Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

«Îngerii lui Charlie»

«Îngerii lui Charlie»

Deși Farrah Fawcett, actrița care a făcut celebru serialul «Îngerii lui Charlie» și a dat tonul emancipării femeii în societate la TV, nu mai e printre noi, modelul impus de ea în anii ’70 abia acum reușește să pătrundă în societate. Și pentru că Ialomița nu putea face excepție de la regulă, Independent a identificat pentru dumneavoastră acest model care se dovedește, la 40 de ani de la patentarea lui, unul de succes. Un succes atît de mare, încît poliția ialomițeană a decis să-l pună în practică și în mediul rural. Deși noi l-am descoperit tîrziu, la peste 6 luni de la implementare, procesul este în curs, iar «îngerii» în uniformă se dovedesc a fi din ce în ce mai mulți...

Îngeri rurali pentru ordinea publică
Fie că ai trecut de 40 de ani, fie că abia ți-a mijit mustața, nu se poate să nu fi văzut măcar o dată în viață «Îngerii lui Charlie» în acțiune. Așa se vor fi gîndit, probabil, și șefii poliției ialomițene care, în urmă cu 6 luni, au trimis în teritoriu 5 polițiști-femei, abia ieșite de pe băncile școlii, gata să se lupte cu răufăcătorii rurali. Deși Viorel Ștefu, comandantul șef al poliției ialomițene, le-a găsit gata instalate în funcții, e foarte mîndru de cele 6 fete-polițist pe care le are și e gata să parieze că sînt mai bine pregătite decît mulți dintre colegii lor cu vechime: «Nu e frumos să apreciez că își fac treaba mai bine decît polițistii bărbați. Pot însă să vă spun că sînt niște profesioniști și își îndeplinesc sarcinile cu eficiență. Sînt mulțumit de ele, mai ales că lucrează în condiții speciale. Muncesc mai mult, acoperă personalul deficitar, au responsabilități mai mari decît ar trebui. Și, ce e mai important, nu s-au plîns niciodată!».
Cele 5 fete sînt risipite în toate colțurile județului, de la Cosîmbeșți la Valea Măcrișului și de la Adîncata la Dridu. Lucrează cot la cot cu colegii lor bărbați, au zeci de participări la intervenții comune și nu sînt iertate de ture de noapte, patrulări sau solicitări de aplanare a conflictelor din localitățile unde muncesc. În aceste condiții, curiozitatea noastră s-a dovedit a fi una firească. Și am reușit, după îndelungi negocieri, să obținem în exclusivitate cîteva declarații de la «îngerii» poliție rurale ialomițene.

Evelina, mezina echipei
Evelina Toader (a treia din stînga) este cea mai tînără dintre «îngerii» rurali. Are un chip de copil și pare mai degrabă că ar avea ea nevoie de protecție. La 20 de ani însă, are deja un an și jumătate de experiență polițienească, o voce profesională și o siguranță pe care n-ai bănui-o privindu-i chipul: «Toată lumea îmi spune asta... Iar la început eram timorată de această impresie. Îmi aduc aminte cînd am plecat la prima intervenție singură, un scandal prin sat... Mă întrebam cine o să mă bage în seamă, dacă toți spun că sînt un copil. Dar a ieșit bine, oamenii m-au ajutat, am prins făptașul după ce l-am căutat juma’ de oră... Se ascunsese într-o magazie. De-atunci nu mi-a mai fost frică de nimic. Și-am înțeles cît de important e un polițist-femeie... La țară e altfel, oamenii au mai multă rușine. Și, de multe ori, o femeie e mai eficientă!». Așa spun și cei din jurul ei, la Valea Măcrișului, acolo unde a fost detașată în urmă cu 6 luni. Că e obsedată de eficiență și gata să lase totul la o parte pentru slujba ei de agent rural.
O urmează îndeaproape Ana Maria Borovină (a doua din stînga). Ea are 22 de ani, abia a ieșit de sub tutelă (o procedură polițienească, vă scutim de amănunte) și ne frînge mîna, atunci cînd facem imprudența să i-o întindem: «Am visat să fac asta încă de mică. Am vrut să am uniformă de polițist și viață de polițist. Și nu m-am lăsat pînă n-am avut-o! Îmi plac armele și mă pricep să trag... Am avut numai note de zece la tragere, la școală... Pentru că nu-mi tremură mîna» ne spune, dintr-o suflare, arătîndu-ne mîndră pistolul Carpați spînzurat la brîu. Ana Maria e polițist rural la Dridu și nu s-ar muta de-acolo pentru nimic în lume. Poate doar pentru ceva mai multă acțiune, pentru că pistolul ei ruginește în toc, între trageri.

Veterane la capătul județului
Irina Stanciu are 27 de ani. A fost detașată tocmai la Adîncata, o comună «grea», cu multe sate. I s-a spus să se ferească, dar la vîrsta ei spune că e prea tîrziu să te mai ferești de muncă. Slăbuță și vivace (prima din dreapta), pare mereu gata de acțiune. Colegii spun că nu obosește niciodată și poate să reziste mai mult decît un bărbat. «Nu mi-am imaginat niciodată că am să ajung polițistă. Apoi s-a întîmplat și am avut curajul să nu spun nu. Nu-mi pare rău, nu mă vad făcînd o muncă de birou... Prefer viața asta activă, veșnic pe drum. Viața personală? Există și ea, dar nu cînd muncești... Adîncata e o comună grea, am fost sfătuită să o refuz. Dar după trei luni zi și noapte în post, nu-mi mai e frică de nimic!». Cele trei luni la care face referire Irina au fost luni care ar fi pus la pămînt un pluton de polițiști. Singură peste o comună cu 9000 de locuitori, Irina nu s-a plîns și și-a făcut treaba!
La fel și Andreea Teianu (a doua din dreapta) detașată acum 6 luni de zile la Brazii. Are o frumusețe de fotomodel pe care, la 22 de ani, a ales s-o îngroape aici, la capătul pămîntului. «Ajunsesem să visez la asta... Am dat concurs pînă am reușit. N-am fost genul de fată care are treabă cu păpușile, mie îmi plăceau mașinuțele. Acum am Loganul, care e, după mine, cea mai bună mașină pentru drumurile noastre de țară. Loganul e mașina de teren a poliției rurale. Și aici, prin coclaurile astea, am curajul să ma iau la întrecere cu orice jeep!».
Pe Iulia Fecioru (prima din stînga) abia am avut timp s-o oprim pentru fotografie. Se grăbea la un examen...Vă lăsăm însă bucuria de a o descoperi singuri. Cu o condiție, însă. Să nu fi încălcat legea! Polițistii din jurul ei spun că la Cosîmbești, acolo unde e detașată, Iulia nu iartă pe nimeni!

18 Iunie 2010, 14:22 (101503 vizualizări - 36 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Un cititor fidel:
(14 Iulie 2010, 16:29)
Domnule moderator al site-ului, cu tot respectul pentru libertatea de exprimare, va rog sa analizati mai atent comentariile celor care vor sa-si spuna punctul de vedere despre o anumita stire. Chiar nu ne face placere sa citim comentarii jignitoare sau chiar cuvinte obscene. Cred ca o persoana inteligenta, poate face o observatie pertinenta, folosind un limbaj decent!
luci:
(14 Iulie 2010, 11:30)
du'te ma si fa voluntariat la o scoala speciala nu o mai arde pe net sa ma indrepti ca aratai mai prost ca mine idiotule. zic de vreau,fac ce vreau,mai vrei? punct si de la capat cu d-astia ca tine
calu:
(13 Iulie 2010, 15:26)
vad ca insisti in prostie . cara-te si plange-te la altii.accepta si tu`n p**a mea ca mai sunt si oameni pe lumea asta imbecila nu "uameni" fara cap. eu lucrez la privat si`ti spun ca ma doare undeva de toti , dar de oamenii astia avem nevoie, nu de un alcoolist ca mine sau nu de "uameni" ca tine...sa te **** in ea de viata .fa si tu ceva bun. nici mie nu`mi plac gaborii in general dar nici nu`i blamez. dar ce spui tu esti praf si pulbere.credeam ca esti mai istet dar cum m`asteptam,sec la minte.
luci:
(12 Iulie 2010, 20:52)
nu mah, nu-mi plac bugetarii lipiciosi. punct
calu:
(12 Iulie 2010, 16:33)
esti prost facut gramada.(punct)
luciferus:
(12 Iulie 2010, 09:06)
mihai sau jolidon.. asa e.. in fond cine se pricepe mai bine ca femeile la lustruit bastoane?.. voi doi se pare. vad ca nu te lasi mai prejos la porcarela pe net,esti mare mihaie! scrii fin!vrei sa pari civilizat si educat dar te scapasi la labareala. o saptamana frumoasa!
mihai:
(12 Iulie 2010, 02:35)
lucifer/-um/-us...ce-oi fi tu. cred ca ai o problema in sensu' asta.nu te contrazic ca sunt si femei-politiste care duc mapa etc.pt ca unele pt asta sunt puse..in schimb ,altele sunt puse sa faca ordine.in alta ordine de idei,le apreciez pe aceste fete (cu toate ca nu stiu cum isi fac treaba )pt ca este fffff greu la post,acolo unde sunt ele.majoritatea de la tara sunt niste: alcoolisti,nebuni,scrantiti,gainari,idioti..in concluzie niste tarani basiti.nu? dar ele si-au ales meseria asta.nu pune eticheta pt ca n-ai d unde sa stii cum stau treburile.eu daca as spune de tine ca esti un lab*r obosit care n-a avut de-a face cu femeile in viata lui, care sta toata ziua pe net si cauta barfa-scandal sau incearca sa iasa in evidenta prin niste comentarii care oricum raman aici si atat! treaba cu tampoanele, o sa ai si tu nevasta..sau poate ca te rezumi la barbati.oricum mi-a placut articolul, si le felicit pe fete pt curajul de care dau dovada.
luciferum:
(11 Iulie 2010, 10:27)
shafu,tu nu poti fi decat o femeie care incearca sa para barbat pentru ca e mai misto,iar daca la tine in buletin scrie M e grava, ori trebuie adaugat si un G ,ori du-te si cauta o clinica ginecologica pentru transexuali pentru a avea restul vietii linistit si impacat cu tine insuti. mda, poate ca totusi intre doua rujari fetele mai remarca si altceva in zona(un pantof deosebit?). prea mult tv bai,prea mult Taraf, Romantica,Acasa si Euforia;mai scoateti si ceva eficienta.
sefu` tau:
(10 Iulie 2010, 16:11)
pentru luciferus...am avut cateva interactiuni cu d`soarele politiste si tin sa precizez ca isi fac treaba mai bine decat crezi...daca esti misogin,exprima-ti frustrarile in alta parte,iar in alta ordine de idei femeile fac de multe ori treaba mai buna decat barbatii;)
Damian:
(6 Iulie 2010, 14:15)
Este interesant dar sincer nu mi-as dori sa intru pe mana uneia dintre fetele acestea.... Stiti cum sunt fetele cand sunt sus puse nu mai ai nici o sansa! Va urez mult timp fara evenimente !!! :)
jolidon:
(30 Iunie 2010, 19:22)
daca esti atat de viteaz pe cat de crezi de ce nu te-ai facut si tu militian? Aaaa, am inteles, nu aveai BASTON. Creditul pt aragaz nu-l fac ele, fiindca pt asta exista genii ca tine pe lumea asta.
luciferus:
(30 Iunie 2010, 09:34)
niste bugetare useless in plus,plimba o mapa toata ziua si freaca duda,s-au bagat si ele aci ca e rost de un salar sigur si poa' sa faca un credit pentru aragaz, ce e in stare o fata de-asta sa faca la o situatie fara babe? lasa mofturile astea feministe si scrisul ca nu ai talent si sa recunoastem ca sunt alte domenii unde e nevoie de fete.
Jolidon:
(29 Iunie 2010, 20:36)
iti spun eu sigur ca nu le da tampoane si nici absorbante (iti pot da explicatii asupra difetentei) dar poti tu sa faci o fapta buna si sa le dai. in fond si acelea sunt niste consumabila ca oricare altele. cat despre mofturile societatii ai dreptate. este cazul sa produci singur o revolutie pt ca toate femeile sa stea la cratita, iar voi, aceste genii ale societatii sa munciti pt ca ele sa aiba ce pune in cratita. Ce zici, esti in stare? eu zic ca nu, caci daca ai in cap doar steaptease, probabil ca alte ganduri nu mai au loc. Apropo vezi ca si doamnele care fac steaptease au nevoie de tampoane. Tu-i mama ma-sii de treaba, nimic pe lumea asta nu se mai face fara femei. Ce ctunta-i viata pt tine!
luciferus:
(29 Iunie 2010, 16:53)
va da si tampoane statu pe langa uniforma?sorry, dar sunteti foarte useless pentru treaba asta, e doar un moft al societatii de azi cu integratu femeilor.in realitate avem nevoie de baruri steaptease. ce bine ar fi sa nu mai aiba societatea mofturi..
sandu:
(26 Iunie 2010, 20:00)
frumoasa andreea!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mihail Kogălniceanu: Prins la volan fără permis

Un bărbat, de 42 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu s-a ales cu un dosar penal după ce a condus pe drumurile publice, fără a avea permis de conducere. Cercetările în această cauză continuă. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:25
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 34 de ani, din localitatea Săveni s-a ales cu un dosar penal pentru că a condus sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,44 miligrame alcool pur în aerul expirat. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:20
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul silvic, constatate de polițiști

Doi bărbați, de 38 și 47 de ani, din județele Vrancea și Ialomița, au intrat în atenția polițiștilor după ce au comis infracțiuni la regimul silvic. Primul contravenient transporta cu o mașină o cantitate ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:10
(3411 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de artă plastică la Muzeul Național al Agriculturii

Uniunea Artiștilor Plastici Ialomița vernisează expoziția de artă plastică «Salonul de Toamnă 2018». Evenimentul se va desfășura la Muzeul Național al Agriculturii din România miercuri, 7 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:35
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 450 de amenzi, 19 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, la finele săptămânii precedente, la aproape 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Polițiștii au aplicat peste 450 de sancțiuni contravenționale, au constatat peste ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:20
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 6-12 noiembrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinților ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:05
(3861 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare a galinaceelor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 09:50
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Șapte persoane au fost rănite într-un accident rutier

Amara: Șapte persoane au fost rănite într-un accident rutier

Accident rutier produs în apropiere de orașul Amara în seara zilei de duminică, 4 noiembrie 2018. Șapte persoane au fost rănite, una dintre ele murind la locul incidentului, după ce o căruță a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2018, 21:08
(5734 vizualizări - 0 comentarii)


Nou focar de Pestă Porcină Africană în Cartierul Slobozia Nouă

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că sâmbătă, 27 octombrie 2018, într-o exploatație din Cartierul Slobozia Nouă a fost confirmat un focar de Pestă Porcină ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2018, 10:05
(4130 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Registrul electronic de evidență a contractelor de internship

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță lansarea Registrului electronic de evidență a contractelor de internship. Registrul înființat și gestionat de ANOFM ține evidența tuturor contractelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2018, 09:55
(5362 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Produsele contrafăcute, în atenția polițiștilor

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat controale la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 19:10
(4268 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: S-a răsturnat cu mașina

În cursul zilei de joi, 25 octombrie a.c, în apropiere de localitatea Jilavele s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de către polițiști s-a stabilit faptul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:55
(4216 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Slobozia: Arestat pentru «lipsire de libertate»

Joi, 25 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:50
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Borănești, urmărit de mașina Poliției

Joi, 25 octombrie a.c., un bărbat de 46 de ani, din comuna Manasia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:40
(4082 vizualizări - 0 comentarii)


Orboești: A căzut în WC-ul din fundul curții

Orboești: A căzut în WC-ul din fundul curții

O bărtrână de 74 de ani din satul ialomițean Orboești a fost la un pas de moarte după ce a căzut în WC-ul pe care îl avea în fundul curții. Femeia a fost descoperită după 12 ore de o rudă care voia să folosească ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 15:45
(6128 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o locuință din comuna Grivița

Incendiul a fost anunțat joi, 25 octombrie 2018, în jurul orelor 19,30, iar pentru stingerea acestuia a fost alertată subunitatea de intervenție Slobozia. Forțele deplasate la locul evenimentului au acționat ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 15:30
(4574 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Urziceni: Bătrână înșelată prin metoda «Accidentul»

O femeie de 68 de ani, din Urziceni, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima infracțiunii de «înșelăciune». Persoana în cauză le-a relatat anchetatorilor că a fost contactată telefonic ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 11:20
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat joi, 25 octombrie 2018, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 11:10
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009, din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care, din motive obiective, nu puteau ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 11:05
(6960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Refuzul unui loc de muncă duce la pierderea venitului minim garantat

Persoanele apte de muncă beneficiare ale Legii nr. 416/2001, privind venitul minim garantat, pot pierde ajutorul social dacă refuză un loc de muncă sau participarea la serviciile pentru stimularea ocupării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 10:50
(6115 vizualizări - 0 comentarii)


ACS Viitorul Urziceni, în Divizia A la șah

Rezultat de excepție obținut de clubul ACS Viitorul Urziceni la prima participare la Campionatul Național de Șah pe echipe-Divizia B, defașurat în perioada 5-14 octombrie 2018 în Complexul din strada Mihail ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 10:40
(4683 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pe tema consumului de droguri

Miercuri, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenirea Criminalității, împreună cu reprezentantul Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița au ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:25
(4188 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii septembrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5208 șomeri (din care 2260 femei), rata șomajului fiind de 5,5%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:20
(3605 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan și fără a avea permis, a acroșat un pieton

În cursul zilei de marți, 23 octombrie a.c, în localitatea Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului s ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:50
(7377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 23 octombrie a.c., pe timpul desfășurării activităților pentru prevenirea accidentelor de circulație, polițiștii rutieri au depistat trei ialomițeni, cu vârste cuprinse între 48 și 63 de ani, care ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:40
(3253 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Simpozion «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor periculoase»

Cu ocazia Săptămânii Europeane pentru Securitate și Sănătate în Muncă, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița organizează simpozionul cu tema «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:10
(5166 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de prevenire a fraudelor informatice «CyberScams»

În perioada 17-23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni, în parteneriat cu Europol și Federația Europeană a Băncilor, lansează o campanie de prevenire a celor mai întâlnite 7 tipuri de fraude în mediul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:05
(5306 vizualizări - 0 comentarii)


Muteni Buzău: Copil ars sub ochii părinților

Neatenția părinților a avut urmări grave asupra unui copil de 1 an și 3 luni din comuna Munteni Buzău. Micuțul se juca nesupravegheat în curte, moment în care a căzut peste focul pe care părinții l-au aprins ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2018, 14:48
(6106 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 1400 de amenzi, 62 de permise reținute

Polițiștii au aplicat peste 1400 de sancțiuni contravenționale și au reținut 62 de permise de conducere, în cadrul unei acțiuni de 3 zile desfășurate în județul Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:50
(5694 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile britanice, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile britanice a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Autoturismul ce aparținea unui bărbat în vârstă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:45
(4589 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ana A în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 cetateanu.net în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Alina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți GOGUTA în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal nemultumitu' în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» Aura Stanciu în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» Ana A. în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» AliEscu MargaStrateS în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Răduță Aurelian-Constantin în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...