Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul Postului de Poliție Făcăeni, în cursul zilei de 30 mai, în jurul orei 13,00, de către partea vătămată, o femeie, de 53 de ani, din localitate, care a declarat oamenilor legii că deține în localitate o locuință moștenită de la părinții săi, în care nu locuiește, din interiorul cărei a observat lipsa unor bunuri. Joi, 3 iunie, în urma cercetărilor efectuate, polițiștii au reușit identificarea suspecților, în persoanele a doi tineri de 16, respectiv 17 ani, ambii din Făcăeni, despre care s-a stabilit că sînt suspecți și de comiterea altor furturi din locuințe săvîrșite pe raza aceleași localități. Aceștia, împreună cu un alt tînăr, de 15 ani, au sustras în perioada lunii mai 2010, din mai multe locuințe, bunuri ca rulmenți, un ceas de mînă, o boxă audio, un DVD player, undițe, lansete sau o bicicletă.

4 Iunie 2010, 17:46 (28614 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți

Comentariile cititorilor:


Scarbit:
(21 Iunie 2010, 22:05)
Bai fratilor da sunt atatea hotii in Facaeni de care nu le ia nimeni in seama sa fura animale si niciun politist nu face mare lucru.Se fac in comuna asta de la trafic de persoane minore, bautura la volan pana la fapte grave de coruptie si complicitate cu alesi nostri ca la ei e puterea.
no name :)) :)):
(21 Iunie 2010, 12:34)
pe unul din hoti il cunosc =)) Rusu Bogdan =))=))=))