Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

Spitalul Județean Slobozia a inventat o nouă formă de angajare

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

La sesizarea cititorilor, Independent a realizat o documentare în ceea ce privește noua invenție a Spitalului Județean. Invenția, utilă, ce-i drept, mai ales în vremuri de criză, cînd toate posturile sînt blocate, se numește «angajare cu contract de prestări servicii»... Dar cu decontare din fondul deficitar al Spitalului.

Trei doctori PFA
«Și cîte alte afaceri face Zamfir, împreună cu Nuțy de la RUNOS. Angajări cu contract de prestări servicii. Persoanele respective sînt învățate să-și deschidă activitate de persoană fizică. Să vină Auditul Consiliului Județean să vadă unde se duc banii spitalului» ne sugerează un anonim pe site-ul publicației. La mai bine de o săptămînă de la publicarea comentariului, sîntem în măsură să facem următoarele precizări: alegem să nu ne pronunțăm în privința afacerilor desfășurate de juristul Vasile Zamfir și nici nu solicităm auditul Consiliului Județean, putem însă să spunem că afirmația potrivit căreia la Spitalul Județean de Urgență Slobozia se fac angajări sub forma unor prestări de servicii este perfect adevărată. Și, mai putem să redăm integral punctul de vedere al doamnei Nuți. Mircea Nuți.
Actual, la nivelul celei mai mari unități sanitare din județ nu se mai fac angajări, posturile vacante fiind blocate ca urmare a reducerilor cheltuielilor salariale. Decizia nu ar aparține conducerii unității și nici vreunei autorități locale, ci face parte din pachetul de măsuri guvernamentale de ieșire din criza economică. Cît este de gravă transpunerea acesteia în practică la Slobozia tindem să credem că deloc, dacă analizăm ultimele acțiuni în materie de personal ale Spitalului Județean. Asta fiindcă, deși niciun Spital din țară nu mai poate angaja ca urmare a acestei decizii, la Spitalul Slobozia, ca la nimeni! În decursul a cîtorva luni, unitatea a reușit performanța de «a angaja» trei medici. Cum a fost posibil acest aspect ne-a povestit doamna Nuți. De la RUNOS. Iar ce ne-a povestit vă spunem mai tîrziu. Ei bine, în vremuri cînd venirea de noi medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia este mai degrabă o utopie decît o realitate, conducerea unității a identificat o portiță cel puțin interesantă de a atrage doctori. Practica pare că abia acum se fundamentează, dat fiind numărul totuși redus de astfel de angajări. Metoda este simplă. Medicul, asistentul sau mai știm noi ce statisticieni, de altfel, «absolut necesari» în desfășurarea actelor medicale, sînt sfătuiți să-și deschidă un PFA (persoană fizică autorizată). PFA-ul ulterior intră în relații contractuale cu Spitalul Județean. Medicul prestează servicii medicale, Spitalul decontează contravaloarea acestora. Atît este de simplu. Problema, nu atît de majoră în cazul de față, (spunem asta întrucît pînă la acest moment s-au angajat prin această metodă trei medici, o asistentă și un statistician) devine mai stringentă la momentul decontării. Asta fiindcă, cel puțin teoretic, Spitalul nu poate deconta serviciile medicale prestate de medicii PFA din fondul de salarii ci dintr-un alt capitol, denumit strategic «furnizori». Cît de permis contabilicește vorbind este acest aspect iarăși nu cunoaștem...
Revenind, întrucît comentariile cititorilor online vizau în această acțiune direct pe șeful compartimentului RUNOS al Spitalului de Urgență, Nuți Mircea am contactat-o, inițial telefonic: «Da’ de ce vreți să mă vedeți? Să vă convingeți că nu sînt Muma Pădurii? Dacă este o problemă de serviciu, oricum nu vă spun nimic fără acordul managerului»... Dar a venit! Și ne-a și povestit: «Deci, în primul rînd să rețineți că nu eu fac aceste contracte ci juristul unității (n. red.: Vasile Zamfir, în cazul în care ați uitat). Eu sînt acoperită de documente. Am făcut adresă și la Minister și la Casa Națională de Sănătate. Nu mi-au răspuns, dar... Ce ați fi vrut să facem dacă nu avem medici? E bine că au venit și așa. În acest mod au fost angajați un medic pe Radiologie, unul pe Diabet și unul pe Neurologie. Asistenta trebuia să o angajăm că a plecat tot de la noi, bărbatul său e pompier și a fost delegat la București, acum dacă s-a întors el s-a întors și ea pe Chirurgie, iar statisticianul e angajat politic, vă spun eu»... Comentarii? În cazul nostru nu.

11 August 2010, 15:49 (82584 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


ana:
(9 Septembrie 2013, 20:18)
coruptia este in floare la spitalul judetean de urgenta
un simplu manager sp:
(18 Octombrie 2011, 14:32)
daca tot stiti sa scrieti articole si sa denigrati ar fi la fel de bine ca inainte sa va informati cu privire la cele scrise.Daca sunteti jurnalist asta nu inseamna ca cine va da dreptul sa scrieti toate prostiile si lumea care citesti sa le ia de bune.nu aveti habar ca asa se poate desfasura activitate mai nou in spitale doar cu contracte de prestari (posturile sunt blocate)iar fondul de salarii nu este separat de buget-desteptule!!!!esti un jurnalist de toata jena!
dan:
(8 Septembrie 2010, 08:38)
cine il tine in brate pe maimutoiul de jurist...saracu abia a facut 10 clase si lic. la seral ca si facultatea...inspatele lui e psd ca el e varza.ala e spital sau casa de toleranta...o asa zisa asist.se inchide in cabinet la interne cu admin.asa e in spital golanie ,hotie,etc....afara cu toate proastele
Victor Popa:
(28 August 2010, 12:32)
pt «trei doctori»: Se vede treaba că nu ești doctor că ar fi trebuit să știi a scrie. Românește cel puțin. Cât despre subiectivitatea mea, după cum v-am și scris, vă aștept să stăm de vorbă la redacție. Pentru a vă asuma cele scrise. Desigur, e vorba și despre oarece demnitate, pe care oricum nu cred că o aveți. La revedere!
trei doctori:
(28 August 2010, 12:21)
esti subiectiv domnule Victor Popa, afisezi numai ceti convine tie si la sustinatorii tai, ti ar fi placut sa scrie lumea numai ce vrea sa auda urechile matale, nu prea te duce mintea sau nu o ai acasa, daca tu crezi ca asa se face jurnalism, bine pentru tine e o notiune inedita, dar parerea mea e ca sa nu cumva sa ai nevoie doamne fereste de un medic si acela sa nu existe ca specialitate si atunci sa vezi tu ce inseamna, (parerea multora), multumesc ca ai citit mesajul
Victor Popa:
(27 August 2010, 10:09)
celui ce se semnează cu «trei doctori»: Când o să vă asumați cele scrise, prin semnarea propriilor inepții cu numele real, atunci o să vă publicăm comentariile. Până atunci însă, dacă tot sunteți o persoană atît de curajoasă, vă așteptăm la redacție pentru a și proba cele scrise. Sănătate!
poisson d'avril:
(21 August 2010, 23:48)
Tot sistemul medical e putred, din toate partile sunt frustrari si lacomii, e incorect sa afirmi ca sunt toti la fel, desi putini inntegri sunt in acest sistem. O mare parte din vina e a statului bineinteles, care nu face ordine, el reprezentand autoritatea si aici nu e vb doar de sistemul medical e vorba de toate institutiile si aparatele de stat. Totul e un cerc vicios. Oamenii gresesc ca dau atentii, ea a stricat si va strica intotdeauna , deoarece creeaza preferinte, impune atitudini si nu amelioreaza cu nimic tratamentul acordat, degeaba unii cred in continuare. Statul greseste ca nu interzice asta, ca nu are o legislatie stricta si simpla, la obiect, ca nu a investit si sprijinit sistemul, ca salariile sunt mici, ca totul e politicizat si ca are o mare coruptie in sanul sau. Cand vom scapa de coruptie, vom scapa de mentalitati invechite, de preferinte, de nepotism, oamenii vor ajunge undeva pe merit, vor fi platiti cum trebuie, vom fi civilizati si implicit nu ne vom mai diferentia, nu vom mai scuipa in stanga si dreapta, vom educa copiii in alt spirit si vom trai intr-un sistem mai bun. Teoretic e simplu, practica...intotdeauna ni se pare la nivel de ani lumina caci scapi greu de "cancer" vorba aia. Din toate astea putem ncerca , desi multe piedici sunt si aici, a ne educa copiii intr-un alt spirit, chiar daca ne inneaca frustrarea zilnic, chiar daca nimic nu e cum ar trebui sa fie, chiar daca uneori ni se pare inutil. Daca ei vor fi altfel si vor invata sa treaca prin acest mediu infect cu idei noi, vom avea oameni de viitor cu alt fel de convingeri, oameni care in viitor ar putea schimba ceva, deoarece ei vin din urma. E crud ca sacrificiile sunt mari si nedreptatile multe pana atunci, insa degeaba 2-3 buni printre atatia infecti, nu vor face fata, vor muri incet si nu se observa nimic. Creeati o noua generatie care intr-un final o va schimba pe cea veche cu toata putreziciunea ei. Nu mai sperati ptr voi, ci ptr ei macar.
ellys:
(18 August 2010, 17:31)
raspuns pt" un pacient"..CREZI U k suntem tratati??? in ziua de azi toti sunt pentru bani...am un exemplu clar: o cunostinta, bolnava cu inima si multe altele, s-a simtit extrem de rau in weekend iar in cursul zilei de luni s-a dus la meducul de familie. stiti ce i-a zis" da dc nu v-ti dus la UPU k aia au salariile duble fata de noi???"...la UPU,i au dat o pastila si i-au zis" da ce ati venit doamna la noi, dc nu ati mers la medicul de familie ca aia au salariile triple fata de noi??"..pai asa se trateaza oameni buni in spitalele noastre...asa k a plekt femeia plangand din spital de frik sa nu pateasca ceva de rau ce se simtea.Pai cand auzi astfel de cazuri...sincer mie personal mi se face sila de acest spital..
poisson d'avril:
(18 August 2010, 10:50)
Nu se aplica aici legislatia cu plata la ora ptr post vacant deoarece nu exista post vacant datorita blocarilor. Medici necesari, e o alta mancare de peste, competenta, seriozitate, astea da sunt necesare. Cum si in ce fel se solutioneaza asta e mai putin important, chiar daca stim cum se plimba pilele si fondurile in institutiile si serviciile noaste, chiar daca nu e corect sau legal, insa in situatia actuala si in prioritatea ce o reprezinta serviciul medical acordat in Romania este primordial la a ne gandi care e impactul asupra pacientilor si al serviciilor prestate.Important este daca aceasta practica de "prestari servicii", asigura ptr pacienti aceeasi garantie a serviciului medical si daca eventualele culpe medicale vor putea fi sanctionate in acelasi mod legislativ, deoarece daca ei sunt trecuti la categoria furnizori...e oarecum complicat. Parca nu ar fi fost suficient pana acum.
culturistul:
(16 August 2010, 13:46)
juristu'incaseaza de la ambulanta 10 milioane lei pentru consultanta .Pana acum nimic ilegal.Dar prestarea o face in timpul programului DE LUCRU din SPITAL.Din aceasta cauza are sporul de 25 % de stat peste program.Doamne ce mai munceste.Spitalul a platit juma'de miliard pentru transportul dializat IN PLUS din cauza contractului incheiat de juristul Zamfir.Nu se sesizeaza nimeni?Nici D-l Ciuperca? TREZITI-VA DOMNILOR ODATA! SPITALUL ESTE MOSIA LUI ZAMFIR ZAMFIR FURA TOT!
pt toti:
(16 August 2010, 12:23)
cititi legea cu plata cu ora pe post vacant sau temporar vacant.
Un pacient:
(14 August 2010, 21:25)
Wow ! Cate comentarii ! De cine vreti sa fim tratati, mon cher ??? De asistente ??? De infirmiere ? Sau, poate de paznicii de la usa ? Voi nu vedeti ce se intampla in tara asta de rahat ? Sunt gramezi de medici care nu se gandesc decat cum sa plece din tara asta nenorocita ! Ziceti mersi ca au venit aici !
azucena:
(13 August 2010, 13:26)
Nu numai doctori sant anagajati cu prestari ci si la statistica la lifturi, deci pilosi.Iar pentru posturile vacante se face plata cu ora desi OG interzice acest lucru.La serviciul al carei sef este Doamna Nuty se face plata cu ora de la inceputul anului... acum si la contabilitate.Ohoooo si cate ar fi de vazut in materie de salarizare dar aude sau citeste cineva ? DNA. CURTEA DE CONTURI?De aia nu le pasa ca nu ii verifica nimeni.
un om de rau:
(12 August 2010, 10:40)
Daca totul e adevarat , atunci d-l Ciuperca (ghici ciuperca ce-i?)este parte la ciubuc , altfel arunca tripleta Olaru ,Zamfir,Mircea peste bord rapid. Rezulta ca in afacerile spitalului este implicat foarte mult Ciuperca .Pe el cine-l debarca?
ion:
(11 August 2010, 21:41)
Stiti ce nu inteleg eu? Juristul si Nuti incheie contracte dar aceste contracte nu se platesc fara viza CFP a directoarei financiar contabile. Atunci, vorbiti gratuit. Aceste lucruri nu se pot face de o singura persoana sau de doua.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Protestanții de la Biserica ANL, cercetați penal

Persoanele care au provocat joi, 24 iunie, un scandal în incinta Bisericii «Sfîntul Gheorghe» din Slobozia sînt cercetate penal pentru «impiedicarea libertății cultelor». Potrivit polițiștilor, cele 15 ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:26
(20793 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Joi, 24 iunie, polițiștii au confiscat o armă deținută ilegal de către un bărbat din Gheorghe Doja. Arma cu aer comprimat de calibru 5,5 mm era o armă neletală dar care trebuia supusă autorizării, motiv ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:23
(14442 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoții de cablu electric au primit mandate de arestare

Cei trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de cablu electric au primit mandate de arestare. Hoții, cu vîrste cuprinse între 20 și ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:22
(18290 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Consiliul Județean Ialomița împarte «firimituri» financiare administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița se convoacă într-o nouă ședință ordinară. Sedința are pe ordinea de zi nu mai puțin de 11 proiecte de hotărîre, care vizează atît activitatea curentă a instituției, cît și decizii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:54
(19619 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident stupid cu un șofer de motoscuter

Un accident rutier s-a produs marți, 22 iunie, în municipiul Fetești. În urma incidentului o persoană a fost rănită, fiind transportată la spitalul din localitate pentru investigații medicale suplimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:25
(24883 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Recidivist încarcerat după ce i-a amenințat pe săteni cu un furcoi și o cazma

După ce și-a ispășit o pedeapă cu închisoarea, condamnat fiind pentru infracțiunea de omor, un bărbat din Reviga a ajuns din nou după gratii întrucît zilele precedente a provocat un scandal de amploare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:24
(21689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga scandal


Hoți de cablu electric, reținuți de polițiști

Trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni vor fi prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria din localitate cu propunere de arestare preventivă, după ce au fost identificați ca fiind autorii mai ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:23
(20801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți cablu


Urziceni: Amenzi în trafic

Marți, 22 iunie, în intervalul orar 17,30-19,30, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pe raza localității. În cadrul acțiunii polițiștii au legitimat 40 de persoane, au controlat 35 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:22
(20004 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

În perioada 9-13 iunie 2010, ansamblul folcloric «Doina Bărăganului» al Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a participat la cea de-a 14-a ediție a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:52
(24941 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu trei persoane încarcerate

Evenimentul s-a petrecut în cursul dimineții de miercuri, 23 iunie , în jurul orei 9.00, la intersecția DN2 cu DJ102H, pe raza comunei Glodeanu Sărat, sat Căldărușanca, din județul Buzău. O autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:41
(21248 vizualizări - 0 comentarii)


Curs de MEDIERE la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze în perioada imediat următoare un curs de MEDIERE cu un furnizor de formare în domeniul medierii acreditat. La cursul de M ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:39
(24650 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri pentru acciza redusă la motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește producătorilor agricoli că riscă să nu beneficieze de acciza redusă pentru motorina utilizată în agricultură dacă nu depun, pînă la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:34
(21769 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:39
(11140 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:22
(11859 vizualizări - 0 comentarii)


Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a decis reconfirmarea în funcția de conducere a Direcției Naționale Anticorupție-Biroul Teritorial Slobozia a procurorului Dumitru Cristudor. Astfel, Cristudor ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 13:04
(24480 vizualizări - 1 comentariu)


Angajăm urgent

Mobila SA angajează tîmplari și tapițeri cu experiență în domeniu. Se oferă salariu atractiv. Informații la sediul din Șos. Brăilei, nr. 5, (vizavi de Vamă). ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 11:03
(15184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul 5 la nivel național: Rata șomajului-11,35%

Potrivit ultimelor date furnizate de AJOFM Ialomița, rata șomajului în luna luna mai 2010 a fost în scădere. Așadar, în luna mai, procentul a fost de 11,35%, inferior celorlalte luni ale începutului de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 10:47
(13032 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


«Situația actuală a persoanelor seropozitive din județul Ialomița»

Uniunea Naționala a Organizațiilor Persoanelor Afectate de HIV/SIDA din România (UNOPA) organizează marți, 22 iunie, ora 14,00, conferința de presă cu tema «Situația actuală a persoanelor seropozitive din ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 18:34
(20577 vizualizări - 0 comentarii)


Criminalii de la volan

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, în jurul orei 02.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:56
(23068 vizualizări - 0 comentarii)


Violatori după gratii

În cursul zilei de duminică, 20 iunie, un tînăr, de 20 de ani, din Făcăeni a fost reținut de polițiști și prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă, pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:40
(22737 vizualizări - 1 comentariu)


Condeești: «Premierea celor ostenitori în via Domnului»

La Școala cu clasele I-VIII din localitatea Condeești, în ultima zi de școală a avut loc premierea a unui număr de nouă elevi care s-au remarcat prin activitățile religioase desfășurate la nivelul școlii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 10:30
(26201 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au bătut în scara blocului și au făcut scandal la sediul Poliției

Sîmbătă dimineață, 19 iunie a.c., la ora 05.30, Poliția Slobozia a fost solicitată să intervină pentru aplanarea unei bătăi iscate între doi tineri chiar în scara blocului în care locuiau. La vederea echipajului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:15
(23437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Slobozia: A apelat 112 mințind că polițiștii sînt băuți

Un șofer de autocar a apelat 112 încercînd astfel să-i intimeze pe polițiștii care tocmai îl opriseră pentru un control de rutină. Șoferul, sesizînd că polițiștii urmau să-l sancționeze pentru abateri la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(18601 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia


Fetești: Băuturi alcoolice contrafăcute, la vînzare

Un bar din Fetești a fost amendat de polițiști întrucît se încerca vînzarea a aproximativ 100 de litri de votcă contrafăcută. Fiindu-i solicitate amănunte asupra cantității de băuturi aloolice depistate ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(20276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești


Infractori după gratii

Polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 31 de ani, domiciliat în municipiul reședință de județ. Pe numele acestuia, la data de 6 iunie a.c., Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:13
(19859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: urmăriți


Fetești: Depistat beat la volan, un clujean le-a prezentat polițiștilor un permis fals

Pe strada Bărăganului, din Fetești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, la volan aflîndu-se un bărbat ce emana halenă alcoolică. Fiindu-i solicitate documentele personale ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:12
(18954 vizualizări - 0 comentarii)


Două persoane rănite în urma unui accident cauzat de un «șofer» fără permis

Două persoane au fost rănite și un autoturism a fost avariat în urma unui accident cauzat de un tînăr, de 21 de ani, fără permis. Evenimentul rutier s-a produs pe DJ306A, în apropierea localității Crunți ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:11
(13106 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:58
(24242 vizualizări - 2 comentarii)


Icre negre la borcan pe DN2A

Joi, 17 iunie, în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Giurgeni, în colaborare cu un echipaj al Serviciului Rutier au depistat, pe DN2A, în localitatea Giurgeni, un tînăr, în vîrstă de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:55
(12401 vizualizări - 2 comentarii)


Comunele din vestul județului, luate la puricat

Joi, 17 iunie, polițiștii ialomițeni au organizat o serie acțiuni în comunele Movilița, Coșereni, Borănești și Bărcănești. Efectivele ce au acționat în comunele vizate au urmărit cu precădere verificarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:50
(26880 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
[email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...