Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

«Îngerii lui Charlie»

«Îngerii lui Charlie»

Deși Farrah Fawcett, actrița care a făcut celebru serialul «Îngerii lui Charlie» și a dat tonul emancipării femeii în societate la TV, nu mai e printre noi, modelul impus de ea în anii ’70 abia acum reușește să pătrundă în societate. Și pentru că Ialomița nu putea face excepție de la regulă, Independent a identificat pentru dumneavoastră acest model care se dovedește, la 40 de ani de la patentarea lui, unul de succes. Un succes atît de mare, încît poliția ialomițeană a decis să-l pună în practică și în mediul rural. Deși noi l-am descoperit tîrziu, la peste 6 luni de la implementare, procesul este în curs, iar «îngerii» în uniformă se dovedesc a fi din ce în ce mai mulți...

Îngeri rurali pentru ordinea publică
Fie că ai trecut de 40 de ani, fie că abia ți-a mijit mustața, nu se poate să nu fi văzut măcar o dată în viață «Îngerii lui Charlie» în acțiune. Așa se vor fi gîndit, probabil, și șefii poliției ialomițene care, în urmă cu 6 luni, au trimis în teritoriu 5 polițiști-femei, abia ieșite de pe băncile școlii, gata să se lupte cu răufăcătorii rurali. Deși Viorel Ștefu, comandantul șef al poliției ialomițene, le-a găsit gata instalate în funcții, e foarte mîndru de cele 6 fete-polițist pe care le are și e gata să parieze că sînt mai bine pregătite decît mulți dintre colegii lor cu vechime: «Nu e frumos să apreciez că își fac treaba mai bine decît polițistii bărbați. Pot însă să vă spun că sînt niște profesioniști și își îndeplinesc sarcinile cu eficiență. Sînt mulțumit de ele, mai ales că lucrează în condiții speciale. Muncesc mai mult, acoperă personalul deficitar, au responsabilități mai mari decît ar trebui. Și, ce e mai important, nu s-au plîns niciodată!».
Cele 5 fete sînt risipite în toate colțurile județului, de la Cosîmbeșți la Valea Măcrișului și de la Adîncata la Dridu. Lucrează cot la cot cu colegii lor bărbați, au zeci de participări la intervenții comune și nu sînt iertate de ture de noapte, patrulări sau solicitări de aplanare a conflictelor din localitățile unde muncesc. În aceste condiții, curiozitatea noastră s-a dovedit a fi una firească. Și am reușit, după îndelungi negocieri, să obținem în exclusivitate cîteva declarații de la «îngerii» poliție rurale ialomițene.

Evelina, mezina echipei
Evelina Toader (a treia din stînga) este cea mai tînără dintre «îngerii» rurali. Are un chip de copil și pare mai degrabă că ar avea ea nevoie de protecție. La 20 de ani însă, are deja un an și jumătate de experiență polițienească, o voce profesională și o siguranță pe care n-ai bănui-o privindu-i chipul: «Toată lumea îmi spune asta... Iar la început eram timorată de această impresie. Îmi aduc aminte cînd am plecat la prima intervenție singură, un scandal prin sat... Mă întrebam cine o să mă bage în seamă, dacă toți spun că sînt un copil. Dar a ieșit bine, oamenii m-au ajutat, am prins făptașul după ce l-am căutat juma’ de oră... Se ascunsese într-o magazie. De-atunci nu mi-a mai fost frică de nimic. Și-am înțeles cît de important e un polițist-femeie... La țară e altfel, oamenii au mai multă rușine. Și, de multe ori, o femeie e mai eficientă!». Așa spun și cei din jurul ei, la Valea Măcrișului, acolo unde a fost detașată în urmă cu 6 luni. Că e obsedată de eficiență și gata să lase totul la o parte pentru slujba ei de agent rural.
O urmează îndeaproape Ana Maria Borovină (a doua din stînga). Ea are 22 de ani, abia a ieșit de sub tutelă (o procedură polițienească, vă scutim de amănunte) și ne frînge mîna, atunci cînd facem imprudența să i-o întindem: «Am visat să fac asta încă de mică. Am vrut să am uniformă de polițist și viață de polițist. Și nu m-am lăsat pînă n-am avut-o! Îmi plac armele și mă pricep să trag... Am avut numai note de zece la tragere, la școală... Pentru că nu-mi tremură mîna» ne spune, dintr-o suflare, arătîndu-ne mîndră pistolul Carpați spînzurat la brîu. Ana Maria e polițist rural la Dridu și nu s-ar muta de-acolo pentru nimic în lume. Poate doar pentru ceva mai multă acțiune, pentru că pistolul ei ruginește în toc, între trageri.

Veterane la capătul județului
Irina Stanciu are 27 de ani. A fost detașată tocmai la Adîncata, o comună «grea», cu multe sate. I s-a spus să se ferească, dar la vîrsta ei spune că e prea tîrziu să te mai ferești de muncă. Slăbuță și vivace (prima din dreapta), pare mereu gata de acțiune. Colegii spun că nu obosește niciodată și poate să reziste mai mult decît un bărbat. «Nu mi-am imaginat niciodată că am să ajung polițistă. Apoi s-a întîmplat și am avut curajul să nu spun nu. Nu-mi pare rău, nu mă vad făcînd o muncă de birou... Prefer viața asta activă, veșnic pe drum. Viața personală? Există și ea, dar nu cînd muncești... Adîncata e o comună grea, am fost sfătuită să o refuz. Dar după trei luni zi și noapte în post, nu-mi mai e frică de nimic!». Cele trei luni la care face referire Irina au fost luni care ar fi pus la pămînt un pluton de polițiști. Singură peste o comună cu 9000 de locuitori, Irina nu s-a plîns și și-a făcut treaba!
La fel și Andreea Teianu (a doua din dreapta) detașată acum 6 luni de zile la Brazii. Are o frumusețe de fotomodel pe care, la 22 de ani, a ales s-o îngroape aici, la capătul pămîntului. «Ajunsesem să visez la asta... Am dat concurs pînă am reușit. N-am fost genul de fată care are treabă cu păpușile, mie îmi plăceau mașinuțele. Acum am Loganul, care e, după mine, cea mai bună mașină pentru drumurile noastre de țară. Loganul e mașina de teren a poliției rurale. Și aici, prin coclaurile astea, am curajul să ma iau la întrecere cu orice jeep!».
Pe Iulia Fecioru (prima din stînga) abia am avut timp s-o oprim pentru fotografie. Se grăbea la un examen...Vă lăsăm însă bucuria de a o descoperi singuri. Cu o condiție, însă. Să nu fi încălcat legea! Polițistii din jurul ei spun că la Cosîmbești, acolo unde e detașată, Iulia nu iartă pe nimeni!

18 Iunie 2010, 14:22 (101359 vizualizări - 36 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ana:
(5 Martie 2016, 12:00)
@cititor fidel. Văd că și pe-aici faci pe puristul! Nu meriți decât laude. Bravo! Ia la palme tot ce vezi strâmb și îndreaptă tu, fideluțule, strâmbătățile de pe lumea asta! Ai de lucru (manual!)! Ține-o dreaptă! ....Articolul este bun. De multe ori, femeile sunt mai puternice și mai curajoase decât bărbații.
Om de rand:
(5 Martie 2016, 00:38)
Fetele sunt de nota 20!!!Pe cea care a fost la Adincata, Irina Stanciu, am avut ocazia sa o cunosc personal! Munceste mai bine ca un barbat, ba chiar a fost propusa pt sef de post dar nu a dorit! A lucrat singura la post fara ajutor mult timp, ceea ce un barbat nu ar fi reusit, mai ales la Adincata! Felicitari Irina Stanciu!!!
marius:
(28 Septembrie 2012, 10:43)
Felicitari tuturor! Andreea e cea mai frumoasa!
ady:
(25 Septembrie 2012, 15:20)
dar de ce nu sppui ca mezina e fata domnului toader politist in urziceni mama ei lucreaza de asemenea in urziceni tot in politite.???oare cum a intrat???
dia:
(23 Iulie 2011, 01:48)
foarte frumos reportajul.prin asta dati dovada ca sunteti fairplay si incercati sa mai dati putina culoare imaginii Politiei Romane.felicitari fetelor!una dintre ele imi este prietena si o apreciez din toate punctele de vedere!Succes domnisoarelor!si voua , "Independentilor"!!la mai multe reportaje!
cineva:
(18 Iulie 2011, 17:01)
am auzit ca fetele/politistele se implica mai mult si sunt mai rele.noi unii (cetatenii de rand) simtim nevoia de mai mult sprijin.
dia:
(18 Iulie 2011, 16:53)
cea mai frumoasa e andreea
marcu:
(1 Iulie 2011, 10:20)
era unu guster p-aici care le lua apararea ca's profesioniste..si aia rastoarna caruta in sant. pfff
coco:
(30 Iunie 2011, 22:36)
totul pana la cine?
admirator teianu:
(29 Iunie 2011, 00:41)
totul pana la ea !!!
gardianul:
(19 Martie 2011, 21:26)
pentru toti analfabetii fetele sunt de nota 10 si se descurca mai bine ca oricine in situatii critice.si politista din dridu are mai mult tupeu decat multe muieri cu pantaloni.fetele au fost in stare sa termine o scoala fata de unii din site-ul acesta.pentru luci special;desi a facut politista din dridu accident ea in comparatie cu tine are 12 clase si permis de conducere in timp ce tu nu ai sa vezi un permis de conducere doar pe net.bafta tuturor
dani:
(15 Noiembrie 2010, 19:39)
nu cred ca e dusa cu pluta.pana la urma se poate intampla oricui.poate ca tu stii mai multe
laur:
(25 Octombrie 2010, 07:59)
politista din dridu este dusa cu pluta rau de tot.s-a rasturnat si cu echipajul
gogumilogu:
(2 Septembrie 2010, 19:03)
am avut ocazia sa le intalnesc pe domnisoarele de la adancata si brazii...sunt amandoua fairplay! impartiale si din cate stiu isi fac treaba!bravo lor
sili:
(20 Iulie 2010, 20:40)
TOATE CA TOATE DAR AVEM NEVOIE DE ELE :d

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 179,31 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în aprilie 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna aprilie a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 179,31 milioane ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2026, 10:20
(789 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2026, 09:25
(7798 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Obligații fiscale restante la 31 martie 2026 de peste 287 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că, în conformitate cu prevederile legale, au fost publicate pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală listele ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2026, 08:25
(2800 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2026

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii intervențiilor implementate de APIA, respectiv pentru: Sprijin de bază pentru venit ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2026, 13:10
(4368 vizualizări - 0 comentarii)


600 misiuni de ordine publică ale jandarmilor ialomițeni în luna aprilie 2026

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii aprilie a.c., 597 misiuni de ordine publică, dintre care 40 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2026, 20:30
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista contribuabililor bun-platnici a fost publicată pe portalul ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că ANAF a publicat lista contribuabililor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată și ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2026, 20:25
(4964 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,83%, rata șomajului la sfârșitul lunii martie 2026

La sfârșitul lunii martie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4568 șomeri (din care 2167 femei), rata șomajului fiind de ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2026, 20:20
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


USR nu mai dorește coaliție cu PSD

USR nu mai dorește coaliție cu PSD

Dominic Fritz, președintele USR, după ce moțiunea PSD-AUR a trecut și Guvernul Ilie Bolojan a fost demis de Parlament, a convocat o ședință a Comitetului Politic al USR. «Comitetul politic USR ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2026, 18:50
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizarea la plată a ANT-urilor aferente anului de cerere 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat luni, 4 mai 2026, procesul de autorizare la plată a Ajutoarelor Naționale Tranzitorii (ANT) din sectoarele vegetal și zootehnic, aferente ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2026, 19:05
(2468 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Gară din orașul Căzănești!

Luni, 4 mai 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 11,30-16, ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2026, 12:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța-Număr unic la dispoziția tuturor clienților 

Call Center RAJA Constanța-Număr unic la dispoziția tuturor clienților 

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2026, 11:20
(9173 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 37,71 milioane de lei în trimestrul I 2026

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în trimestrul I 2026, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 34,7 ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2026, 12:20
(2896 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 29 aprilie-«Ziua Internațională a Dansului»

Ziua de 29 aprilie a fost instituită drept «Ziua Internațională a Dansului» în 1982, la inițiativa Comitetului de dans al Institutului Internațional de Teatru (ITI) din cadrul UNES ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2026, 10:55
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 441,86 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în trimestrul I 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în trimestrul I 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 441,86 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2026, 17:20
(3231 vizualizări - 0 comentarii)


ADI ECOO 2009 SA: Colectarea deșeurilor, program normal de 1 Mai 2026

ADI ECOO 2009 SA: Colectarea deșeurilor, program normal de 1 Mai 2026

Sediile ADI ECOO 2009 SA, din Slobozia, Fetești și Țăndărei, administrativ și comercial, vor fi închise vineri, 1 Mai 2026, cu ocazia Zilei Internaționale a Muncii. Activitatea va reveni la programul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2026, 15:15
(4449 vizualizări - 0 comentarii)


Bonificații de 43,5 milioane de lei acordate de ANAF pentru contribuabilii care au achitat anticipat obligațiile fiscale

Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță acordarea unor bonificații în valoare totală de 43,5 milioane de lei pentru 78322 de contribuabili care au achitat anticipat impozitul pe venit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2026, 11:55
(4499 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Lelia Urdărianu»-Concurs Interjudețean de Arte Vizuale, ediția a III-a

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2026, 10:10
(2731 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concert de Paști organizat la Catedrala Episcopală

Concertul de Paști, organizat la Catedrala Episcopală din Slobozia, va fi un eveniment dedicat celebrării uneia dintre cele mai importante sărbători creștine,  ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2026, 09:20
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Tânăr reținut pentru «violare de domiciliu» și «lovire»

Vineri, 24 aprilie a.c., polițiștii au fost sesizați de un bărbat, de 68 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că mai multe persoane ar fi pătruns fără drept în curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2026, 13:00
(3190 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Reținuți de polițiști pentru incendierea unor mașini

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești, au reținut cinci bărbați, cercetați pentru săvâ ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2026, 16:10
(8193 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr căzut de la etajul 3 al unui bloc, transportat la spital

Joi, 23 aprilie 2026, polițiștii din Slobozia au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că o persoană ar fi căzut de la etajul 3 al unui bloc situat pe raza municipiului. Echipajele de poliție ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2026, 17:00
(1448 vizualizări - 0 comentarii)


DIICOT: Cercetat pentru «trafic de droguri de mare risc», arestat preventiv

Marți, 21 aprilie 2026, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus reținerea unui inculpat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2026, 18:20
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Reținuți pentru «furt calificat»

Rovine: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii au documentat activitatea infracțională a doi tineri, în vârstă de 18 și 19 ani, cercetați sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «furt calificat». Cercetările ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2026, 17:30
(3175 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 22 aprilie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe Șoseaua București din orașul Țăndărei. Astfel, î ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2026, 10:25
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 10,45 milioane de lei în martie 2026

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna martie 2026, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 10,45 ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 16:50
(6529 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Respectarea perioadei de prohibiție la pescuit

În contextul instituirii perioadei de prohibiție la pescuit, jandarmii ialomițeni desfășoară, în această perioadă, misiuni specifice pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 16:40
(4399 vizualizări - 0 comentarii)


CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) informează că joi, 23 aprilie 2026, în intervalul 09,00-18,00, circulația în zona nodului rutier Drajna este restricționată ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 16:30
(5319 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Unitate de cazare, închisă din cauza problemelor de igienă

Luni, 20 aprilie 2026, reprezentanții Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au participat la o acțiune comună cu polițiștii din municipiul reședință de județ. Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 16:20
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


Razie pe străzile din Slobozia, amenzi aplicate de 59 mii de lei

Luni, 20 aprilie 2026, polițiștii au efectuat o razie pe raza municipiului Slobozia. Astfel, au fost instituite 16 filtre rutiere, fiind legitimate 300 de persoane și verificate aproximativ 200 de autoturisme ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 16:10
(9228 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Razie a polițiștilor în 5 localități din județ

În noaptea de 18/19 aprilie 2026, polițiștii ialomițeni au efectuat razii de amploare pe raza localităților Urziceni, Căzănești, Coșereni, Bărcănești și Sinești. În urma activităților au ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2026, 15:55
(675 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 cetateanu.net în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Alina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți GOGUTA în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal nemultumitu' în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» Aura Stanciu în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» Ana A. în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» AliEscu MargaStrateS în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Răduță Aurelian-Constantin în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...