Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Gravidă după chiuretaj

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Șocant! O femeie va naște un copil deși a făcut un avort. Toate urmare a unor erori medicale înfricoșătoare. După nou-născuți morți și paciente nenorocite pe viață, un nou caz de aparent malpraxis se «naște» în scutecele secției Ginecologie de la Spitalul Fetești. Povestea dramatică a unei femei nu face decît să demonstreze, încă o dată, că medicina ialomițeană, din punct de vedere al calității, este deplorabilă! Lipsă de profesionalism, erori medicale grave, malpraxis evident, femei și copii victime, sînt doar cîteva caracteristici ale sănătății ialomițene... Iar cazul de astăzi nu contrazice cu nimic aceste constatări.

Ginecologii, Dumnezeii femeilor gravide
Nici nu s-a stins bine ecoul acuzațiilor îndreptate împotriva medicilor Spitalului Slobozia că un alt caz de eroare medicală șochează. Recent ieșită pe tapet dar prea puțin mediatizată, eroarea medicală se află în curtea Spitalului Fetești. Un medic ginecolog este acuzat de o pacientă de malpraxis. Asta după ce femeia a făcut un banal chiuretaj... Și, dacă în cazul Spitalului Județean povestea a prins contur în jurul unei neglijențe medicale ce s-a răsfrînt cutremurător asupra unui copil abia născut, în cazul Fetești se vorbește despre o eroare medicală din timpul unei sarcini. Mai corect, a unei sarcini nedorite.
Anicuța Zamfir este de loc din Bordușani, dar acum este căsătorită în Dragalina. Are 25 de ani și două fetițe, de 5 și 7 ani. Situația financiară a familie Zamfir nu este tocmai fericită, motiv pentru care o a treia sarcină a femeii a fost privită cu reținere, motiv pentru care s-a hotărît să facă o întrerupere de sarcină... «M-am gîndit la dificultățile materiale mai mult. Și am zis să merg la Fetești, că era mai aproape». Așa începe tragedia familiei Zamfir. Scenariul povestit de Anicuța Zamfir pare rupt dintr-o dramă televizată. Totul începe în data de 2 decembrie 2009, cînd femeia, însărcinată în doar cîteva săptămîni, a mers la Spitalul Fetești, unde urma să facă o întrerupere de sarcină. «M-a preluat doctorul Silvius Marinescu. Lucrurile s-au desfășurat normal, mi-a făcut injecția și apoi chiuretajul. Mi-a făcut chiuretaj cu aspiratorul și am avut aceleași dureri. Am simțit cum trage puternic, cum smulge și apoi am încercat să-mi revin. Am plecat acasă...» povestește femeia. Cu speranța că avortul a fost unul reușit Anicuța și-a continuat rutina zilnică a gospodăriei. Numai că, la o lună mai tîrziu, pe data de 20 ianuarie, femeia a început să se simtă din ce în ce mai rău. «Aveam simptome ca și cum aș fi fost însărcinată. Grețuri, vărsături, mă simțeam din ce în ce mai grea» adaugă Anicuța. Și, peste toate acestea, burta tinerei mame începea să capete contur... Într-o primă etapă, femeia a mers la medicul de familie unde, stupoare!, după primele investigații acesta a concluzionat că este încă însărcinată. «I-am spus că în urmă cu o lună și ceva făcusem un chiuretaj la Spitalul Fetești și că existența unei sarcini este absolut imposibilă. M-a trimis la Spitalul din Călărași» adaugă femeia. La Călărași același diagnostic. Sarcină avansată! Iar o ecografie avea să confirme existența unui făt în pîntecele tinerei mame. «Am spus că nu e adevărat. Mă gîndeam cum de e posibil așa ceva!? Doar am făcut chiuretajul...» mai spune femeia. Iar la sănătatea copilului nici nu îndrăznea să se mai gîndească. Pentru necunoscători, deși mai modernă, metoda chiuretajului prin metoda aspirației, folosită în cazul mamei despre care facem vorbire, este una destul de violentă. Prin colul uterin dilatat, medicul introduce un tub flexibil din plastic și, sub presiune, fătul este aspirat...

Mamă fără voie
În stare critică femeia, s-a îndreptat către medicul din Fetești, doctorul Silvius Marinescu, ce îi efectuase așa-zisul avort la cerere... «M-a consultat și mi-a spus că da, sînt însărcinată» adaugă femeia. Iar soluția medicală, pe cît de reală, pe atît de halucinantă, a fost de realizarea unui nou chiuretaj. Numai că, dată fiind vîrsta înaintată a sarcinii, de 14 săptămîni, pentru realizarea unei noi intervenții medicul avea nevoie de semnătura femeii, fiind astfel absolvit de riscurile viitoare. Semnătură de care nu a beneficiat! «Mi-a spus că poate să fie vorba de o greșeală și să fi aspirat altceva decît fătul iar, pentru a mă chiureta din nou, trebuia să dau semnătură. Mi-a fost frică, am doi copii acasă... Ce făceau dacă se întîmpla ceva cu mine?» se întreabă femeia. Drept pentru care a decis să lase sarcina să evolueze natural. Asta după ce i-a depus doctorului ginecolog din Fetești o plîngere la Colegiul Medicilor Ialomița.
Tragedia Anicuței Zamfir nu s-a oprit însă aici. Noi am găsit-o întîmplător pe holurile Spitalului Județean. Femeia era internată, sarcina fiind una cu probleme. «În urmă cu cîteva zile am pierdut sînge. Sînt îngrijorată pentru că nu știu cum e copilul. Nu știu dacă a fost atins de vreun instrument medical sau altceva» spune îngrijorată Anicuța.
Mai grav este că grijile ce o macină zilnic nu sînt departe de realitate. O sarcină trecută printr-un chiuretaj nu poate decît să ridice semne de întrebare chiar și specialiștilor. Cît despre sănătatea copilului, nimeni nu se poate pronunța. «Nimeni nu-mi spune nimic. La ecografie nu se vede exact. Trebuie să ajung la București pentru o analiză a fătului...» adaugă viitoarea mamă. Investigațiile medicale efectuate în Spitalul Județean sînt insuficiente și neperformante, iar analizele amănunțite ce trebuie făcute copilului se pot realiza la unitățile medicale din Capitală. Numai că, la toate necazurile femeii legate de sarcina nedorită, se adaugă și un buget sărac al familiei ce nu acoperă costurile unor investigații de specialitate în acest sens.
Povestea tragică reprezintă doar o demonstrație de neglijențe medicale acute, de erori doctoricești critice și indiferențe periculoase. Și toate acestea într-un sistem sanitar primejdios transformat mai degrabă în cimitir!

5 Martie 2010, 09:16 (122963 vizualizări - 31 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ionela:
(21 Martie 2016, 11:28)
Este un doctor minunat. Vorbeste foarte frumos si iti explica tot ce trebuie. Eu am fost si merg la dansul in continuare. Este cel mai bun doctor. Despre alte spitale se aud numai nenorociri si despre alti doctorii mai ales la cel din Calarasi dar de domnul doctor nu sa auzit nici o data nimic grav. Si de acel spital. Este cel mai bun doctor.
cristina:
(19 Mai 2015, 19:21)
Ma minunez cand ma uit la comentarii!nu stiu cum se intampla sa-i ii luati apararea domnului doctor,eu am intalnit foarte multe fete care au fost nemultumite!eu de cate ori am fost la el nu mi-a dat chitanta pentru nimic,bani ia bagat in buzunar ceia ce nu mi-se pare corect.am fost la el de 5 ori cu aceiasi problema si ce credeti nu-mi trecea cu tratamentul dat ,normal pentru ca ma intorceam si a 2 a oara sa-si bage bani in buzunar,pana m-am lipsit si m-am dus la farmacie si mi-a dat tratament domnisoara farmacista si ce credeti mi-a trecut!nu o sa ma mai intorc in viata mea la el.si haideti sa fim serioase totu doctori sunt ciubucari!si sunt de acord cu doamna marinela cu ce a spus la ultimul com.
hot value miami dolphins snapback nfl hats 06 outlet sale:
(28 August 2014, 11:45)
Foreign Rumor : babyliss Looked as An Essential This afternoon hot value miami dolphins snapback nfl hats 06 outlet sale http://www.trek.es/buy-authentic-nba-jerseys-cheap-from-china/hot-value-miami-dolphins-snapback-nfl-hats-06-outlet-sale.html
Ray Ban Cats Relax RB4126:
(28 August 2014, 11:29)
Air Jordan IX Olive online cheap jordan shoes usa Ray Ban Wayfarer medium mens Ray Ban Tech sunglasses oakley ten sunglasses polished blacksilver iridium Ray Ban Active Lifestyle Solid Sunglasses RB3506 louis vuitton crochet scarves yarn lv tory burch wallet continental Louis Vuitton Q047T4 Tambour Voyagez authentic louis vuitton irene handbag Ray Ban Clubmaster Sunglasses RB2128 lv Fascinante replica jordan retro 10 chicago for sale louis vuitton monogram irene bag buy Air Jordan I Air Jordan Spizike for cheap louis vuitton alma multicolor handbag Air Jordan IX sale cheap air jordan 11 pink snakeskin oakley vault tech pant Ray Ban Cats Relax RB4126 [url=http://www.tanfoam.com/temps/Ray-Ban-Cats-Relax-RB4126-p-248.php]Ray Ban Cats Relax RB4126[/url]
ana:
(26 Februarie 2014, 14:59)
nasu si fina...
Andreea:
(12 Februarie 2014, 16:52)
Buna ziua tuturor!eu am facut un chiuretaj la domnul doctor Marinescu si totul a decurs bine la inceput imi era teama pt ca nu stiam cum este treaba deoarece am fost la prima sarcina si acum imi este teama ca numai pot avea copii pt ca se spune ca primul copil nu trebuie avortat dar ...acum asta este nu il puteam pastra
michaela:
(30 Septembrie 2013, 13:09)
nu mai jigniti degeaba ca eu am fost la domnul doctor marinescu la fetesti si sunt din constanta.este un doctor foarte bun si chiar stie ce face.aici la constanta mi'au zis ca am rana pe col si ma trimiteau la cauterizat si domnul doctor marinescu mia zis k sunt chisturi ma tratat cu pastile si akm sunt foarte bine,sa nu mai zic k de doi ani ma chinuiam sa raman insarcinata si cum mam dus la el sa rezolvat si asta.Asa ca nu mai vorbiti aiurea
Giorgiana:
(29 Iulie 2013, 09:20)
Bai oameni buni asta cu e doctor groaznic ar trebui sa o tineti pt voi.toata lumea care il cunoaste stie ca e un medic f bun.oricine stie ca un medic ginecolog nu face chiuretaje in zi de sarbatoare.si asa e un pacat ca face.dar sa faca in zile de sarbatoare? Pana la urma dak nu va place de el...nu va duceti.cat de explicat explica pe intelesul oricarui prost.nu trebuie sa dai bani sa iti vorbeasca frumos.
Andreea:
(30 Aprilie 2013, 19:54)
Buna ziua sunt insarcinta in 6 saptamani si doua zile am fost aztazi la domnul doctor Marinescu sa fac un chiuretaj si mi-a spus ca nu face pt ca este saptamana mare si nu face in sarbatori.Sunt disperata nu pot pastra copilul si mi-a spus sa revin pe 13 mai.Imi este teama voi vi in doua luni va mai putea sa imi faca?si as plati mai mult la doua luni de sarcina ca la o luna si jumatate?imi e teama sa nu imi ceara mai multi bani
neagu camelia:
(5 Februarie 2013, 16:45)
buna eu sunt multumita de domnul doctor si nu e un ciubucar cum spuneti eu am fost cauterizata si chiuretata de 2 ori ca am avut 2 sarcini pierdute si e un doctor minunat domnul marinescu nu mia spus cat sa ii dau am dat eu cat am vrut si cateodata nu mia luat nici banii si nu mas duce la alt doctor.
niko:
(30 Ianuarie 2013, 21:24)
sunt pacienta dr Marinescu de mai bine de 16 ani si sunt multumita din toate punctele de vedere ceea ce nu pot spune si despre nagbibeda care este un escroc si un dobitoc...in afara faptului ca vb mult prost si fara rost iti ia si pielea de pe tine....pe mine in 2005 pot spune ca m-a nenorocit pe viata contaminandu-ma cu virus C , virus cu care ma lupt si azi....asta ptr faptul ca la vremea aceea  nu dispuneam fff mult financiar incat sa-i fiu pe plac dr. nagbibeda ptr o intrerupere asa ca ma chinuit la maxim pe masa si am avut si 6 sapt hemoragie dupa aceea. deci dr Marinescu este un domn din toate punctele de vedere si cu saracul si cu bogatul.
R.A:
(24 Octombrie 2012, 19:20)
Foarte tare! scz! abia acum am vz ca este un articol din 2010. scuzeeee
R.A:
(24 Octombrie 2012, 19:05)
Stai ca nu inteleg...adica femeia este insarcinata inca din dec 2009 si inca n-a nascut??? cum adica "totul incepe in decembrie 2009" ? voi cand ati intalnit-o pe holul spitalului judetean? fiti atenti la date cand scrieti, mai ales articole de un asemenea impact
mariana:
(6 Iulie 2012, 16:43)
daca mergi ca o vaca in fata unui doctor totusi este un doctor cum vrei sa te primeasca sau vrei sa iti organizeze vreo receptie.eu su t o pacienta a dansului de ani de zile acum locuiesc in prahova dar, de cate ori am ocazia tot la dansul merg. rusine sa va fie
goelife:
(27 Martie 2012, 19:54)
doctorul marinescu este un  nimeni pe aratura

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
02 Aug 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center, pus la dispoziția clienților RAJA Constanța, vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale beneficiarilor. Serviciul funcționează ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 09:25
(3258 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen-limită pentru depunerea cererilor privind subvenția la motorină 2026

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură primește, până la data de 22 decembrie 2025 inclusiv, Cererile de acord pentru finanțare aferente schemei de ajutor de stat pentru reducerea accizei ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 09:00
(26113 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

Telefoanele și faxurile Tribunalului Ialomița și ale Judecătoriei Slobozia sunt indisponibile pentru o perioadă nedeterminată din cauza unei probleme la furnizorul de servicii. 
 Vă puteți adresa instanțelor la adresele de e-mail:

- [email protected] (Tribunalul Ialomița) 

- [email protected] (Judecătoria Slobozia) 

De asemenea, puteți să vă adresați și la sediul celor două instanțe. 

Vă mulțumim pentru înțelegere!

3 Decembrie 2025, 15:30


IPJ Ialomița: Băuți la volan

Duminică, 30 noiembrie a.c., aproape de miezul nopții, polițiștii au depistat un bărbat, de 37 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe Șoseaua București-Constanța, din Slobozia, deși s-ar ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2025, 15:25
(6909 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 260 mii de lei, 24 permise reținute, 36 certificate de înmatriculare retrase

În perioada 29 noiembrie-1 decembrie 2025, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 249 evenimente, 229 dintre acestea fiind sesizate prin intermediul Sistemului Național Unic pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2025, 15:20
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


APIA finalizează plățile în avans pentru Campania 2025: peste 957,455 milioane de euro ajung în conturile fermierilor!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) anunță finalizarea procesului de autorizare la plată pentru plățile în avans aferente Campaniei 2025, care se desfășoară anual în ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2025, 10:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța vor fi închise luni, 1 Decembrie 2025!

RAJA Constanța aduce la cunoștința consumatorilor din întreaga arie de operare că luni, 1 decembrie 2025, cu ocazia Zilei Naționale a României, casieriile ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2025, 14:25
(5849 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Camion încărcat cu uree, în flăcări lângă Stația de Taxare Fetești

ISU Ialomița: Camion încărcat cu uree, în flăcări lângă Stația de Taxare Fetești

ISU Ialomița informează cu privire la faptul că în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2025, un camion încărcat cu 24 tone de uree a luat foc. Incendiul s-a produs în zona Stației ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2025, 09:30
(17990 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 63,64 milioane de lei în perioada ianuarie-octombrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2025, conform selecției naționale, TVA în cuantum ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2025, 12:50
(6208 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite miercuri, 26 noiembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Principală din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2025, 12:25
(831 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii răniți grav în urma unui accident rutier

Slobozia: Doi copii răniți grav în urma unui accident rutier

Marți, 25 noiembrie 2025, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia s-a produs un grav accident de circulație, în care au fost implicate 3 autoturisme. În ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2025, 14:30
(10618 vizualizări - 0 comentarii)


2436 persoane angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-octombrie 2025

În perioada ianuarie-octombrie 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2436 persoane ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2025, 13:40
(3897 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 1,543 miliarde de lei, încasări la bugetul de stat în perioada ianuarie-octombrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-octombrie 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de peste ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2025, 11:55
(8557 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Slobozia și Andrășești

În cadrul unui dosar penal instrumentat de polițiștii Biroului de Investigații Criminale, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au fost puse în executare două ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2025, 13:40
(8718 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Reținut pentru «tâlhărie»

Polițiști au reținut pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, un tânăr de 33 ani, din Perieți, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie». În fapt, din materialul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2025, 13:00
(2317 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Tineri reținuți pentru încălcarea Codului Rutier

Joi, 20 noiembrie a.c., în urma administrării probatoriului, polițiștii au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de un tânăr de 29 de ani, din Slobozia, cercetat sub aspectul comiterii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2025, 12:00
(8309 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați preventiv pentru «trafic de droguri de mare risc»

Miercuri, 19 noiembrie 2025, procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au dispus, în două cauze penale,  reținerea a doi inculpați, cu vârstele de 38 și 47 de ani, cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2025, 16:00
(7720 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Poliția Rutieră Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În această săptămână, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, împreună cu structurile rutiere din cadrul IPJ Ialomița, desfășoară, sub egida ROADPOL, acțiunea «Truck&Bus» ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2025, 15:45
(7546 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 7,87 milioane de lei în octombrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna octombrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2025, 11:25
(9107 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 19 noiembrie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Călărași din orașul Fetești ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2025, 10:15
(7846 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cercetați penal pentru «înșelăciune»

În cadrul operațiunii «JUPITER», procurorii și polițiștii din Slobozia au reușit să probeze activitatea a trei bărbați din zona București-Ilfov, acuzați de «înșelăciune ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2025, 16:20
(1215 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2025, 15:05
(1165 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF intensifică acțiunile de control la marii contribuabili

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) anunță demararea, în perioada imediat următoare, a unei serii de controale fiscale ce vor viza peste 500 de mari contribuabili din diverse domenii ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2025, 14:55
(1371 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 185,69 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna octombrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna octombrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 185,69 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2025, 10:20
(1084 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr reținut după ce a «spart» un magazin din Stelnica

Polițiștii Secției nr. 3 Poliție Rurală Stelnica au reținut un tânăr bănuit  de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Potrivit cercetărilor, persoane necunoscute ar ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2025, 14:35
(9986 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Bătrân de 70 de ani, monitorizat electronic în urma unui caz de violență domestică

Secția nr. 1 Poliție Rurală Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 70 de ani,  din Buești, cu privire la faptul că în timp ce se află la domiciliu ar fi fost agresată fizic și verbal î ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2025, 14:20
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista datornicilor la 30 septembrie 2025, publicată pe site-ul ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile legale au fost publicate pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2025, 09:55
(9491 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de client prin soluții de digitalizare  

RAJA Constanța: Mai aproape de client prin soluții de digitalizare  

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2025, 10:35
(8225 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: După gratii pentru scandalul provocat

Polițiștii ialomițeni au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore față de un bărbat de 43 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «lovirea sau alte violențe». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2025, 13:40
(1684 vizualizări - 0 comentarii)


Misiune pentru viață a jandarmilor ialomițeni

Misiune pentru viață a jandarmilor ialomițeni

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge! Salvează o viață!» și au mers să doneze sânge la sediul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Campania se ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2025, 12:50
(1026 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Aurora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Port Călărași în Port modern la Fetești! #pasajladrajna în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Di(h)or în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Vasile în Port modern la Fetești! Parandarat în Port modern la Fetești! Agora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Amenda în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Iulia în IPJ Ialomița: Trei persoane reținute pentru «furt calificat» de combustibil din vagoane-cisternă casă Misleanu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 Mart în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Mary în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori vasile în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Ioana în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Vrăjeală!!! în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Geo în «Votul meu merge acolo unde este interesul oamenilor!» Urzicenar în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Cetatean al orasului în Profesorii din Ialomița, procent general de promovare de 41,4% la Titularizare 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...