 11:42)
D-le prefect, am incredere in dvs. Pe ei, pe mama lor. Prea si-au luat-o in cap.
popescu:
(17 Noiembrie 2009, 07:28)
e bine ca se gaseste cineva care sa-i ia de gulerul lor alb de competenti
pedro slobozia:
(15 Noiembrie 2009, 08:28)
intrun cuvant d-le prefect ati incalcat legea cand ati indraznit sa tulburati linistea cuibusorului psd-pcr din judetul nostru pe care lau acaparat aceasta clica si lau distrus dupa bunul plac.de ce indrazniti sa-i deranjati de la faptele lor marete?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 25 Aug 2026
383 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 95 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3039, cu 95 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 15:05
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a elaborat procedura de aplicare a acordării eșalonării la plată

Agenția Națională de Administrare Fiscală a elaborat proiectul de ordin al președintelui ANAF pentru aprobarea procedurii de aplicare a acordării eșalonării la plată de către organul fiscal central. Modelul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:25
(5092 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un bazin cu reziduuri

Un incendiu a izbucnit la un bazin metalic aflat în curs de dezafectare, în care erau depozitate reziduuri de prelucrare acizi grași. Incendiul s-a produs la o firmă din Slobozia. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:20
(2782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Controale ale ITM Ialomița

În luna octombrie 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, în domeniul Relațiilor de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția Muncii ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 22:20
(2032 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Sudiți!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista joi, 12 noiembrie 2020, în intevalul orar 8,30-16,30, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 19:10
(3178 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 76 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2944, cu 76 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:05
(2981 vizualizări - 0 comentarii)


Librăria Humanitas «Cartea pe Roți» ajunge în Urziceni

Vineri, 13 noiembrie 2020, Librăria Humanitas «Cartea pe roți» ajunge la Urziceni (vizavi de Biblioteca Municipală Urziceni, între Parcul Teoharie și Catedrala «Sfinții Împărați Constantin și Elena»). ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:00
(1748 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Un tânăr de 26 de ani a fost la un pas de moarte după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea pe câmp. Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie a.c., în zona localității ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 14:05
(3008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani accident


Țăndărei: Polițistă și jandarm, agresați de un șofer recalcitrant

Un tânăr, de 32 de ani, din orașul Hârșova s-a ales cu un dosar penal pentru «infracțiuni la regimul rutier» și «ultraj». Astfel, în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., acesta a fost oprit în trafic ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 18:00
(3716 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat de 49 de ani, găsit fără suflare în propria casă

În ziua de marți, 10 noiembrie a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru deblocarea accesului într-o locuință din municipiu. În momentul în care au reușit să pătrundă în respectivul imobil, aceștia ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:45
(2657 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Neatenția era să-l coste viața

În seara zilei de luni, 9 noiembrie a.c., în jurul orelor 21,00, pe raza orașului Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a unui pieton. Din verificările efectuate a reieșit că în ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:15
(2590 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 10 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2868, cu 28 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 15:05
(3015 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 70 de ani, găsit mort în propria locuință

Marți, 10 noiembrie 2020, în jurul orei 8,40, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la o garsonieră din Slobozia. La locul solicitării s-au deplasat de urgență pompierii ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 11:15
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificări cu privire la desfașurarea procesului muncii și organizarea programului de lucru

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița informează angajatorii că în Monitorul Oficial nr. 1042 din data de 06.11.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență a Guvernului României nr. 192 care aduce modificări ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 19:25
(4236 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Soarelui din orașul Țăndărei

Luni, 9 noiembrie 2020, conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Soarelui din orașul Țăndărei/Ialomița, a suferit o avarie, motiv pentru care RAJA SA a fost nevoită să sisteze ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 18:45
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, rata incidenței cazurilor de COVID-19 a ajuns la 7,53/1000 de locuitori

Creștere alarmantă a numărului îmbolnăvirilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia. În momentul de față, incidența cazurilor a ajuns la 7,54/1000 de locuitori. Conform procedurilor, Comitetul Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 15:10
(4902 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 144 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2840, cu 144 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 15:05
(3104 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Un tânăr de 20 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru «zădărnicirea combaterii bolilor» după ce a ignorat măsura izolării la domiciliu. În seara zilei de duminică, 8 noiembrie a.c., acesta ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 23:30
(3111 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 82 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2696, cu 82 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 15:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3194 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3456 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4682 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4473 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3815 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2540 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2074 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2428 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5659 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Mary în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători Anonim! în Avocatul Poporului sesizează încălcarea legii de către Primăria Gheorghe Lazăr Gigel în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Cetatean în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători AlexDan în Avocatul Poporului sesizează încălcarea legii de către Primăria Gheorghe Lazăr Analize apa în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Om al Cetății în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Stupid în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...